Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z West Brom 0:1. Artur Boruc cały mecz spędził na ławce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Southampton – Swansea City. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jan Bednarek (Southampton) – Jan Bednarek całe spotkanie przeciwko Swansea spędził na ławce Southampton.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Hull City – Burton Albion (4:1). Reprezentant Polski przebywał na boisku do 74. minuty.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na wyjeździe z Barnsley 2:1. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham wygrało na własnym obiekcie z Bristol City 2:1. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR zremisowało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 1:1. Paweł Wszołek zszedł z boiska w 92. minucie.

Ariel Borysiuk (QPR) – Ariel Borysiuk całe spotkanie z Sheffield spędził na ławce gości.

Austria:

Tipico Bundesliga:

Bartłomiej Żynel (Salzburg) – Red Bull Salzburg wygrał na wyjeździe z Altach 1:0. 19-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht przegrał wyjazdowe spotkanie z Charleroi 0:2. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut w barwach „Fiołków”.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec Razgrad wygrał u siebie z Wereją Stara Zagora 3:1. Jacek Góralski zanotował debiut, wchodząc na boisko w 85. minucie meczu.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw zremisował na wyjeździe z Beroe 1:1. Daniel Kajzer całe spotkanie spędził na ławce gości.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – Frydek Mistek wygrał u siebie z Trzyńcem 1:0. Łukasz Pielorz rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Defensor w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Randers – Brondby IF. Kamil Wilczek wszedł na boisko w 72. minucie. Doświadczony napastnik w 81. minucie został ukarany żółtą kartką.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na wyjeździe z Dijon 4:1. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole Mistrza Francji. Reprezentant Polski zanotował asystę przy golu Falcao na 1:0.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało na własnym obiekcie z FC Metz 2:0. Igor Lewczuk cały mecz spędził na ławce „Żyrondystów”.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Brest. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut. Były reprezentant Polski w 12. minucie został ukarany żółtą kartką.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – Debiut Piotra Parzyszka w PEC Zwolle. Drużyna Polaka wygrała z Rodą Kerkrade 4:2. Parzyszek opuścił plac gry w 76. minucie.

Filip Kurto (Roda) – Filip Kurto całe spotkanie przeciwko PEC spędził na ławce Rody.

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg) – Willem przegrało u siebie z Excelsiorem Rotterdam 1:2. Bartłomiej Urbański całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Islandia:

2. Liga:

Robert Winogrodzki (Leiknir Faskruosfiroi) – Leiknir Faskruosfiroi przegrał na wyjeździe z Fram 2:3. Robert Winogrodzki rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu G-Osaka – Jubilo Iwata (0:2).

Norwegia:

Tippeligaen:

Jakub Serafin (Haugesund) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Haugesund – Stabaek. Jakub Serafin rozegrał 89 minut w zespole gospodarzy.

2. Liga:

Grzegorz Flasza (Tromsdalen) – Tromsdalen, z Grzegorzem Flaszą w bramce, przegrało wyjazdowe spotkanie z Mjondalen 0:2.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw Moskwa przegrał u siebie z FK Tosno 0:2. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm zremisował na wyjeździe z Krasnodarem 1:1. Janusz Gol wszedł na boisko w 74. minucie. Dwie minuty później Amkar zdobył wyrównującą bramkę.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu zremisowała na wyjeździe z FCSB (Steaua) 1:1. Piotr Polczak rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce przegrał u siebie z Tatranem Presov 0:1. Gerard Bieszczad rozegrał pełne 90 minut w bramce MFK.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Partizan Bardejov wygrał u siebie z FK Poprad 1:0. Szymon Gruca przebywał na boisku przez 83 minuty.

Sebastian Szczepański (Partizan) – Sebastian Szczepański spotkanie przeciwko Popradowi rozpoczął na ławce, a na plac gry wszedł w 85. minucie meczu.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Hearts) – 90 minut Rafała Grzelaka w meczu Kilmarnock – Hearts (0:1).

Krystian Nowak (Hearts) – Krystian Nowak wszedł na boisko w 81. minucie.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor przegrał na wyjeździe z Yeni Malatyaspor 1:3. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Samsunspor – Gaziantep. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało na własnym obiekcie z Zirką Kropywnycki 3:0. Tomasz Kędziora rozegrał 90 minut.

USA:

USL:

Konrad Plewa (Saint Louis) – Zwycięski gol Konrada Plewy w meczu Saint Louis – Tampa Bay (4:3). Polak wpisał się na listę strzelców w 89. mnucie meczu. 25-latek rozegrał całe spotkanie.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Bangor City 2:5. Adrian Cieślewicz rozegrał 70 minut. Dziesięć minut wcześniej Polak obejrzał żółtą kartkę.