Premierowe trafienie Grosickiego. Polak strzelił gola głową

krk
Kamil Grosicki w 2. kolejce strzelił gola dla Hull City
Kamil Grosicki w 2. kolejce strzelił gola dla Hull City AFP/ East News
Przed tygodniem asysta, teraz gol. Kamil Grosicki udowadnia swoją przydatność dla Hull City. W meczu 2. kolejki Championship reprezentant Polski efektowną główką zaskoczył bramkarza Burton. Ekipa Hull wyraźnie pokonała rywali 4:1. To pierwsze trafienie Grosickiego dla "Tygrysów".

Grosik bramkę na 2:1 dla Hull zdobył w 51. minucie. Polak na listę strzelców wpisał się po uderzeniu głową. 29-letni skrzydłowy boisko opuścił w 74. minucie. Sobotni mecz przeciwko Burton należał jednak do Abela Hernandeza. Urugwajczyk popisał się hat-trickiem. Ekipa "Tygrysów" miała ułatwione zadanie, bowiem od 38. minuty grała z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce Jacksona Irvine'a.

Prawie całe spotkanie na zapleczu Premier League rozegrał Paweł Wszołek. Jego Queens Park Rangers zremisowało na wyjeździe z Sheffield Wednesday (1:1). Z ławki rezerwowych nie wstał natomiast Ariel Borysiuk. Broniący bramki Ipswich Town Bartosz Białkowski przepuścił jedną bramkę, ale to Niebiescy cieszyli się z wygranej nad Barnsley. Tomasz Kuszczak występ swoich kolegów z Birmingham City oglądał z ławki.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) i Mateusz Klich (Leeds United) znaleźli się poza kadrą meczową.