1

Legia Warszawa

2

• Z naszej strony to już wszystko! Ze Stadionu Narodowego dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Ekstraklasa.net!

• Kapitan warszawskiego zespołu, Ivica Vrdoljak wznosi w górę Puchar Polski! Czas teraz dla legionistów na świętowanie i pamiątkowe zdjęcia!

• Czas na zwycięzców, zawodników Legii Warszawa. Kolejorz odwdzięcza się szpalerem dzisiejszym triumfatorom. Ładny pokaz fair-play z obu stron.

• Piłkarze Lecha Poznań teraz odbierają swoje medale za dojście do finału. Co ciekawe, legioniści na wyraźne wskazanie swojego trenera stworzyli szpaler piłkarzom Kolejorza.

• Czas na dekorację. Jako pierwsi pamiątkowe medale odbierają sędziowie: Daniel Stefański, Marcin Boniek, Dawid Golis oraz Bartosz Frankowski.

• Piłkarze obu drużyn są już przy sektorach swoich kibiców, którym dziękują za doping.

• Lech Poznań w pierwszej połowie zupełnie nie wykorzystał swojej przewagi, a po przerwie był zdecydowanie w cieniu Legii Warszawa, która po zwycięskiej bramce Marka Saganowskiego zdobywa Puchar Polski! Za chwilę będzie ceremonia wręczenia medali oraz oczywiście Pucharu.

• KONIEC MECZU!!! LEGIA WARSZAWA ZDOBYWA PUCHAR POLSKI!!!

• Po dośrodkowaniu Kędziory znajdujący się w bardzo trudnej pozycji Formella główkuje wysoko nad bramką!

• Sekundy upływają, a Lech nawet nie zbliża się do pola karnego Legii. Po niezłej pierwszej połowie, po przerwie piłkarze Macieja Skorży grają bardzo słabo.

• Teraz Saganowski starał się wymusić jedenastkę, ale sędzia Stefański raz jeszcze niewzruszony.

• "Puchar jest nasz" pojawia się z ust kibiców Legii. Zaczyna się świętowanie, a przecież jeszcze kilka minut do końca.

• Sędzia Daniel Stefański dolicza do tego meczu pięć minut. Jeszcze trochę pogramy Narodowym! Lech ma 300 sekund nadziei na wyrównanie!

• Kosecki zmienia poturbowanego Żyrę.

• A jednak jest kara dla Douglasa! Sędzia po krótkim namyśle pokazuje obrońcy Lecha drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę! Lech w dziesiątkę!

• Douglas ostro potraktował Żyrę, a ma kartkę na swoim koncie! Sędzia tylko upomina Szkota. tymczasem legionista potrzebuje pomocy medycznej i tym razem będą potrzebne nosze!

• Strzał głową Arajuuriego zostaje zablokowany w polu karnym Legii. Zdaniem lechitów, ręką, zdaniem sędziego - nie. Gramy dalej. Na boisku za chwilę pojawi się Jakub Kosecki.

• Hamalainen! Po ładnej kombinacyjnej akcji strzał Fina z kilkunastu metrów zostaje zablokowany! Teraz na sektorze kibiców Legii pojawiają się race.

• Pojawiają się na boisku także noszowi, więc kontuzja Brzyskiego może być poważniejsza.

• Ostre starcie Formelli z Brzyskim. Legionista nie podnosi się z murawy, będzie potrzebna interwencja medyczna.

• Mała kontrowersja. Lechici domagali się odgwizdania faulu na Keicie przed polem karnym, ale sędzia nie przerwał gry. Kontratak Legii skutkował zablokowanym strzałem z dystansu Kucharczyka.

• Kolejne oprawy pojawiają się z obu stron! Lechici raz jeszcze odpalili pirotechnikę, Legia z kolei prezentuje dwie olbrzymie sektorówki.

• Mamy także zmianę w Legii. Schodzi Duda, wchodzi Masłowski.

• Awizowana zmiana w Lechu. Keita za Pawłowskiego.

• Mocny płaski strzał z dystansu Darko Jevticia nieznacznie mija bramkę Kuciaka!

• Trzecią zmianą w Lechu będzie wejście Muhameda Keity.

