Mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

2

Zagłębie Lubin

0

• Na dzisiaj to wszystko ! Dziękuję pięknie za uwagę !!

• Dzisiejszy mecz wygrała drużyna lepsza, grająca mądrzej i pewniej !!! Zagłębie nie zostało odczarowane przez nowego szkoleniowca. Miedziowi notują kolejny mecz bez zwycięstwa.

• KONIEC!!!!! KORONA KIELCE MELDUJE SIĘ W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI !!!

• Tak samo ukarany Todorovski.

• Dlatego zarówno pierwszy - Kovacević. Otrzymuje żółtą kartkę

• Puszczają nerwy piłkarzom na boisku. Sędzia musi interweniować. Kovacević i Todorovski dość ostro wyjaśniali sobie jakieś nieporozumienie.

• W tym momencie chyba jakiś totalny kataklizm mógłby odebrać awans Koronie.

• Ostatnia zmiana również w drużynie gospodarzy. Za Soriiano na boisko wchodzi Kaczarawa.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Za Świerczoka na boisko wchodzi Woźniak.

• Mamy zmianę w Koronie. Diow opuszcza plac gry, w jego miejsce pojawia się na boisku Dejmek.

• Piłka po szybkiej akcji na jeden kontakt odbiła się od któregoś obrońcy i spadła szczęśliwie pod nogi Burdenskiego, który znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i śmiało można powiedzieć, że przypieczętował awans Korony do półfinału !!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Burdenski !!!!!!!!!!!

• Rusza do szaleńczych ataków Zagłębie czy uda się pokonać Alomerovicia ?

• Druga zmiana w Zagłębiu. Za Tosika na murawie pojawia się Pakulski.

• Już tylko kwadrans. Tylko tyle, a może aż tyle nadziei mają zawodnicy Zagłębia.

• Poprzeczka !!!!!! Gorąco pod bramką Alomerovicia!!! Tuszyński chciał zgrać głową w strefę środkową pola karnego, wyszło jednak z tego uderzenie i piłka zatrzymała się szczęśliwie dla piłkarzy Korny na poprzeczce !!!!

• Zmiana również w drużynie gospodarzy. Za Cvijanovicia na murawie pojawia się Jukić.

• Decyduje się na pierwszą zmianę w spotkaniu Lewandowski. Na boisku melduje się Janus, który zastępuje Jagiełłę.

• Bardzo dobra interwencja Matuszczyka po fantastycznym dośrodkowaniu Kosakiewicza w pole karne, gdzie czyhał na piłkę Soriiano. Zawodnik Zagłębia wybił piłkę głową na rzut rożny.

• Jeszcze pół godziny dzieli piłkarzy Korony od zameldowania się w półfinale rozgrywek o Puchar Polski.

• Zamykał akacje strzałem Rymaniak po rzucie rożnym wykonywanym przez Cvijanovicia. Tym razem uderzenie kapitana Korony bardzo niecelne.

• Niesportowe zachowanie Świerczoka, który odrywając się od obrońcy mocno popracował łokciem.

• Ze zdecydowanie większym animuszem rozpoczęli drugą część spotkania zawodnicy Zagłębia.

• Obie drużyny rozpoczynają drugą część spotkania identycznymi składami.

• Wracamy i zaczynamy granie !!! Czas na drugą część spotkania !!!

• Wracamy za kwadrans !!!

• Korona prowadzi absolutnie zasłużenie. Piłkarze gospodarzy pozostawili po pierwszych 45 minutach zdecydowanie lepsze wrażenie, chociaż nie można zapomnieć o ostatnich minutach meczu kiedy to Zagłębie zaczęło grać tak, jak powinno od pierwszych minut.

• Koniec pierwszej części spotkania !!!

• Dwie minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.

• Dobre dogranie w pole karne Todorovskiego z prawej flanki. Piłkę głową uderzył Janoszka. Strzał jednak bardzo niecelny.

• Złapali nieco wiatru w żagle zawodnicy gości w tych ostatnich minutach pierwszej części spotkania.

• I po raz kolejny gorąco pod bramką Alomerovicia !!! Strzał zza szesnastki Świerczoka i wybija piłkę na rzut rożny bramkarz Korony.

