Puchar Konfederacji. Włosi wygrali z Meksykiem. Udany jubileusz Andrei Pirlo

mic
Andrea Pirlo nie mógł wymarzyć sobie bardziej udanego jubileuszu. W swoim setnym meczu w reprezentacji Włoch rozgrywający Italii zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, a jego drużyna pokonała Meksyk 2:1.

Zobacz więcej zdjęć z meczu Meksyk - Włochy GALERIA, KIBICE

W drugim meczu turnieju w Brazylii kibice ponownie zobaczyli trzy gole. W sobotę gospodarze pokonali 3:0 Japonię i to oni prowadzą w grupie A po pierwszej kolejce. Zobacz tabelę »

W niedzielnym spotkaniu na Maracanie wynik otworzył w 27. minucie Andrea Pirlo, który pokonał bramkarza rywali z rzutu wolnego z 20 metrów. 34-letni pomocnik Juventusu uświetnił tym samym obchodzony tego dnia jubileusz - był to jego setny występ w drużynie narodowej.

Z prowadzenia Włosi cieszyli się jednak tylko przez kilka minut, bowiem w 34. rzut karny wykorzystał napastnik Manchesteru United Javier Hernandez. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie przewagę mieli wicemistrzowie Europy, ale udokumentowali ją bramką dopiero w 78. minucie. Wówczas z małej odległości bramkarza Meksyku pokonał Mario Balotelli, ustalając wynik spotkania na 2:1.

W drugim dniu turnieju nie ustały protesty przeciwko wydawaniu państwowych pieniędzy na infrastrukturę sportową przed przyszłorocznym mundialem i igrzyskami olimpijskimi w 2016 roku. Służby pilnujące porządku pod Maracaną użyły gazu łzawiącego i gumowych kul wobec ok. 600 osób, które usiłowały sforsować blokadę.