Michał Skiba

Polska

Polska

©eastnews

Robert Lewandowski strzelił swojego pięćdziesiątego gola w tym roku. "Lewy" goni w klasyfikacji strzelców Leo Messiego.

©eastnews

− Z naszego punktu widzenia nie był to nasz idealny mecz, ale najważniejsze, że go wygraliśmy. W pierwszej połowie byliśmy zbyt bardzo pasywni w ofensywie. Anderlecht mógł zdobyć nawet trzy bramki w pierwszej połowie i z przebiegu drugiej połowy nie wynikało, że była to pewna wygrana. Musimy walczyć do końca. Zagraliśmy znacznie poniżej oczekiwań - przyznał po meczu polski napastnik

- Mimo prowadzenia nadal byliśmy zbyt lekkomyślni, w obecnym futbolu nie można do tego dopuszczać, co widzieliśmy przez całe 90 minut.
To nie był mecz, który przyniesie nam chwałę - komentował grę swojego zespołu Jupp Heynckes, trener Bayernu. W dodatku na trybunach Constanta Vanden Stocka pojawili się wściekli kibice FCB, którzy wszędzie protestują przeciwko podwyżkom cen biletów na mecz swoich ulubieńców.

W spotkaniu w Brukseli wystąpił również Łukasz Teodorczyk, popisał się ładną asystą przy trafieniu Sofiane Hanniego. Sam zmarnował kilka okazji na gola. Ku zaskoczeniu wielu ekspertów w Belgii, „Teo” zagrał z Bayernem aż 81 minut.

Za to świetnie bawili się kibice w Paryżu. W drugim meczu grupy B PSG ponownie rozbił Celtic Glasgow. Francuzi wygrali w Szkocji aż 5:0, w Parku Książąt w Paryżu zwyciężyli 7:1. Piłkarze Unaia Emery’ego mają na koncie już 24 bramki w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Nikt do tej pory nie strzelił aż tylu goli w fazie grupowej. Wcześniej rekord należał do Borussii Dortmund, która w zeszłym sezonie zdobyła 21 goli (w tym 14 przeciwko Legii Warszawa). Paryżnie stracili za to tylko jednego gola, którego strzelił im... Moussa Dembele - wychowanek PSG, a obecnie napastnik Celtiku.

Zawiódł hit kolejki w Turynie. Już przed pierwszym gwizdkiem starcia Juventusu z Barceloną można było wyrokować, że może być nieciekawie, bowiem trener Barcelony Ernesto Valverde dał odpocząć Leo Messiemu. Największa gwiazda Blaugrany pojawiła się dopiero w 56. minucie - o dziwo - przy głośnej owacji kibiców Juventusu. Argentyńczyk niewiele zdziałał, przedłużył swoją serię bez gola na wyjeździe w Lidze Mistrzów o kolejny mecz. Kapitan Barcelony od roku nie potrafi zdobyć gola w delegacji w Lidze Mistrzów.

Barcelona jeszcze nigdy nie wygrała z Juventusem w Turynie, ale przejmować się tym nie musi. Środowy bezbramkowy remis dał im zwycięstwo w grupie D. Po piętach mistrzom Włoch depczą piłkarze Sportingu Lizbona, którzy wygrali z Olympiakosem Pireus 3:1. Honorowego gola dla gości zdobył były piłkarz Legii Warszawa - Vadis Odjidja-Ofoe.

Kiedy losowanie grup MŚ 2018? DATA i GODZINA TRANSMISJA w TV NA ŻYWO i ONLINE <<