• Aleeeeż fatalny błąd Rymaniaka i Alomerovicia !!!!!!!! Zbyt lekkie zagranie obrońcy Korony do bramkarza, zauważył to Janoszka i Alimerović wybijając piłkę trafił w wyprostowaną nogę Janoszki. Piłka odbiła się jednak od słupka !!!!

• Urazu doznał Balić. Nos zawodnika Zagłębia bardzo mocno krwawi, ale wydaje się, że piłkarz Miedziowych będzie wstanie kontynuować grę.

• Pół godziny gry za nami. Zagłębie cechuje dzisiaj duża niedokładność i bardzo słaba kreatywność w konstruowaniu akcji. Korona gra z dużym spokojem i pewnością siebie.

• Ależ ostre wejście w nogi Świerczoka zaliczył Diaw!!! Arbiter pokazuje żółtko, chociaż czerwień nie byłaby tutaj decyzją niesprawiedliwą !

• Wciąż biją głową w mur piłkarze Zagłębia, którzy wciąż nie potrafią stworzyć dogodniej sytuacji do strzelenia bramki.

• Gospodarze grają szybko na jeden dwa kontakty, naprawdę przyjemnie ogląda się dzisiejszego wieczoru zawodników Korony.

• Strzał z dystansu po ziemi Świerczoka ląduje prosto w "koszyczku" ułożonego przez Alomerovicia.

• Kapitalnie rozpoczynają dzisiejsze spotkanie gospodarze. Zagłębie na ten moment potrzebuje strzelić aż trzy bramki jeżeli chce się znaleźć w półfinale Pucharu Polski !

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Cvijanovicia, piłkę przedłużył na dłuższy słupek Kovacević, a do futbolówki dopadł Rymaniak i spokojnym strzałem pokonał Polacka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! RYMANIAK !!!!!!

• Początek meczu to spokojna gra obydwu zespołów.

• Rozbrzmiewa pierwszy gwizdek arbitra !! A to znak, że czas zacząć dzisiejszy pojedynek !!!!

• Stadion uczcił minutą ciszy Śp. Janusza Wójcika. Dzisiejszego dnia odbył się pogrzeb byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

• Jeszcze chwila i będziemy mogli zaczynać ! Piłkarze wychodzą na murawę !!!

• Czy Mariusz Lewandowski w swoim trenerskim debiucie będzie wstanie odczarować fatalną passę swoich nowych zawodników? Przekonamy się o tym już za parę minut.

• Taka postawa Miedziowych musiała zmusić działaczy do podjęcia decyzji o zwolnieniu Piotra Stokowca.

• Zagłębie natomiast nie potrafi wygrać ( biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki) od 15.10.2017. Wtedy to Miedzowi cieszyli się po raz ostatni z wygranej, pokonując w Ekstraklasie Górnika Zabrze 3:2.

• Faworytem dzisiejszego pojedynku wydają się być gospodarze dzisiejszego starcia, którzy w lidze nie przegrali od ośmiu spotkań, a w ostatniej kolejce odnieśli zwycięstwo po wspaniałym widowisku nad Legią Warszawa (3:2)

• 66- krotny były reprezentant Polski zastąpił na na stanowisku trenera Zagłębia Piotra Stokowca, który pożegnał się z posadą po ponad trzech latach pracy w Lubinie.

• Szykuje się naprawdę bardzo ciekawe spotkanie. Zwłaszcza, że na stanowisku trenera w drużynie Miedziowych zadebiutuje dzisiejszego wieczoru Mariusz Lewandowski !!!

• Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn skromne zwycięstwo odnieśli gospodarze dzisiejszego pojedynku pokonując zespół Miedziowych 1:0.

• A tak prezentuje się wyjściowy skład gości:

• Na początek lecimy ze składa

mi ! Oto jedenastka gospodarzy:

• Dzisiejszego wieczoru będę miał przyjemność relacjonować dla państwa rewanżowe spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski pomiędzy Koroną Kielce i Zagłębiem Lubin.

• Dobry wieczór ! Wita i kłania się nisko państwu Michał Granosik !!! Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich wielbicieli rozgrywek o puchar krajowy !!