• Finał Pucharu Polski: Lech Poznań - Legia Warszawa

• Indywidualna akcja Pawłowskiego w jego stylu. Zejście do środka i uderzenie zza pola karnego, ale tym razem piłka poszybowała daleko od bramki!

• Schodzi z boiska Sadajew, a w jego miejsce właśnie Formella.

• Za chwilę na boisku pojawi się także Dariusz Formella.

• Odpowiedź Pawłowskiego! Skrzydłowy Lecha ściął ze skrzydła do środka, ale uderzył prosto w ręce Kuciaka!

• Saganowski!!! Po świetnej akcji i centrze Dudy, Saganowski z metra nie trafia głową do bramki Lecha!

• Zmiana w Lechu. Schodzi z boiska Linetty, a w jego miejsce wchodzi Jevtić.

• Douglas teraz świetnie wygrał przed polem karnym pojedynek fizyczny z Żyrą. Gdyby nie to, byłaby setka dla Legii.

• Kucharczyk! Skrzydłowy Legii dostał kapitalne podanie na czystą pozycję od Żyry, już miał mijać Gostomskiego, po czym w starciu z Kędziorą się przewrócił w polu karnym. Zdaniem sędziego to była symulka, więc jest żółta kartka.

• Jeszcze jedno katastrofalne wyjście z bramki Gostomskiego! Bramkarz Lecha minął się z piłką, ale zmierzający do bramki strzał głową Rzeźniczaka został zatrzymany przez defensorów Kolejorza!

• Legia złapała wiatr w żagle! Najpierw uderzenie Dudy broni Gostomski, a po chwili Wojskowi zdobyli rzut rożny.

• Jeśli po strzale Saganowskiego piłka trafiła jeszcze w stojącego na torze jej lotu Żyrę, to był ofsajd, ale wszystko wskazuje, że skrzydłowy Legii nie dotknął piłki. Wtedy gol jest prawidłowy.

• Po rzucie rożnym dla Legii piłkę do siatki Kolejorza wpycha z bliska Saganowski!!! Ale czy nie było spalonego?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Marek Saganowski!!!

• W dość przypadkowej sytuacji do piłki z prawej strony pola karnego Legii dopadł Kędziora, ale huknął daleko w trybuny.

• Żółta kartka dla Barry'ego Douglasa za faul na Dudzie przy linii bocznej boiska.

• Co gorsza, część z tych rac ląduje też na murawę Stadionu Narodowego...

• Hamalainen starał się wymusić rzut karny w starciu z jednym z legionistów, ale sędzia nie dał się nabrać na zachowanie Fina.

• Fatalna strata w środku pola Hamalainena, kontra Legii, w której zatrzymany w polu karnym zostaje Kucharczyk! Na sektorze kibiców Lecha tymczasem pojawiło się około 30-40 rac.

• Spokojny początek drugiej części gry. Na razie zanotować można tylko nieudane dośrodkowanie z prawej strony boiska Brozia, po którym piłka wyleciała poza plac gry.

• Wznawiamy grę!!!

• Niesamowite oprawy kibiców Lecha i Legii!

Świetny doping na trybunach Stadionu Narodowego (GALERIA)

Oprawy Lecha i Legii

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. W przerwie nie było zmian!

• Lech zaczął ten mecz naprawdę dobrze. Przez 25 minut praktycznie Legii nie było na boisku. Samobój Jodłowca to jeszcze podkreślił, ale ten sam piłkarz zdołał się zrehabilitować, dzięki czemu mamy remis po pierwszych 45 minutach. Nie jest to wielki mecz, ale emocji z pewnością jeszcze nie zabraknie!

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy mamy remis na Narodowym!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Saganowski do tej pory nie wygrał chyba żadnego pojedynku z Arajuurim. Fin skutecznie uprzykrza życie dziś doświadczonemu napastnikowi Legii.

• Żółta kartka dla Łukasza Trałki, który pracował na nią od pierwszego gwizdka arbitra.

• Kolejne złe wyjście z bramki Gostomskiego, który mija się z piłką po dośrodkowaniu Żyry! Na szczęście bramkarz Lecha zdołał jeszcze świetnie odbić płaskie uderzenie Kucharczyka!

• Zakotłowało się w polu karnym Lecha! Najpierw strzał Vrdoljaka został zablokowany, a dobitka Dudy poszybowała wysoko w trybuny!

