Wybrzeże Kości Słoniowej

2

Angola

0

• Zwycięstwo Wybrzeża Kości Słoniowej jak najbardziej zasłużone. Piłkarze WKS pokazali wyższą kulturę gry i byli wyraźnie lepsi od chaotycznej Angoli, której ataki były zbyt czytelne i ograniczały się do górnych piłek do Manucho. W ćwierćfinale WKS zagra z gospodarzem Gwineą Równikową, a Sudan zmierzy się z Zambią. Zapraszam na kolejne relacje z Pucharu Narodów Afryki oczywiście w ekstraklasa.net. Miłego wieczoru!

• Sudan wygrywa 2-1 z Burkina Faso i awansuje do fazy pucharowej PNA kosztem Angoli! Zadecydowała różnica goli.

• Koniec meczu.

• Keita powinien zobaczyć "podwójną" żółtą kartkę :) Najpierw zatrzymał piłkę ręką, a potem kopnął po gwizdku. Sędzia nie wahał się ani chwili w takiej sytuacji.

• Drogba nadużył siły fizycznej wobec Massunguny. Długa piłka z rzutu wolnego nie dochodzi do Manucho.

• Mateus fatalnie wykonał rzut rożny. Czarne Antylopy wyglądają na zrezygnowane.

• Drogba świetnie wypatrzył przed polem karnym Ya Konana i świetnie podał mu piłkę. Limit pochwał w tej akcji został wyczerpany, bo Ya Konan pomylił się o kilka szerokości bramki.

• Ostatnia zmiana w zespole Słoni. Za Lolo na boisku pojawił się Angoua.

• Mateus dwukrotnie centrował w poszukiwaniu Manucho. Znalazł jedynie dobrze ustawionego Toure.

• Ostatnia zmiana w Angoli. Obrońcę Miguela zmienia napastnik Love.

• Sudan strzela drugą bramkę i wyprzedza Angolę w wirtualnej tabeli!

• Strzał Airosy na linii bramkowej zatrzymuje Boka. Pachnie golem dla ambitnych Angolczyków.

• Trener Vidigal również wymienia zawodnika. Na ławce siada zmęczony Djalma, na boisku melduje się Vunguidica.

• Zmiana w zespole Słoni. Na boisku melduje się Drogba w miejsce Doumbii.

• Znakomita główka Manucho po rzucie rożnym i jeszcze lepsza interwencja golkipera WKS. To była znakomita szansa na kontaktowego gola.

• Mateus zbyt długo zwlekał ze strzałem i w końcu Boka wybił piłkę na rzut rożny.

• Bamba miał fantastyczna szansę na podwyższenie wyniku! Piłka trafiła wprost na jego głowę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stoper WKS pomylił się o metr.

• Dobra akcja Manucho. Zakręcił Coulibalym i uderzył zza pola karnego. Yeboah pewnie złapał piłke.

• Groźne dośrodkowanie Djalmy kończy swój lot w rękach Yeboaha.

• Massunguna brutalnie atakuje Keitę i powinien się cieszyć, ze w konsekwencji nie wyleciał z boiska.

• Fantastyczna wymiana piłek w trójkącie Gradel - Doumbia - Lolo. Ostatnim akordem tej akcji jest zablokowany strzał tego pierwszego. Całość wyglądała bardzo efektownie.

• Trener Vidigal reaguje błyskawicznie. Za Macangę wchodzi napastnik Augsburga - Rafael Nando.

• Druga bramka dla WKS! Kader Keita nieźle zagrywa do Wilfrieda Bony'ego. Piłkę próbuje ratować Massunguna i przy próbie podania głową do własnego bramkarza niefortunnie go lobuje. Bony dopada do piłki i z najbliższej odległości pakuje ją do siatki.

• Manucho zaatakował Yeboaha i niewiele brakowało, by Słonie straciły przypadkowego gola. To ostrzeżenie dla defensywy WKS przed kolejnymi nonszalanckimi zachowaniami.

• Wymuszona zmiana w zespole WKS. Za Eboue, kontuzjowanego strzelca gola, na boisko wbiega Keita.

• Manucho znakomicie przechowuje dzisiaj piłkę dla nadbiegających pomocników. Wprawdzie nie przynosi to wymiernych korzyści, ale warto podkreślić świetną postawę snajpera Angoli w pojedynkach siłowo-powietrznych z Toure czy Bambą.

• Lolo kolejny raz ostro potraktował Djalmę. Tym razem nie obyło się bez upomnienia.

• Odważne wejście Boki w pole karne Angoli. W ostatniej chwili piłkę wybija Massunguna.

• Angola próbuje odebrać piłkę piłkarzom WKS ostrym pressingiem. Stwarza to niezłe okazje do długich podań. Po jednym z nich bliski czystej pozycji był Eboue, ale został zablokowany.

• Bony zgrywa w kierunku Doumbii. Wyglądało bardzo efektownie, ale nie przyniosło oczekiwanych korzyści podopiecznym Zahouiego.

• Przerwa w grze. Na boisku leży Djalma, który ucierpiał w starciu z Lolo.

• Mateus minął Lolo i został nieprzepisowo powstrzymany. Strzał z rzutu wolnego Djalmy trafił w mur.

• Nieporozumienie między Bambą a Yeboahem kończy się rzutem rożnym. Kolejna centra Gilberto pada łupem bramkarza WKS.

• Zaczynamy drugą połowę.

• WKS prowadzi zasłużenie. Co prawda podopieczni Zahouiego nie atakują wściekle bramki Wilsona, ale na tle jednowymiarowych Angolczyków są drużyna lepszą i i dojrzalszą. Druga połowa może nam przynieść wiele emocji. Angola musi zacząć bronić drugiej pozycji przed nacierającym Sudanem.

• Koniec pierwszej części gry.

• Zamieszanie w polu karnym WKS kończy sędzia odgwizdując pozycję spaloną jednego z napastników Angoli.

• Manucho był bliski wygrania główkowego pojedynku z Bambą po dobrej centrze Gilberto. Obrońca Leicester poradził sobie jednak w tej sytuacji.

• Angola próbuje atakować bramkę Słoni, ale robi to w nieudolny sposób. Środkowi obrońcy WKS odcinają od podań Manucho i Czarne Antylopy nie mają pomysłu na rozwiązanie ataków.

• Sytuacja w grupie robi się bardzo ciekawa. Sudan prowadzi z Burkina Faso i zrównuje się liczbą punktów z Angolą.

• Gradel był blisko wygrania pojedynku z dwoma obrońcami Czarnych Antylop. Jego optymistyczny plan nie udał się i sytuację wyjaśnił Airosa.

• Gol dla WKS! Wilfried Bony przejął piłkę na trzydziestym metrze od bramki Wilsona, minął obrońcę i podał w kierunku Eboue. Ofiarna interwencja Zueli nie pomogła i były gracz Arsenalu wpakował z bliska piłkę do siatki.

• Sympatyczny Iworyjczyk o własnych siłach opuszcza plac gry. Dede podniósł się zaraz po starciu.

• Eboue zderzył się z Dede. Potrzebna pomoc lekarzy.

• Dość leniwe tempo gry. Żaden z zespołów nie próbuje szturmować bramki rywala i w efekcie oglądamy dość senne spotkanie. Potrzebny jest impuls w postaci bramki.

• Macanga huknął z trzydziestu metrów w kierunku bramki. Pomylił się o kilka metrów.

• Silny strzał Kolo Toure z rzutu wolnego nieznacznie mija lewy słupek bramki Wilsona.

• Macanga brzydko zahaczał Eboue od tyłu i sędzia musiał pokazać mu żółtą kartkę.

• Kolejna próba dośrodkowania Eboue z rzutu rożnego. Jak na razie we własnym polu karnym bezwzględnie króluje Wilson.

• Doumbia i Lolo dwukrotnie próbowali przedrzeć się prawym skrzydłem. Bezskutecznie.

• Świetna, indywidualna szarża Wilfrieda Bony'ego. Pociągnął z piłką kilka metrów i uderzył zaskakująco z ponad dwudziestu metrów. Wilson wyciągnął się jak struna i zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

• Seria rzutów wolnych w wykonaniu Czarnych Antylop. Żaden z nich nie przyniósł jednak nawet zagrożenia bramki Yeboaha.

• Bardzo ciekawie rozwiązany rzut rożny w wykonaniu Angoli mógł skończyć się groźna kontrą Słoni. Doumbia został jednak sfaulowany tuz przy linii środkowej boiska.

• Kapitalna akcja Bony'ego. Przyjął piłkę na klatkę piersiową i momentalnie przerzucił nad dwoma obrońcami. Jego celny strzał pewnie obronił jednak Wilson.

• Bardzo spokojny początek meczu z wyraźną przewagą Iworyjczyków. Angola ma problemy z wymianą kilku celnych podań.

• Pierwszy ciekawy atak Słoni. Doumbia zagrywa na prawe skrzydło do Lolo, ale ten dośrodkowuje niedokładnie.

• Pierwszy gwizdek rozległ się nad Nuevo Estadio de Malabo.

• Trener Zahoui bardzo intensywnie zamieszał w personalnym zestawieniu na ten mecz. Ławka rezerwowych WKS z dzisiejszego meczu byłaby bardzo pomocna każdemu klubowi w Europie. Mimo to wyjściowa jedenastka również prezentuje się okazale. W składzie jest m.in. gwiazdor CSKA Moskwa - Seydou Doumbia, który w tym turnieju zagrał tylko minutę. Ciekawym graczem jest również Wilfred Bony, którego powinni dobrze pamiętać kibice Lecha Poznań ze spotkań ze Spartą Praga.

• Sytuacja w grupie B tylko na pierwszy rzut oka wydaje się klarowna. Angola, by być pewna awansu nie może przegrać dzisiaj z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Za jej plecami czai się Sudan, który w ostatnim meczu dwukrotnie skutecznie odrabiał straty do Czarnych Antylop. Wygrana Sudanu i porażka Angoli może dać promocję Pustynnym Jastrzębiom do następnej rundy. W ćwierćfinale na zwycięzcę grupy B czeka już gospodarz - Gwinea Równikowa. Z drugim zespołem zagra Zambia.

• WKS to zdecydowany faworyt tego turnieju. Przewidywania ekspertów umocniły dwa pierwsze spotkania, w których Słonie nie straciły nawet gola. W zespole aż roi się od gwiazd - Toure, Tiote, Gervinho, Drogba czy Doumbia to nazwiska rozpoznawalne na całym świecie. Iworyjczycy wygrali PNA w 1992 roku, a w ostatnich latach dwukrotnie grali w finałach Mistrzostw Świata.

• Największym sukcesem reprezentacji Angoli w historii jest udział w Mundialu 2006. Czarne Antylopy zakończyły udział w tym turnieju po trzech meczach fazy grupowej. Przegrali 0:1 z Portugalią, a następnie dwukrotnie remisowali z Meksykiem i Iranem ( odpowiednio 0:0 i 1:1). Najjaśniejszą gwiazdą zespołu jest Manucho - najlepszy strzelec tego turnieju ( 3 gole).

• Witam wszystkich i zapraszam na kolejną relację ze spotkań Pucharu Narodów Afryki. Dzisiaj przed nami mecz na szczycie w grupie B. Faworyt całego turnieju - reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej podejmie Angolę, więc emocji na pewno nie powinno zabraknąć.