Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski wszedł na boisko w 67. minucie, a na listę strzelców wpisał się sześć minut później East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 0:5. „Fabian” w 64. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Gabriela Jesusa. Polak był jednak bezradny przy dobitce Silvy.

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – Krychowiak mecz WBA – Liverpool (2:2) spędził na ławce gospodarzy.

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut Jana Bednarka w meczu Leicester - Southampton (0:0) oraz 78 minut w półfinale Pucharu Anglii z Chelsea Londyn (0:2).

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham wygrało na własnym obiekcie z Sheffield United 2:1. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało u siebie z Aston Villa 0:4.

Kamil Grosicki (Hull City) – Asysta Kamila Grosickiego w szalonym meczu! Hull City zremisowało na wyjeździe z Bristol City 5:5. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 63. minucie.

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut Pawła Wszołka w meczu Brentford – QPR (2:1).

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City wygrało u siebie z Brisbane Roare 2:0. Marcin Budziński cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel spotkanie Wattens – Liefering (0:0) oglądał z wysokości ławki rezerwowej gości.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 90 minut Łukasza Teodorczyka w meczu Genk – Anderlecht (2:1). „Teo” w 49. minucie został ukarany żółtą kartką.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, przegrał u siebie z Łudogorcem 2:4.

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Gol Jakuba Świerczoka w meczu z Botewem. Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Jacek Góralski przebywał na boisku przez pierwsze 45 minut. Reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką w 39. minucie.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu Guingamp – AS Monaco (3:1).

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 71 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Tours (3:2).

Grecja:

Super League:

Krystian Nowak (Panionios) – Krystian Nowak mecz Panionios – Panathinaikos Ateny (0:3) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, wygrała u siebie z Sevillą B 3:0.

Holandia:

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen – Jong AZ (2:0).

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Mikołaj Smyłek mecz MVV Maastricht – FC Oss (1:1) spędził na ławce gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto Filipa Bednarka w meczu De Graafschap – Telstar (1:0).

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Dwa gole (jeden z karnego) Łukasza Gwiazdy w meczu Ballyclare Comrades – Harland & Wolff Welders (0:2).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Vegalta Sendai – Jubilo Iwata (0:3).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Hannover – Bayern Monachium. Kapitan reprezentacji Polski wszedł na boisko w 67. minucie, a na listę strzelców wpisał się sześć minut później.

.@lewy_official nie przestaje strzelać!

Kapitan reprezentacji Polski zdobył bramkę w meczu Bayernu Monachium z Hannoverem 96. To jego 28. ligowy gol w tym sezonie! #BundesTAKpic.twitter.com/vbe2f3aWTr

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 22 kwietnia 2018

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała u siebie z Bayerem Leverkusen 4:0. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w barwach BVB.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał przed własną publicznością z Werderem Brema 2:0. Marcin Kamińsi wszedł na boisko w 82. minucie.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał na wyjeździe z HSV 0:1. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:3. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce „Wilków”. Polak wrócił do kadry Wolfsburga po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim rozbił na wyjeździe RB Lipsk 5:2. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gości.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt zremisowało na wyjeździe z Sandhausen 1:1. Artur Sobiech całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała u siebie z Ingolstadt 3:0. Adam Bodzek rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy. Kapitan Fortuny w 50. minucie został ukarany żółtą kartką.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense wygrało na własnym obiekcie z Vitorią Guimaraes 2:1. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – 90 minut Macieja Rybusa w meczu Lokomotiw Moskwa – Ufa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Po 27 kolejkach stołeczni są liderem rosyjskiej ekstraklasy.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu Rubin Kazań – FK Rostów (1:1).

Łukasz Sekulski (Chabarowsk) – SKA Chabarowsk przegrał u siebie z Dynamem Moskwa 0:1 i pożegnał się z rosyjską ekstraklasą. Łukasz Sekulski wszedł na boisko w 68. minucie.

Janusz Gol (Amkar Perm) – 88 minut Janusza Gola w meczu Tosno – Amkar Perm (0:2). Polak na minutę przed zejściem został ukarany żółtą kartką.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – Podbrezova przegrała na wyjeździe z Senicą 0:1. Jakub Więzik rozegrał pełne 90 minut.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Zlate Moravce – MFK Zemplin Michalovce. Dawid Kurminowski rozegrał pełne 90 minut.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Całe spotkanie w bramce MFK rozegrał Gerard Bieszczad.

2. liga:

Sebastian Szczepański (Partizan) – Partizan Bardejov wygrał u siebie z rezerwami Żyliny 3:1. Sebastian Szczepańsi rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Góra (Partizan) – Mateusz Góra wszedł na boisko w 33. minucie. 20-latka w 70. minucie zastąpił Sarki.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, przegrał na wyjeździe z Ankaragucu 0:4.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Łukasz Szukała wszedł na boisko w 82. minucie.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Weres Równe – Dynamo Kijów (1:4).

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 90 minut Arkadiusza Piskorskiego w meczu Bangor City – Druids (1:0).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus przegrał na własnym obiekcie z Napoli 0:1. Wojciech Szczęsny spotkanie obserwował z wysokości ławki "Starej Damy".

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik spotkanie z Juventusem rozpoczął na ławce Napoli, a na boisko wszedł w 61. minucie.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński zameldował się na placu gry w 67. minucie.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut Bartosza Bereszyńskiego w meczu Lazio Rzym – Sampdoria (4:0).

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 53. minucie.

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty na placu gry pojawił się w 66. minucie.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu Chievo Werona – Inter Mediolan (1:2). Polski napastnik wszedł na boisko w 83. minucie.

Le 4ème but de Mariusz Stepinski en Serie A cette saison. Cette fois-ci face à l’Inter Milan #FCNantespic.twitter.com/qtArJrzx7P

— Piłka & Nożna (@OwskiMateusz) 22 kwietnia 2018

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 60 minut Pawła Jaroszyńskiego w meczu z Interem.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, przegrała wyjazdowe spotkanie z Sassuolo 0:1.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Spal – AS Roma (0:3).

Bartosz Salamon (Spal) – Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce beniaminka.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce Romy.

Serie B:

Radosław Murawski (Palermo) – 69 minut Radosława Murawskiego w meczu Palermo – Avellino (3:0).

Tomasz Kupisz (Cesena) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Brescia – Cesena. Tomasz Kupisz całe spotkanie spędził na ławce gości.