4

Lechia Gdańsk

1

• Legia nie zagrała wybitnego spotkania, ale wykorzystała wszystkie słabości lechistów. Warszawiacy popisali się również skutecznością przy stałych fragmentach gry i zasłużenie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

• Koniec meczu! Legia - Lechia 4:1! Drużyna Henninga Berga awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Chojniczanką.

• Gerson czysto odbiera piłkę w polu karnym Saganowskiemu.

• Ciekawy pomysł gości, wrzutkę na długi słupek zamykał Neven Marković, ale z ostrego kąta nie trafił czysto w piłkę.

• Kucharczyk fauluje Makuszewskiego i Lechia ma szansę na honorowego gola z rzutu wolnego.

• Jeszcze 3 minuty i legioniści oficjalnie będą mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

• Adam Buksa ambitnie powalczył na prawym skrzydle i jego wysiłek przyniósł kolejny rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

• Prijović po raz kolejny był bliski stworzenia zagrożenia podczas kontraataku, ale tym razem naciskany przez Gersona Szwajcar podał niecelnie w pole karne.

• Makuszewski kolejny raz uderza dziś z dystansu, ale kapitan Lechii nie ma dziś swojego dnia, po raz kolejny jego płaskie uderzenie łatwo zblokowane przez defensywę legionistów.

• Kontra Legii trzech na jednego Kucharczyk przytomnie zagrał szeroko w pole karne do nadbiegającego Prijovicia, a Szwajcar nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem zdezorientowanego Marko Maricia.

• GOOOOOOOOOOOOL! 4:1 DLA LEGII! PRIJOVIĆ!

• Makuszewski po krótko rozegranym rzucie rożnym próbuje szczęścia z dystansu, ale strzał łatwo zablokowany.

• Kontra Legii fantastycznie powstrzymana przez czysty wślizg Gersona, Brazylijczyk odebrał piłkę Prijoviciovi.

• Michał Kucharczyk miał sporo miejsca na szesnastym metrze, lecz uderzył bardzo niecelnie i piłka przefrunęła wysoko nad bramką Lechii.

• Żółtą kartką w drużynie gości ukarany Grzegorz Wojtkowiak.

• Limit zmian wykorzystuje również Thomas von Heesen. Daniela Łukasika w drugiej linii zastąpi reprezentant Polski Sebastian Mila.

• Maciej Makuszewski rusza z piłką przez prawą flankę, upada na linii pola karnego, ale sędzia znów nie gwiżdzie i chyba słusznie.

• W zespole gospodarzy ostatnia zmiana. Tomasz Brzyski schodzi, Łukasz Broź wchodzi.

• Obrońcy Legii chyba myślami byli jeszcze przy trzecim golu, bo wyraźnie zaspali przy dynamicznej akcji Makuszewskiego, który wycofał piłkę do Maka na linię pole karnego, a rezerwowy gdańszczan pewnie uderzył w długi róg.

• GOOOOOOOOOOL DLA LECHII! 3:1! MICHAŁ MAK!

• W zespole gospodarzy Marek Saganowski zmienia Nemanję Nikolicia.

• Obrońca Legii pakuje piłkę głową do siatki po rzucie rożnym wykonanym przez Brzyskiego! Legia jedną nogą w ćwierćfinale Pucharu Polski.

• GOOOOOOOOL! 3:0! LEWCZUK!

• Guilherme znów rozpoczyna dynamiczny rajd, jednak obrona lechistów była czujna.

• Wrzutka w kierunku dobrze wybiegającego Krasicia nieco zbyt mocna, piłka wylądowała więc w rękawicach Kuciaka, który musiał rzucić się do tego zagrania.

• Tomasz Brzyski nie trafi czysto w piłkę w trakcie rzutu rożnego i ląduje ona w bocznej siatce.

• Kucharczyk rusza z kontrą, ale jego dośrodkowanie w akcji dwóch na jednego zostało zablokowane. Po chwili głową uderzał Nikolić i bramkarz Lechii musiał sie bardzo mocno wygimnastykować, aby obronić ten trudny strzał!

• Żółtą kartką za nieprzepisowy wślizg ukarany Ariel Borysiuk.

• Kucharczyk upada tuż przed polem karnem i domaga się rzutu karnego. Pan Przybył oszczędza dziś jednak korzystanie z gwizdka i przy piłce utrzymuje się Lechia.

• W drużynie gości w miejsce Bruno Nazario z ławki rezerwowych pojawi się Adam Buksa.

• Mak wrzuca w pole karne z lewej strony, ale nikt oprócz obrońcy Legii, Brzyskiego, nie zamykał tej akcji.

• Legia prowadzi już 2:0 i stawia przeciętnych grających dziś gości z Gdańska pod ścianą na 25 minut przed końcem spotkania.

• Rzut wolny z bardzo dużej odległości wykonywał Guilherme, po zagraniu głową jednego z Legionistów Marko Marić z trudem sparował piłkę na poprzeczkę, a futbolówka spadła wprost pod nogi Nemanji Nikolicia, a Węgier pewnie wykończył tę akcję.

• GOOOOOOOOOOOOL! 2:0! NIKOLIĆ!