• Kolejne niezbyt udane piąstkowanie Gostomskiego. To bramkarz Lecha jest na razie najsłabszym ogniwem swojego zespołu.

• Nieźle rozegrany rzut wolny przez Legię, Jodłowiec próbował zgrać piłkę przed bramkę do Saganowskiego, ale ten uprzedzony i jest rzut rożny.

• Seria rzutów rożnych dla Lecha. Najpierw niepewnie interweniował Kuciak (który jeszcze domagał się odgwizdania faulu), a następnie strzał Hamalainena z kilkunastu metrów został zablokowany.

• Brazylijczyk aż ze wściekłości rzucił butelką na murawę. Cóż, sam jest sobie winien.

• I już mamy zmianę Legii, i to chyba zmianę taktyczną, bo schodzi wściekły, ale zupełnie niewidoczny Guilherme, a w jego miejsce pojawia się Żyro.

• Kownacki!!! Napastnik Lecha z prawego skrzydła ściął do środka i płasko uderzył z ostrego kąta, a Kuciak odbił piłkę na rzut rożny!

• Sadajew uderzył mocno z około 30 metrów, ale w sam środek bramki, gdzie stał dobrze ustawiony Kuciak, który złapał piłkę.

• Kownacki! Hamalainen lewą stroną przedarł się w pole karne pod linię końcową i stamtąd dośrodkował na głowę Kownackiego, ale ten z ostrego kąta uderzył zbyt lekko, by pokonać Kuciaka!

• Sam Gostomski sugerował jeszcze faul na swojej osobie jednego z piłkarzy Legii, ale sędzia Stefański ani myślał reagować. Nam też wydaje się, że był to przede wszystkim duży błąd golkipera Lecha.

• Co za rehabilitacja Jodłowca!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalnie z piłką minął się Gostomski, a Jodłowiec skierował ją udem (?) do opuszczonej przez niego bramki! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Tomasz Jodłowiec!!! Mamy remis!!!

• Kolejnej szarży próbował Kucharczyk, ale Kędziora z Arajuurim zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

• Pawłowski z dystansu huknął wysoko ponad poprzeczką bramki Legii.

• Kiepskie dośrodkowanie Kędziory pada teraz łupem Dusana Kuciaka.

• Douglas dośrodkował piłkę na pierwszy słupek, ale tam najlepiej ustawieni byli piłkarze Legii, którzy wybili piłkę.

• Jakieś spięcie w polu karnym Legii. Sędzia Stefański stara się uspokoić sytuację.

• Odbity strzał z dystansu Trałki wychodzi na rzut rożny.

• Saganowski?! Fatalne wyjscie przed pole karne Gostomskiego, który nie trafia czysto w piłkę i do tej dopadł Saganowski, ale napastnik Legii fatalnie uderzył z około 20 metrów w kierunku pustej bramki!

• Sadajew!!! Po katastrofalnym zachowaniu obrony i drugiej linii Rosjanin wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale to Kuciak wygrał ten pojedynek!!!

• Lech idzie za ciosem! W indywidualnej akcji Sadajew oddał bardzo nieczysty płaski strzał zza pola karnego!

• Po ostrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Barry'ego Douglasa piłkę do własnej siatki skierował głową Tomasz Jodłowiec! 1:0 dla Lecha!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobójcze trafienie Jodłowca!!!

• Spóźnione wejście Brzyskiego w nogi Kownackiego. Rzut wolny dla Lecha na prawej stronie boiska. Pole karne Legii niedaleko.

• Piłka wybita przed pole karne, gdzie bez zastanowienia uderza ją Kownacki. Trafia jednak w rywala.

• Hamalainen wywalczył rzut rożny dla Lecha.

• Sadajew! Rosjanin w niezbyt szybkim tempie wbiegł z piłką w pole karne Legii i oddał płaski strzał z ostrego kąta, który obronił nogą Kuciak!

• W kontrataku Lecha próba strzału z dystansu Pawłowskiego została zablokowana.

• Sędzia nakazuje wściekłemu Vrdoljakowi opuścić boisko. Czyżby Chorwat nie miał ochraniaczy?

