Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] GOL24
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea – Leicester City. „Łabędzie” wygrały z Mistrzem Anglii 2:0.

Kamil Grosicki (Hull City) – Kamil Grosicki rozegrał 60 minut w meczu Arsenal – Hull City. „Kanonierzy” wygrali to spotkanie 2:0, po dwóch trafieniach Alexisa Sancheza.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z Sheffield 0:3. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Krystian Bielik (Birmingham) – Krystian Bielik cały mecz spędził na ławce Birmingham.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Aston Villa – Ipswich Town (0:1).
Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało u siebie z Huddersfield 1:2. Paweł Wszołek rozegrał 80 minut w zespole gospodarzy.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Sagrada) – Debiut Jacka Magdzińskiego w barwach GD Sagrada Esperanca. Nowa drużyna 30-letniego napastnika wygrała na własnym stadionie z GD Interclube 1:0. Magdziński wszedł na boisko w 83. minucie spotkania.

Azerbejdżan

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – Gabala wygrała u siebie z AZAL 2:0. Dawid Pietrzkiewicz wciąż musi godzić się z rolą bramkarza rezerwowego w Gabali.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht wygrał u siebie z Zulte Waregem 4:2. Teodorczyk zanotował asystę przy golu Tielemansa. Polski napastnik sam był bliski zdobycia bramki, jednak zmarnował stuprocentową sytuację.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas zremisował na własnym obiekcie z Apollonem 2:2. Patryk Procek wszedł na boisko w 46. minucie spotkania.

Arkadiusz Piech (Apollon) – Arkadiusz Piech rozegrał 82 minuty w wyjazdowym meczu z Achnasem.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris wygrał na wyjeździe z Ermisem 2:1. Tomasz Wełna spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 81. minucie meczu.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Rozpędzone Monaco wygrało na własnym stadionie z FC Metz 2:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy. AS Monaco jest liderem francuskiej ekstraklasy z przewagą trzech punktów nad Paris Saint Germain.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon przegrał na wyjeździe z Guingamp 1:2. Maciej Rybus całe spotkanie spędził na ławce OL.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu Nantes – Olympique Marsylia. Gospodarze wygrali 3:2, a były napastnik Ruchu Chorzów rozegrał 72 minuty.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Spotkanie Athletic Bilbao – Deportivo La Coruna zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce Deportivo.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała na własnym obiekcie z Huescą 0:2. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało wyjazdowe spotkanie z PEC Zwolle 0:2. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w ekipie z Nijmegen.

Mateusz Klich (Twente) – 90 minut Mateusza Klicha w barwach Twente Enschede w wyjazdowym meczu z Excelsiorem Rotterdam. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – 90 minut Piotra Parzyszka w meczu FC Emmen – De Graafschap (2:0).

Filip Bednarek (De Graafschap) – Filip Bednarek rozegrał całe spotkanie w bramce Graafschap w przegranym meczu z FC Emmen.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard zremisowała na wyjeździe z Cambuur 1:1. Adrian Purzycki wszedł na plac gry dopiero w 87. minucie spotkania.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Ingolstadt 2:0. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole Mistrzów Niemiec. W drugiej części spotkania Polak został ukarany żółtą kartką.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg wygrał na własnym stadionie z Hoffenheim 2:1. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 60. minucie. „Wilki” zajmują obecnie 14. miejsce w ligowej tabeli.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Eugen Polanski całe spotkanie z Wolfsburgiem spędził na ławce Hoffenheim.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała na wyjeździe z Freiburgiem 1:2. Paweł Olkowski tym razem całe spotkanie spędził na ławce Kolonii.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz wciąż jest golkiperem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart pokonał przed własną publicznością Sandhausen 2:1. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy. Po 20 kolejkach Stuttgart jest liderem drugiej ligi niemieckiej.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Z kolei całe spotkanie w barwach Sandhausen rozegrał Daniel Łukasik.

Tomasz Hołota (Arminia) – Arminia Bielefeld przegrała na wyjeździe z Unionem Berlin 1:3. Tomasz Hołota wszedł na boisko w 88. minucie.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf zremisowała na własnym obiekcie z Kaiserslautern 1:1. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – 90 minut w drużynie „Czerwonych Diabłów” rozegrał Kacper Przybyłko.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut w meczu Sankt Pauli – Dynamo Drezno. Drużyna z Hamburga wygrała 2:0.

Sebastian Boenisch (TSV 1860) – TSV 1860 Monachium wygrało u siebie z Karlsruher 2:1. Sebastian Boenisch rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Ponadto były reprezentant Polski w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Oskar Zawada (Karlsruher) – Oskar Zawada spotkanie z TSV rozpoczął na ławce gości, jednak wszedł na plac gry w 77. minucie.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Norymbergą i Eintrachtem Brunszwik. Adam Matuszczyk całe spotkanie przesiedział na ławce przyjezdnych.

Portugalia:

Segunda Liga:

Łukasz Skowron (Olhanense) – Olhanense, z Łukaszem Skowronem w bramce, wygrało na wyjeździe z Fafe 2:1. Olhanense zajmuje ostatnie miejsce w tabeli drugiej ligi portugalskiej.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor przegrał na własnym obiekcie z Trabzonsporem 0:1. Łukasz Szukała całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał na wyjeździe z Adaną Demirspor 1:4. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – W 24. kolejce The New Saints odniosło pierwszą ligową porażkę. TNS przegrało wyjazdowe spotkanie z Carmarthen 0:1. Adrian Cieślewicz rozegrał pełne 90 minut w zespole Mistrza Walii.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli – Genoa (2:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 50. minucie spotkania.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik całe spotkanie z Genoą obserwował z wysokości ławki rezerwowej Napoli.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Crotone – AS Roma (0:2).

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało u siebie z Atalantą 1:3. Thiago Cionek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua wygrała na własnym stadionie z Bologną 3:1. Karol Linetty przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut w starciu z Bologną.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrało wyjazdowe spotkanie z Interem Mediolan, jednak Polak popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Calgiari Calcio przegrało u siebie z Juventusem 0:2. Bartosz Salamon cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara zremisowała u siebie z Cittadellą 1:1. Tomasz Kupisz zszedł z placu gry w 90. minucie spotkania.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Ascoli zremisowało przed własną publicznością z Trapani 2:2. Błażej Augustyn całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Igor Łasicki (Carpi) – Carpi przegrało wyjazdowy pojedynek z Frosinone 0:1. Igor Łasicki całe spotkanie spędził na ławce gości.