• Neven Marković założył "stołek" na Guilherme i pan Przybył odgwizdał rzut wolny dla Legii w bocznej strefie boiska.

• Trener Henning Berg zdecydował się na pierwszą zmianę. W środku pola Dominika Furmana zastąpi Rafał Makowski.

• Guilherme okropnie pudłuje z 16 metrów.

• Makuszewski przez kilkadziesiąt sekund leżał na murawie i wydawało się, że będzie potrzebna pomoc lekarzy, ale kapitan gdańszczan wstał o własnych siłach.

• Wojtkowiak wrzuca piłkę w pole karne Legii, a gracze gości sygnalizują zagranie ręką w obrębie szesnastki. Sędzia pozostaje jednak niewzruszony i gra toczy się dalej.

• Łukasik zagrał fenomenalną prostopadłą piłkę do Nazario, Brazylijczyk wyszedł na pozycję sam na sam z Kuciakiem bez spalonego, ale trafił wprost w słowackiego golkipera! To powinno być 1:1!

• Nemanja Nikolić sprytnie nabił Rafała Janickiego przy lini końcowej i wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Niezłe uderzenie z dystansu posyła Ariel Borysiuk, ale piłkę z drobnymi problemami na raty w rękawice chwycił Dusan Kuciak.

• Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

• Gerson ryzykownie, ale spokojnie we własnej strefie obronnej rozgrywa piłkę z Mariciem.

• Nikolić sam na sam z Mariciem, obiega bramkarza Lechii i strzela, ale golkiper gości broni strzał, wyciągając się jak struna! Rzut rożny dla Legii.

• Kuciak niefrasobliwie wybija piłkę, wprost w plecy Łukasika, który nie zorientował się jednak w sytuacji i nie opanował piłki.

• Krasić posyła bombę z dystansu, ale bardzo, bardzo niecelnie.

• Zaczynamy drugą połowę! Czy Lechia odmieni losy spotkania?

• W zespole Lechii jedna zmiana w przerwie - Sławomira Peszkę zmienia Michał Mak.

• Koniec I połowy. Legia prowadzi 1:0 z Lechią. Czy gdańszczenie zrewanżują się bramką po przerwie?

• Po niefrasobliwym zagraniu Legii Milos Krasić kapitalnie ogrywa Rzeźniczaka, obiegając go dookoła i wychodzi do sytuacji niemal sam na sam z Kuciakiem, a słowacki golkiper wychodzi z niej obronną ręka.

• Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

• W pole karne wpada rozpędzony Bereszyński i płasko dośrodkowuje, ale obrońcy Lechii wybijają futbolówkę na aut.

• Sławomir Peszko ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Tomaszu Brzyskim.

• Makuszewski uderza groźnie sprzed pola karnego, Kuciak nerwowo odbija przed siebie, a piłka spada pod nogi Nazario, który fatalnie pudłuje z dziesięciu metrów! Najlepsza okazja Lechii w tym spotkaniu!

• Na murawie leży poszkodowany Dominik Furman, lecz pan Jarosław Przybył ku niezadowoleniu trybun nie użył gwizdka, a Legioniści stracili posiadanie piłki.

• Krasić rozpędza się z piłką, podaje na dobieg do Peszki, ale skrzydłowy Lechii nie był w stanie dojść do tej piłki, będąc blokowanym przez obronę gospodarzy.

• Peszko rozgrywa dwójkową akcję z Nazario, który odgrywa piętą, ale Lechia znowu wywalczyła tylko rzut rożny.

• Pan Jarosław Przybył wskazuje na narożnik boiska, choć jeden z graczy Lechii upadał w polu karnym. Rzut rożny dla gości znów bez żadnego zagrożenia dla Kuciaka.

• Ładna akcja Legii, do strzału doszedł Prijović, ale uderzył wprost w Marko Maricia.

• Kolejny korner dla gości nie przyniósł rezultatu, podobnie jak chwilę później rzut wolny dla gospodarzy.

• Bruno Nazario rozpędza się z piłką i uderza sprzed pola karnego, Kuciak z kłopotami, a obrońcy asekurują go i wybijają na rzut rożny.

• Dość mizerny strzał Macieja Makuszewskiego z dystansu, piłka po rykoszecie spada pod nogi obrońców Legii.

• Łukasik wrzuca na krótki słupek, ale piłka wybita spokojnie przez Michała Kucharczyka.

• Sławomir Peszko urwał się Tomaszowi Brzyskiemu na skrzydle, spróbował dośrodkowania, lecz został zablokowany. Korner dla Lechii.

• Szwajcarski zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnie pakuje piłkę głową do siatki.

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA LEGII! PRIJOVIĆ!

• Rzut rożny dla Legii. Milos Krasić wybija piłkę głową i będzie kolejny korner.

• Dusan Kuciak uprzedza Bruno Nazario i pewnie łapie piłkę.

• 20 minut gry za nami, a tempo spotkania bardzo senne. Piłkarze obu zespołów nie byli w stanie stworzyć żadnych sytuacji podbramkowych.

• Ariel Borysiuk uderza mocno, ale wprost w mur.

