Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału
2017-04-05 20:45

Pogoń Szczecin

0

Lech Poznań

1

• Zbigniew Dobrynin zakończył to spotkanie. Lech z awansem do finału Pucharu Polski.

• Świetna interwencja Buricia po nieco zaskakującym strzale Niepsuja z dystansu

• Arbiter doliczyl jeszcze trzy minuty

• Burić wyszedł z bramki, a mimo to Portowcy nie zdołali wpakować piłki do siatki. Bednarek wybił strzał Drygasa

• Ricardo Nunes obejrzał żółtą kartkę za niebezpieczne wejście w Bille Nielsena.

• Rzut wolny dla Pogoni po faulu Trałki. Gyurcso trafił w mur.

• Końcówka tego spotkania nie obfituje w emocje. Wynik dwumeczu rozstrzygnięty, za kilka dni piłkarze mają przed sobą ligowe spotkania. Nikt nie walczy tutaj na śmierć i życie, nikt nie przemierza w zawrotnym tempie kolejnych długości boiska. Zawodnicy wygladają jakby czekali już na ostatni gwizdek.

• Ostatnie minuty piłka spędziła w środku pola. Z dobrej strony pokazuje się młody Kowalczyk. Bardzo ambitnie podszedł do tego spotkania.

• Listkowski rozegrał piłkę z Niepsujem. Próbowali ograć Wilusza, lecz góra doświadczony defensor Lecha

• Ostatnia zmiana tego meczu. Młodego Dawida Korta zmienił jeszcze młodszy Sebastian Kowalczyk

• Nunes popędził lewym skrzydłem. Zagrał w stronę Ciftciego. Lekki strzał bez problemu obronił Burić.

• I ostatnia roszada w zespole Nenada Bjelicy. Marcin Wasielewski w miejsce Macieja Makuszewskiego

• Darko Jevtić zastąpił Szymona Pawłowskiego

• Burić spokojnie wyłapał podanie Matrasa w kierunku Drygasa. Trochę zbyt mocna piłka, żeby zaskoczyć golkipera Lecha

• Rzut wolny dla Lecha przyniósł jedynie kontratak Pogoni. Z piłką pomknął Ciftci, lecz nie zdołał stworzyć zagrożenia na bramce Lecha

• Marcin Listkowski obejrzał żółtą kartkę za faul na Trałce.

• Matras zagrał długą piłkę na prawą stronę do Listkowskiego. Ten nie podołał jednak defensorom Lecha.

• Strzał Gyurcso z dystansu. Obok bramki.

• I od razu druga zmiana w zespole Portowców. Nadir Ciftci za Adama Frączczaka

• Po kontuzji na boisko powraca David Niepsuj. Zmienił Cornela Rapę

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Boisko opuścił Marcin Robak . Zamiast niego Nicki Bille Nielsen

• Kędziora uderzył z prawej strony na bramkę Słowika. Strzał zablokowany przez Nunesa.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Raduta. Doskonale poradzili sobie z tym Portowcy

• Robak zszedł do środka, gdzie rozegrął piłkę po zagraniu Bednarka. Podanie do Pawłowskiego i niecelny strzał. Na korner wybił jeszcze Słowik

• Kędziora ruszył skrzydłem do ofensywy. Przed strzałem uprzedził go Matras. Kontratak rozpoczął Pawłowski

• Strzał Fojuta wybity na korner. Po dośrodkowaniu Frączczaka ze stałego fragmentu gry, znowu głową próbował stoper. Ponownie nieskutecznie.

• Strzał Drygasa zza pola karnego w środek bramki. Piłkę wypiąstkował Burić.

• Tak jak przed przerwą: Lech głęboko w defensywie, a Pogoń toczy kolejne natarcia. Portowcy się nie poddają

• Obie jedenastki wybiegły na drugą część gry bez zmian

• Druga część gry rozpoczęta! Czy Pogoń ma jeszcze jakiekolwiek realne szanse na odwrócenie losów dwumeczu?

• Koniec pierwszej połowy. Lepiej wyglądała Pogoń, ale to Lech prowadzi i wydaje się, że poznaniacy awansu do finału już z rąk nie wypuszczą.