• Próba prostopadłego podania w kierunku Pawłowskiego, przecina je Astiz. Zdaniem lechitów, Hiszpan zagrał ręką, ale sędzia był innego zdania.

• Niepewne wyjście z bramki Gostomskiego! Na jego szczęście piłka nie trafiła pod nogi żadnego z legionistów.

• W pole karne w odpowiedzi przedarł się Kucharczyk, ale uwikłany w walkę z dwoma rywalami stracił piłkę.

• Kownacki!!! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Kędziory młodziutki napastnik Lecha uprzedził w polu karnym Rzeźniczaka, ale jego strzał z powietrza nie zrobił Kuciakowi problemów!!!

• Przy powtórce spróbował szczęścia już Douglas i było bardzo groźnie! Piłka poszybowała centymetry nad poprzeczką!

• Strzał Łukasza Trałki zablokowany przez Ondreja Dudę, który za szybko wybiegł z muru. Żółta kartka.

• Zdaniem sędziego Rzeźniczak faulował Kownackiego około 23 metrów od bramki Kuciaka. Znakomita szansa z rzutu wolnego dla Barry'ego Douglasa.

• Próby przebicia się legionistów w pole karne rywala na razie są nieudane. Kilka dobrych interwencji zanotował już Paulus Arajuuri.

• W odpowiedzi kiepska centra Kownackiego z prawego skrzydła wychodzi poza plac gry.

• Długie zagranie z rzutu wolnego w pole karne Lecha nie przynosi zagrożenia pod bramką Gostomskiego, podobnie jak dośrodkowanie Kucharczyka, które pewnie złapał bramkarz poznaniaków.

• Upomnienie dla Łukasza Trałki, który teraz sfaulował przeciwnika. Krótka przerwa w grze.

• Hamalainen szukał prostopadłego podania w pole karne do Kędziory, ale zagrał niedokładnie, do Kuciaka.

• Sporo chaosu na razie na boisku, ale piłka jest głównie na połowie piłkarzy Henninga Berga.

• Pierwszy faul w tym spotkaniu. Jego autorem Karol Linetty z Lecha.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy wielki Finał Pucharu Polski!!!

• Kapitanami obu drużyn są Ivica Vrdoljak (Legia) oraz Łukasz Trałka (Lech). Sędziemu Stefańskiemu będą pomagać Marcin Boniek, Dawid Golis oraz jako techniczny Bartosz Frankowski.

• Czas na hymn narodowy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę w rytmie muzyki Vangelisa "Chariots of fire"

• Sędzią tego pojedynku będzie pan Daniel Stefański z Bydgoszczy, który w tym sezonie prowadził tylko dziesięć meczów ligowych. Dość ciekawy wybór PZPN.

• Piłkarze obu drużyn już zeszli do szatni. Niespełna kwadrans do rozpoczęcia tego pojedynku. Coraz goręcej na Stadionie Narodowym.

• Tak a propos kontuzji Orlando Sa:

• W poznańskim zespole natomiast największym osłabieniem jest brak Gergo Lovrencsicsa, który niedawno doznał poważnej kontuzji, która wyklucza go z gry do końca sezonu.

• Pewnie zastanawiacie się dlaczego w składzie Legii ponownie nie ma Orlando Sa, otóż oficjalnie jest kontuzjowany, ale jak już od dawna wiadomo trenerowi legionistów nie jest po drodze z Portugalczykiem. Kontuzjowany jest również Dominik Furman.

• Piłkarze obu zespołów wyszli przed chwilą na rozgrzewkę na murawę Stadionu Narodowego!

• Niecałe pięćdziesiąt minut do meczu, fani obu drużyn już prawie gotowi, by zapewnić nam dzisiaj wspaniałą oprawę tego meczu! Na Stadionie Narodowym już jest głośno!

• Już teraz Stadion Narodowy prezentuje się fantastycznie! Za godzinę może być prawdziwy kocioł!

• Ławka rezerwowych Legii Warszawa: Arkadiusz Malarz (Br.), Igor Lewczuk, Bartosz Bereszyński, Jakub Kosecki, Michał Żyro, Michał Masłowski, Adam Ryczkowski!

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Jasmin Burić (Br.), Tomas Kadaj, Darko Jevtić, Luis Henriquez, Dariusz Formella, Muhamed Keita, Gilles Sutchuin Djoum!

