Puchar Polski. Rywal Jagiellonii strzelił cztery gole

(kw)
Lechia gra w rozgrywkach centralnych jako zdobywca PP na Dolnym Śląsku
Lechia gra w rozgrywkach centralnych jako zdobywca PP na Dolnym Śląsku Tomasz Hołod
Po nieudanym początku sezonu (remis i cztery porażki) przełamał się przeciwnik Jagiellonii Białystok w 1/32 finału Pucharu Polski – Lechia Dzierżoniów.

Występujący w grupie 3. III ligi zdobywca regionalnego Pucharu Polski na Dolnym Śląsku wygrał na wyjeździe 4:1 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, ale po zmianie stron nastąpił festiwal strzelecki drużyny z Dzierżoniowa, dla której bramki zdobyli: Grzegorz Borowy (49. minuta), Marcin Buryło (58-karny), Damian Szydziak (60) oraz Michał Orzechowski (85). Spotkanie Lechia - Jagiellonia zostanie rozegrane 26 lub 27 września w Dzierżoniowie.

Ze zmiennym szczęściem grali rywale pozostałych podlaskich drużyn w Pucharze Polski. Falubaz Zielona Góra, który zmierzy się z Wigrami Suwałki, rozprawił się 4:0 z Koroną Kożuchów i z kompletem 15 punktów jest liderem IV ligi lubuskiej. Hat-tricka zaliczył Przemysław Mycan, a czwarte trafienie dołożył z rzutu karnego Wojciech Okińczyk.

Poważne kłopoty w I lidze ma spadkowicz z ekstraklasy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Słoniki, które 26 września przyjadą do Bielska Podlaskiego na mecz z Turem, zostały pokonane 4:2 przez GKS 1962 Jastrzębie. Była to trzecia z rzędu porażka drużyny Jacka Zielińskiego, po której spadła ona na przedostatnie miejsce w tabeli.

Finał dolnośląskiego Pucharu Polski 2018

Materiał oryginalny: Puchar Polski. Rywal Jagiellonii strzelił cztery gole - Kurier Poranny