• Pogoń nie poddaje się. Po stracie bramki ponownie ruszyła do ofensywy. Sporo sie działo na połowie Lecha, ale już bez strzałów.

• Bramka praktycznie z niczego. Pogoń atakowała, atakowała i nie mogła wpakować piłkę do siatki. Bardzo ofensywna gra niejako się na nich zemściła. Samotny atak Robaka. Najpierw wyminął Korta, chwilę później Fojuta i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

• GOL! Marcin Robak daje Lechowi prowadzenia i tym samym praktycznie pogrąża Portowców.

• Burić wypiąstkował piłkę z rzutu wolnego wykonywanego przez Nunesa. Ni to strzał ni dosrodkowanie w wykonaniu gracza Portowców

• Listkowski próbował ograc dwóch rywali pod ich polem karnym, ale nie dał rady. Wycofał piłkę do Rapy. Wysokie dośrodkowanie w pole karne i interwencja Kędziory

• Pierwsza interwencja Słowika w tym meczu. Wcześniej golkiper Pogoni kompletnie bezrobotny. Nie zabiło to jednak jego czujności. Spokojnie złapał piłkę po strzale Raduta.

• Długie podanie do Frączczaka. Ten w tempo zagrał do Rupy. Strzał pod ostrym kątem wybity przez Buricia

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową próbował Fojut. Obok bramki

• Burić uratował swój zespół przed stratą gola. Odważnym wyjściem wybił strzał Korta. Błędy Bednarka i Nielsena.

• Kort wypatrzył Matrasa w polu karnym. Ten inteligentnie zgrał do Drygasa. Niecelny strzał pomocnika. Buric nie musiał nawet interweniować

• Pogoń długo wymienia podania w środku pola. Portowcy starają się konstruować kolejne akcje. Lech jednak nie śpi. Mały błąd Nunesa i Pawłowski przeprowadził kontratak. Zakończył go podaniem do Robaka. Niecelny strzał napastnika.

• Dobry powrót Raduta. Odebrał piłkę Matrasowi pod włąsnym polem karnym. Piłka przebywa głównie na połowie Lecha, szczecinianie rzadko wypuszczają rywali pod własną bramkę

• Dobra piłka Nunesa zagrana z lewej strony w pole karne. Był tam Drygas i uderzył obok bramki.

• Żółta kartka dla Cornela Rapy za faul na Pawłowskim w środku pola.

• Gyurcso złapany na pozycji spalonej. Arbiter przerwał kolejną akcję Pogoni. Jak na razie to gospodarze zdominowali to spotkanie i całkowicie panują nad przebiegiem meczu.

• Gyurcso zagrał piłkę pod bramkę Lecha. Dobry pomysł Węgra, ale Frączczakowi nie udało się dojśc do piłki

• Pawłowski odzyskał piłkę w środku pola i popędził do przodu. Kilka podań i na skrzydle stracił ją Makuszewski. Dobra interwencja Rudola

• Makuszewski w starciu z Nunesem wywalczył rzut wolny dla Lecha. Do piłki podszedł Radut. Dośrodkowanie w pole karne Pogoni łatwo wybite

• Strzał Korta z linii pola karnego. W tempo uderzył po podaniu jednego z kolegów. Minimalnie obok bramki.

• Prostopadła piłka Korta w pole karne odebrana przez Pawłowskiego. Pomocnik Lecha uprzedził Rapę.

• Dośrodkowanie w pole karne Lecha. Bednarek skutecznie kontrolował Matrasa i nie pozwolił mu na wiele. Makuszewski wybiegł z kontratakiem. Zahamowany

• Prosty błąd Buricia. Golkiper Lecha wybiegł z bramki, minął się z piłką, a ta odbiła się od pleców Bednarka. Z linii bramkowej wybił ją Radut.

• Nunes urwał się na skrzydle i dosrodkował w pole karne. Frączczak przegrał pojedynek główkowy z Bednarkiem, ale piłka wyleciała za linię końcową

• Robak długo walczył z Matrasem na skrzydle. Zwycięsko z tego starcia wyszedł piłkarz Pogoni

• Świetna okazja Pogoni. Listkowski odebrał piłkę Nielsenowi i znalazł się w świetnej sytuacji. Uderzył jednak niecelnie

• Delikatny strzał z dystansu na bramkę Buricia. Golkiper bez problemu wyłapał piłkę.