• Wymiana piłki między Nazario, Krasiciem i Peszką, a były zawodnik FC Koln wywalczył rzut wolny na wysokości 25 metra. Może być groźnie!

• Rzeźniczak pod naciskiem Milosa Krasicia wybija piłkę głową na aut, ale gospodarze po wznowieniu szybko odzyskali posiadanie.

• Legia atakiem pozycyjnym próbowała przedostać się pod pole karne rywali, lecz Aleksandar Prijović stracił piłkę przy linii bocznej i musiał ratować się wybiciem na aut.

• Peszko dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, a do piłki wychodzi Dusan Kuciak i z trudem łapie futbolówkę w rękawice. Słowak upadł i przez chwilę leżał na murawie, ale już może kontynuować grę.

• Prostopadłe zagranie w kierunku Nemanji Nikolicia było zbyt czytelne i bez problemu przejęte przez Rafała Janickiego.

• Prijović fauluje Wojtkowiaka w akcji ofensywnej Legionistów. Gdańszczanie wznowią grę na własnej połowie.

• Guilherme rozpędził się z piłką u nogi i zbliżał się już do pola karnego, gdy skutecznym wślizgiem odebrał mu ją jeden z graczy Lechii.

• Kucharczyk zmarnował niezłą akcję Legii, myśląc, że będzie rzut rożny, odpuścił walkę, jednak pan Marciniak odgwizdał piłkę dla gości.

• Goście z Gdańska próbują długich piłek w pole karne rywala, ale nie przynosi do żadnego efektu.

• Lechia rozgrywa koronkową akcję na połowie gospodarzy, zamykając ich we własnym polu karnym, do strzału dochodzi Peszko, ale jego uderzenie na dwudziestym metrze zostało bez problemu zablokowane.

• Długa piłka w kierunku Peszki przecięta przez obronę Legii. Futbolówkę pewnie w rękawice łapie Kuciak.

• Nikolić rusza z samodzielną kontrą, ale piłkę odebrał mu Janicki i podaje do golkipera, który z trudem wybija piłkę na aut.

• Zamieszanie w polu karnym, niepewnie do piłki wychodzi Marić, ale skończyło się na strachu, piłka minęła słupek bramki Lechii. Od bramki goście.

• Tym razem na murawie zwiją się Guilherme. Rzut wolny dla Legii.

• Faul Peszki i od stałego fragmentu rozpoczną gospodarze.

• Pierwszy gwizdek pana Marciniaka. Gospodarze na biało, goście na czerwono.

• Gracze obu ekip dopiero teraz wychodzą z tunelu prowadzeni przez arbitra Szymona Marciniaka z Płocka.

• Rozpoczęcie spotkanie nieco opóźnia się, już minuta po czasie, a pilkarze wciąż nie pojawili się na murawie.

• Rezerwowi Lechia: 1. Łukasz Budziłek, 4. Aleksandar Kovacević, 6. Sebastian Mila, 9. Michał Mak, 18. Adam Buksa, 22. Mario Maloca, 41. Paweł Stolarski.

• Rezerwowi Legia: 1. Arkadiusz Malarz, 2. Michał Pazdan, 9. Marek Saganowski, 20. Ivan Trickovski, 28. Łukasz Broź, 47. Rafał Makowski.

• Zawodników Lechii bardzo dobrze zna Stojan Vranjes, który został piłkarzem Legii w ostatnim okienku transferowym.

• Na trybunach rozbrzmiewa już "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.

• Zwycięzca dzisiejszej batalii zagra w ćwierćfinale z Chojniczanką, która pokonała w dzisiejszym meczu po dogrywce GKS Bełchatów 2:1.

• Oba zespoły podchodzą na poważnie do pucharowych obowiązków. Trenerzy Berg i von Heesen wystawili pierwsze garnitury i zapewne będą zaciekle walczyć o awans do ćwierćfinału.

• Dzisiejsze spotkanie będzie sentymentalnym powrotem na Łazienkowską dla pomocników Lechii - Daniela Łukasika i Ariela Borysiuka - byłych graczy Legii.

• W ostatnim spotkaniu ligowym "Legioniści" rozgromili chorzowski Ruch aż 4:1, z kolegi goście z Gdańska przegrali z gliwickiem Piastem 1:2.

• Początek spotkania 1/8 finału Pucharu Polski między Legią Warszawa a Lechią Gdańsk już za około 10 minut. Na relację live ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie zaprasza Michał Bezuch.

• Legia Warszawa - Lechia Gdańsk LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Ostatnia bitwa o ćwierćfinał Pucharu Polski

Punktualnie o 20.30 przy Łazienkowskiej rozpocznie się ostatnie starcie 1/8 finału Pucharu Polski. Organizatorzy na zakończenie tego etapu zostawili prawdziwą perełkę – starcie dwóch ekstraklasowych drużyn z głośnymi nazwiskami. Żadna z nich nie zamierza dzisiaj odpuścić. Legioniści rozochoceni wysokim zwycięstwem w Chorzowie, wieczorem chcą pójść za ciosem, a Lechia wciąż czeka na korzystne efekty roszady na stanowisku trenera. Kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko?