Mateusz Klich przypomniał się selekcjonerowi. Dwie asysty Polaka

krk
Mateusz Klich zanotował dwie asysty
Mateusz Klich zanotował dwie asysty Sylwia Dąbrowa
Znakomity występ w holenderskiej Eredivisie zanotował Mateusz Klich. Polski pomocnik zaliczył dwie asysty przy bramkach swoich kolegów z FC Utrecht. Drużyna Klicha pokonała na wyjeździe Rodę JC Kerkrade 4:1.

Reprezentant Polski pod koniec stycznia został wypożyczony do Utrechtu z Leeds United. Klich w holenderskiej drużynie po raz pierwszy wystąpił 4 lutego. W niedzielnym starciu z Rodą Polak był jedną z najważniejszych postaci Utrechtu.

Pierwszą asystę Klich zaliczył już w 13. minucie posyłając precyzyjne podanie do Sandera van de Streeka ponad obrońcami Rody. Zawodnik Utrechtu nie zmarnował tej sytuacji.

Drugie kluczowe zagranie Klicha miało miejsce w 63. minucie. Polski pomocnik tym razem dośrodkował z prawej strony, a van de Streek strzelił swojego drugiego gola. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Utrechtu 4:1.

Drużyna Polaka z 41 punktami plasuje się na piątej pozycji w Eredivisie.

Roda JC Kerkrade - FC Utrecht 1:4 (0:1)
Bramki: van de Streek 13, van der Maarel 57, van de Streek 63, Labyad 90 - Vancamp 83