• Długa piłka Fojuta w kierunku Gyurcso. Za mocne prostopadłe podanie. Węgier nie zdołał dojśc do futbolówki

• I ruszyli. Mecz w Szczecinie rozpoczęty!

• Za nami przywitanie kapitanów - Łukasza Trałki oraz Adama Frączczaka, a także losowanie stron. Za moment zaczynamy

• Arbiter główny Zbigniew Dobrynin wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Ze stadionowych głośników wydobywa się hymn Pogoni.

• Bjelica dokonał więcej roszad. Względem ligowego starcia z krakowską Wisłą dokonał aż pięciu zmian. W Szczecinie po raz pierwszy od pierwszej minuty w barwach Kolejorza wystąpi Mihai Radut.

• W porównaniu z sobotnim meczem Kazimierz Moskal dokonał trzech zmian. W pierwszym składzie nie zobaczymy Spasa Deleva, Huberta Matynii oraz Adama Gyurcso.

• Nicki Bille Nielsen
  • Dobra wiadomość dla Lecha jest taka, że w przypadku awansu do finału jego kibice będą mogli pojechać do Warszawy. PZPN zawiesił zakaz wyjazdowy. Szczegóły tutaj.

• W pomocy gospodarzy dziś m.in. Listkowski, w ataku Frączczak. Lech w bramce z Buriciem i Radutem na pozycji "dziesiątki". Będzie się działo?

• Wczoraj Wigry Suwałki udowodniły jednak, że niemożliwe (nie)istnieje. Były bliskie wyeliminowania Arki Gdynia, choć tak jak Pogoń przegrał pierwsze spotkanie 0:3.

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" - taki transparent zawisł na trybunach w Szczecinie. Kibice Pogoni jeszcze wierzą w awans do finału? Ich drużyna jest w trudnym położeniu. Pierwszy mecz przegrała 0:3.

Jakub Treć

01.03.2017 poznan ww lech poznan pogon szczecin puchar polski. glos wielkopolski. fot. waldemar wylegalski/polska press ©Waldemar Wylegalski

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. W pierwszym meczu półfinałowym ponad miesiąc temu Lech pewnie wygrał z Pogonią 3:0 i wydaje się, że rewanż będzie jedynie formalnością. Trudno gdziekolwiek szukać atutów po stronie Portowców, którzy wiosną wygrali zaledwie raz, a było to prawie dwa miesiące temu. W dodatku w dwóch wiosennych meczach z Lechem Pogoń dwukrotnie przegrywała 0:3. Czy będzie to równie ciekawy mecz jak ten wczorajszy Arki z Wigrami? Początek spotkania o godzinie 20:45.

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE

Lech pojedzie do Szczecina przystawić stempel do awansu, który zdaniem wielu zawodnicy wywalczyli już w pierwszym spotkaniu w Poznaniu. Piłka jednak w ostatnim czasie nas mocno zaskakuje i sprawia, że niczego i nigdy nie można być w 100% pewnym.
Przykładów jest wiele, chociażby z najwyższej półki jak mecze Barcelony z PSG czy Monaco z Manchesterem City. Jeśli patrzymy jedynie na nasze krajowe podwórko, to również nie musimy daleko sięgać pamięcią. Wczoraj w drugim półfinale Arka do ostatniego gwizdka sędziego męczyła się z Wigrami Suwałki. I ligowiec pokazał charakter, wygrywając w Gdyni 4:2, gdyby nie porażka 0:3 w pierwszym spotkaniu, to Wigry szykowałyby się na wyjazd do Warszawy. Oczywiście warto zachować wszelkie proporcje, bo Arka w przeciwieństwie do Lecha znajduje się w kryzysie. Choć zdecydowanym faworytem jest Kolejorz, to w Poznaniu apelują o koncentrację i zapewniają, że czeka ich jeszcze trudny mecz w Szczecinie.

- To nie będzie dla nas łatwy mecz. Nie myślimy o tym, co było w pierwszym spotkaniu. To najbliższe zaczyna się od 0:0. To bardzo ważny mecz dla klubu. Chcemy go wygrać i zagrać w finale.Koncentrujemy się na tym, co my musimy zagrać. Nie na rywalu. Oczywiście szanujemy Pogoń, ale tak jak powiedziałem. Jedziemy wygrać i awansować - zapewnia Rene Poms, asystent trenera Bjelicy.

Lech w ostatnich dwóch spotkaniach ligowych bezbramkowo remisował i chcąc awansować na fotel lidera musi wygrywać w kolejnych meczach. W najbliższą niedzielę do Poznania przyjeżdża Legia Warszawa. Mecz z aktualnym mistrzem Polski przy Bułgarskiej obejrzy komplet widzów, a sytuacja w tabeli sprawia, że będzie to mecz z gatunku za sześć punktów. Sztab Lecha podkreśla, że skupiają się na najbliższym meczu.

- Nie myślimy o niedzieli. Dla nas najważniejszy jest teraz półfinał. W czwartek będziemy mieli pomeczową regenerację i wtedy zaczniemy zastanawiać się nad kolejnym spotkaniem. Teraz wszyscy koncentrujemy się na zwycięstwie z Pogonią - tłumaczy Rene Poms.

Jeśli spojrzymy na wiosenne poczynania Pogoni i Lecha, to drużyna gości ma dużo większe powody do zadowolenia. Lech w nowym roku wygrał pięć spotkań ligowych, dwa zremisował i dorzucił jeszcze zwycięstwo w Pucharze Polski, w pierwszym spotkaniu przeciwko Pogoni. W dodatku lechici zdobyli 17 bramek tracąc zaledwie jedną. Kibice po dwóch bezbramkowych remisach liczą na odblokowanie snajperów. Pogoń przegrała ostatni mecz ligowy z Legią 2:0, a w dodatku na zwycięstwo czeka od 13 lutego, wówczas Portowcy pokonali w Szczecinie Piasta 2:1. 13 okazała się zatem pechowa. Jedno zwycięstwo, cztery remisy i trzy porażki w tym roku z pewnością mogą martwić. Kibice mają spore zastrzeżenia zwłaszcza jeśli chodzi o zaangażowanie w grę swoich piłkarzy. Piłkarze Kazimierza Moskala na własne życzenie stracili miejsce w grupie mistrzowskiej i może się okazać, że po podziale punktów znajdą się w grupie spadkowej. Portowcy muszą szybko reagować i zacząć wygrywać, póki strata do 8 miejsca wynosi zaledwie dwa punkty. Dobrą okazją na przełamanie będzie najbliższa kolejka, bowiem do Szczecina zawita rozdająca ostatnio punkty Arka Gdynia. W mediach można znaleźć informacje, że zawodnicy na treningach ćwiczą wykonywanie jedenastek, tak jakby liczyli na taką możliwość w dzisiejszym spotkaniu. Oczywiście, dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwe, a to, że mało prawdopodobne, to już inna sprawa.

Na konferencji przedmeczowej Rene Poms mówił, że nie wykluczona jest rotacja w dzisiejszym spotkaniu, co jest zrozumiałe w kontekście ważnych meczy ligowych, jakie czekają Lecha. Niezależnie od tego czy losy awansu wydają się być przesądzone, myślę, że warto obejrzeć, to spotkanie. Początek o godzinie 20:45.

Ostatnie mecze w Pucharze Polski:

Pogoń Szczecin:
Lech 3:0 Pogoń (1 marca 2017)
Pogoń 2:0 Puszcza (29 listopada 2016)
Puszcza 1:2 Pogoń (26 października 2016)
Pogoń 4:1 Jagiellonia (28 września 2016)

Przewidywane składy

Pogoń: Słowik- Frączczak, Fojut, Rudol, Nunes- Drygas, Matras, Ciftci, Murawski, Gyurcso- Delew

Lech: Burić - Kędziora, Wilusz, Bednarek, Kostewycz - Trałka, Majewski, Gajos, Makuszewski, Jevtić - Robak

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu rozpocznie się o godzinie 20:30 w Polsacie Sport Extra. Początek transmisji ze spotkania Pogoń - Lech o godzinie 20:40. Mecz komentować będą Tomasz Włodarczyk i Waldemar Prusik (ze Szczecina).

20:45 mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań