Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Ekipa Łukasza Fabiańskiego spadła z Premier League
Ekipa Łukasza Fabiańskiego spadła z Premier League East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Mecz Burnley – Bournemouth (1:2) spędził na ławce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Łukasz Fabiański obronił rzut karny w meczu Swansea – Stoke. „Łabędzie” przegrały 1:2 i pożegnały się z Premier League.

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – 62 minuty Grzegorza Krychowiaka w meczu Crystal Palace – WBA (2:0).

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel mecz FAC Wien – Liefering (3:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowej przyjezdnych.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 90 minut w meczu Gent – Anderlecht (1:0).

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdwid, z Danielem Kajzerem w bramce, wygrał u siebie z Beroe 2:1.

Jacek Góralski (Łudogorec) – 71 minut Jacka Góralskiego w meczu Łudogorec – Levski (2:2). Reprezentant Polski w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Jakub Świerczok wszedł na boisko w 71. minucie.

Chorwacja:

2. Liga:

Michał Masłowski (HNK Gorica) – Remisem 1:1 zakończył się mecz HNK Gorica – HNK Sibenik. Michał Masłowski rozegrał pełne 90 minut. Gorica zapewniła sobie awans do chorwackiej ekstraklasy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Pełne 90 minut w meczu AS Monaco – St. Etienne (1:0).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Mecz Bordeaux – Toulouse (4:2) spędził na ławce.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało na własnym obiekcie z Valenciennes 3:4. Perquis rozegrał pełne 90 minut. Były reprezentant Polski w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Walcząca o utrzymanie Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, wygrała na wyjeździe z liderującym Rayo Vallecano 2:1.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Kurto (Roda) – Roda przegrała z Almere 1:2 i oficjalnie pożegnała się z Eredivisie. Filip Kurto mecz spędził na ławce gospodarzy.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało z FC Emmen 4:1, ale odpadło z walki o awans do Eredivisie. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, wygrało na własnym obiekcie z Telstar 4:2 i awansowało do kolejnej fazy Play Off o awans do Eredivisie.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik zremisował u siebie z KR Reykjavik 1:1. Maciej Majewski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Liga:

Robert Błąkała (Njardvik) – Njardvik, z Robertem Błąkałą w bramce, wygrał na wyjeździe z Leiknirem 3:2.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Jordańska ekstraklasa zakończyła sezon. Łukasz Gikiewicz z dorobkiem 14 goli został królem strzelców ligi jordańskiej.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Asysta Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – VfB Stuttgart (1:4). „Lewy” rozegrał pełne 90 minut. W zakończonym sezonie Polak strzelił 29 goli i został królem strzelców Bundesligi.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Marcin Kamiński wszedł na boisko w 70. minucie.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało u siebie z Borussią Dortmund 3:1. Eugen Polanski wszedł na plac gry w 80. minucie.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Całe spotkanie w zespole BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg wygrał na własnym obiekcie z Augsburgiem 2:0. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg wygrał na własnym obiekcie z Kolonią 4:1. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 71. minucie. „Wilki” zagrają o utrzymanie w barażowym dwumeczu z Holstein Kiel (trzecia drużyna 2. Bundesligi).

2. Bundesliga:

Adam Bodzek (Fortuna) – 85 minut Adama Bodzka w meczu Norymberga- Fortuna Dusseldord (2:3).

Artur Sobiech (Darmstadt) – Mecz Darmstadt – Erzgebirge Aue (1:0) oglądał z ławki.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli przegrało na wyjeździe z Duisburgiem 0:2. Waldemar Sobota wszedł na boisko w 57. minucie.

Norwegia:

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, zremisowało u siebie z Nest-Sotra 1:1.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Mecz Feirense – Estoril (0:0) spędził na ławce.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw Moskwa przegrał wyjazdowe spotkanie z Arsienałem Tuła 0:2. Maciej Rybus wszedł na plac gry w 64. minucie.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – Pełne 90 minut w meczu FK Rostów – Ural (1:0).

Janusz Gol (Amkar Perm) – Pełne 90 minut Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Akhmat Grozny (0:0). Amkar Perm będzie walczył o pozostanie w rosyjskiej ekstraklasie w barażach. Rywalem będzie FK Tambow (4. drużyna drugiej ligi).

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – 90 minut w meczu Astra – CFR Cluj (0:2).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Czyste konto Gerarda Bieszczada w meczu Zemplin Michalovce – Podbrezova. Zemplin wygrał 1:0.

Jakub Więzik (Podbrezova) – Jakub Więzik wszedł na boisko w 67. minucie.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep – Boluspor (1:0) w półfinałowym meczu Play Off o awans do tureckiej ekstraklasy.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w meczu Zoria Ługańsk – Dynamo Kijów (0:1).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu AS Roma – Juventus. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Spotkanie ze „Starą Damą” Łukasz Skorupski przesiedział na ławce Romy.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Piękny gol Arkadiusza Milika w meczu Sampdoria – Napoli (0:2). Reprezentant Polski wszedł na boisko w 71. minucie, a na listę strzelców wpisał się minutę później. Chwilę później Milik otrzymał żółtą kartkę.

CUDOWNY GOL MILIKA!

Reprezentant Polski chwilę po wejściu na boisko zdobył bramkę na 1:0 w meczu z UC Sampdorią. Forma rośnie! pic.twitter.com/nBiCtaV3Gn

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 13 maja 2018

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Dawid Kownacki (Sampdoria) –87 minut Dawida Kownackiego w meczu z Napoli.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Bartosz Bereszyński.

Karol Linetty (Sampdoria) – Również całe spotkanie rozegrał Karol Linetty. Reprezentant Polski w 90. minucie gry został ukarany żółtą kartką.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo wygrało na wyjeździe z Bolonią 2:1. Mariusz Stępiński wszedł na boisko w 82. minucie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Całe spotkanie na ławce Chievo spędził Paweł Jaroszyński.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Mecz z Calgiari (porażka 0:1) spędził na ławce.

Thiago Cionek (Spal) – Spal przegrało na wyjeździe z Torino 1:2. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Reprezentant Polski w 68. minucie został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Salamon (Spal) – Pełne 90 minut w barwach Spal rozegrał również Bartosz Salamon. Defensor w doliczonym czasie gry został ukarany żółtym kartonikiem.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Palermo) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Palermo – Cesena. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Radosław Murawski (Palermo) – 90 minut w barwach Palermo rozegrał Radosław Murawski. Polak w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.