• Legie też już mamy! Oto to, co zaoferował nam dzisiaj Henning Berg!

• Maciej Skorża odkrył karty! Oto skład Lecha na finał Pucharu Polski!!!

• Fantastycznie prezentuje się "rzeka" fanów Legii zmierzających na Stadion Narodowy!

• Jeszcze dwie godziny do meczu, a sektory najzagorzalszych kibiców obu ekip już powoli się wypełniają. Dzisiaj na Stadionie Narodowym naprawdę będzie się działo!

• PZPN zarezerwował po ok. 10 tysięcy biletów dla kibiców obu finalistów Pucharu Polski. W sumie 2 maja na Stadionie Narodowym spodziewamy się około 48 tysięcy kibiców. Pozostałe miejsca na trybunach, które nie trafiły do sprzedaży (ok. 10 000 miejsc), to sektory buforowe - informował komunikat związku 2 tygodnie temu. Dzisiaj na Narodowym będzie naprawdę głośno.

• Przypomnijmy że w tym sezonie Legii nie udało się pokonać ekipy "Kolejorza". W rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy najpierw na Łazienkowskiej padł remis 2:2, a w rundzie rewanżowej na stadionie przy Bułgarskiej Lech wygrał 2:1.

• Coraz większe grupki kibiców zbierają się już pod Stadionem Narodowym. Czuć atmosferę piłkarskiego święta, którym wydaje się że wreszcie stał się finał Pucharu Polski!

• Kibice Legii maszerują spod stadionu na Łazienkowskiej na Stadion Narodowy.

• Lech - Legia LIVE!

Zapowiedź: Hitowy finał na Stadionie Narodowym

Starcia Lecha z Legią to prawdziwe szlagiery w polskiej piłce. Tym razem oba zespoły spotkają się w finale pucharu Polski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym. Rozgrywki te są domeną Legii (16 zwycięstw), jednak dzisiaj trudno wskazać faworyta.

• Najgłośniejszy mecz w historii Polski

Kibice Legii i Lecha opanują Stadion Narodowy

Nadszedł czas. Najgłośniejszy mecz w historii Polski

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA

Stadion Narodowy przed finałem Pucharu Polski

Absolutnym hitem soboty będzie finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, w którym Lech zagra z Legią. Obie drużyny od lat wiodą prym w naszej rodzimej Ekstraklasie i rywalizują rokrocznie o zdobycie mistrzostwa Polski. Nic więc dziwnego, że stracie akurat tych dwóch drużyn elektryzuje piłkarską Polskę, a kibice zniecierpliwieni już wyczekują pierwszego gwizdka sędziego.

Mówią o rywalizacji tych drużyn należy przyjrzeć się ich sytuacji w ligowej tabeli, która prezentuje się bardzo ciekawie. Legia zajmuje w prawdzie pierwsze miejsce, a "Kolejorz" drugie, jednak obie drużyny po podziale punktów dzieli raptem jedno "oczko". W trwającym sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą w lidze dwa razy - pierwsze starcie zakończyło się remisem 2:2, drugie zaś zwycięstwem Lecha 2:1. Jak będzie tym razem?

Warto także wspomnieć, że Maciej Skorża, obecny trener Lecha, do finału krajowego pucharu awansował aż cztery razy, a zwyciężyć udało się trzykrotnie (raz przegrał w karnych jako trener Wisły Kraków). Z kolei szkoleniowiec Legii, Henning Berg jeszcze ani razu nie wygrał Pucharu Polski, bowiem w zeszłym sezonie, który był jego pierwszym w roli trenera "Wojskowych", legioniści odpadli z rozgrywek w 1/8 finału, przegrywając z Górnikiem Zabrze.

- Spotkania z Lechem zawsze rozgrywają się na styku. Teraz przegraliśmy wyjazdowe spotkanie, ale w poprzednim sezonie to my byliśmy górą. Nie sądzę, że jesteśmy dużo lepsi. Oni również nad nami nie górują. To będzie bardzo wyrównane spotkanie. Mamy wielki respekt dla rywala, ale jesteśmy pewni swego. Chcemy wygrać finał - mówi trener Legii, Henning Berg.