PSV ograło Wolfsburg i wciąż liczy się w grze o wyjście z grupy [RELACJA, ZDJĘCIA]

Jakub Seweryn
PSV Eindhoven pokonało na własnym stadionie VfL Wolfsburg 2:0 w meczu grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gole dla gospodarzy strzelali Locadia oraz De Jong.

Dla PSV było to praktycznie spotkanie ostatniej szansy, gdyż porażka z Wilkami niemalże eliminowałaby Holendrów z dalszej gry. W pierwszej połowie na Philips Stadion działo się jednak bardzo niewiele. Obie drużyny miały tylko po jednej niezłej okazji do zdobycia gola. Po jednej stronie boiska Diego Benaglio pewnie obronił uderzenie z dystansu Jeffreya Brumy, po drugiej Jeroen Zoet wygrał pojedynek ze swoim rodakiem w barwach gości, Basem Dostem.

Do przerwy było więc 0:0, a druga część gry należała już w pełni do gospodarzy. W 56. minucie gry, po podaniu Luuka de Jonga sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jurgen Locadia i PSV wyszło na prowadzenie.

Wolfsburg tak naprawdę nie był tego dnia w stanie powalczyć o remis, a w samej końcówce mistrzowie Holandii przypieczętowali swój triumf. Tym razem Andres Guardado zagrał celną długą piłkę w pole karne do Luuka de Jonga, ten w trudnej sytuacji zdołał przelobować Diego Benaglio i w 86. minucie stało się jasne, że komplet punktów pozostanie w Eindhoven.

Po tym spotkaniu sytuacja w grupie B jest arcyciekawa. Prowadzi Manchester United z siedmioma punktami, po sześć mają PSV oraz Wolfsburg, a stawkę z czterema oczkami na koncie zamyka CSKA.