Damian Wiśniewski

Mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Wczoraj wieczorem Górnik Zabrze oraz Legia Warszawa zapewniły sobie awans do półfinału Pucharu Polski, dziś pora na kolejne dwa zespoły. W ostatnim starciu na boisko w Kielcach wybiegną Korona oraz Zagłębie Lubin - które z nich przedłuży swoje szanse na to trofeum o kolejne kilka miesięcy?

Mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE

Obie te drużyny w ostatnim czasie mierzą się ze sobą dość regularnie, wystarczy powiedzieć, iż w tym sezonie zrobią to już po raz czwarty. Jak dotąd panuje idealny remis, raz wygrało Zagłębie, raz Korona i raz ich spotkanie zakończyło się remisem.
Niezbyt dobrą informacją dla kibiców miedziowych jest jednak fakt, iż ta wygrana kielczan miała miejsce w pierwszym ich ćwierćfinałowym starciu. Lubinianie przegrali 0:1 i dziś będą się starali odrobić tę stratę.

Skrót pierwszego spotkania:

Wykonanie tego zadania powierzono nowemu trenerowi. Mariusz Lewandowski, niegdyś zawodnik Zagłębia, zastąpił na tym stanowisku Piotra Stokowca i od razu musi się mierzyć z ekipą, która meczu nie przegrała od połowy września, a ostatnio pokonała u siebie Legię Warszawa. Korona wyraźnie jest w gazie i pokonać ją będzie niezwykle trudno.

W pojedynku z Zagłębiem będziemy mieli więc do czynienia z sytuacją, którą na początku sezonu trudno było sobie wyobrazić – faworytem jest zespół z Kielc, który będzie musiał nauczyć się grać z tym mianem. W zespole zdają sobie sprawę z tego, że stojące przed nim zadanie wcale nie będzie łatwe. - Ten mecz będzie trudniejszy, gdyż dochodzi dodatkowa presja, wygrany przechodzi przecież do kolejnej rundy. Zagłębie przegrało ostatnio derbowy mecz ze Śląskiem Wrocław w ekstraklasie, ma swoje problemy, więc będzie dodatkowo umotywowane. Ale my musimy zagrać skutecznie, wrócić do tego, by nie tracić bramek. Musimy wyjść na boisko i podtrzymać dobrą passę – mówił przed tym meczem Jakub Żubrowski.

Żaden z tych zespołów w swojej historii nie zdobył Pucharu Polski, choć oba grały niegdyś w finale (Zagłębie trzykrotnie, Korona jeden raz). Dziś jeszcze nie zapewnią sobie gry na Stadionie Narodowym, ale mogą się znacznie do niej przybliżyć. Komu ta sztuka się uda? Początek meczu o 20:45.

Forma w ostatnich meczach

Korona – Legia 3:2 (Ekstraklasa, 25.11.2017)
Zagłębie Lubin – Korona 0:0 (Ekstraklasa, 20.11.2017)
Korona – Śląsk Wrocław 3:0 (Ekstraklasa, 03.11.2017)

Śląsk Wrocław – Zagłębie 1:0 (Ekstraklasa, 26.11.2017)
Zagłębie – Korona Kielce 0:0 (Ekstraklasa, 20.11.2017)
Zagłębie – Cracovia 1:2 (Ekstraklasa, 05.11.2017)

Ostatnie bezpośrednie starcia

Zagłębie - Korona 0:0 (Ekstraklasa, 20.11.2017)
Zagłębie – Korona 0:1 (Puchar Polski, 26.10.2017)
Korona – Zagłębie 0:1 (Ekstraklasa, 17.07.2017)

Sędzia: Daniel Stefański – w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach prowadził 16 meczów, w których pokazał 53 żółte i jedną czerwoną kartkę, a do tego podyktował cztery rzuty karne. Sędziował trzy mecze Korony (1:1 z Legią Warszawa, 0:1 z Lechem Poznań i 1:0 z Sandecją Nowy Sącz), żadnego Zagłębia.

Mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Korona Kielce - Zagłębie Lubin rozpocznie się o godz. 20:30 w Polsacie Sport. Początek relacji z meczu o godz. 20:40 w Polsacie Sport. Komentować będą Mateusz Borek i Paweł Golański (z Kielc).

20:45 mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin