Mecz Wigry Suwałki - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Wigry Suwałki

0

Arka Gdynia

3

• Goście wcale nie grali wielkiego spotkania, przez długi czas byli drużyną gorszą, ale potrafili skutecznie wypunktować rywala.

• Po chwili sędzia kończy mecz w Suwałkach, Arka Gdynia w dwumeczu prowadzi 3:0!

• Piękny rajd Miroslava Bożoka do linii końcowej zakończony wyłożeniem piłki pod bramkę, gdzie formalności dopełnił wychowanek Arki.

• Bramka, w doliczonym czasie gry Dariusz Formella dobija gospodarzy! 3:0 dla Arki Gdynia!

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

• Do siatki Wigier trafia Miroslav Vożok, ale zawodnik ekipy z Gdyni był na spalonym - bramka nie została uznana.

• Na bezpośredni strzał zdecydował się Mateusz Szwoch, ale niewątpliwie było to zagranie nieudane. Strzał przeleciał wysoko ponad poprzeczką.

• Ostry faul Vaclava Cverny na jednym z gości tuż obok pola karnego Wigier.

• Miłosz Kozak w bardzo głupi sposób traci piłkę, przepuszczając ją w środku pola - powinien był ją bez wahania przyjąć.

• Ostatnia zmiana w tym meczu już za nami. Miroslav Bożok zastąpił Marcusa da Silvę.

• Ataki Wigier można opisać słowem "chaotyczne". Wciąż brakuje kreatywności, ofensywa gospodarzy to zagrania zbyt czytelne dla obrony Arki.

• Seria dośrodkowań Miłosza Kozaka z prawej strony boiska nie robi wrażenia na dobrze zorganizowanej obronie Arki.

• Rozpoczął się ostatni kwadrans spotkania, a gospodarze jakby stracili chęci do gry. Arka rozwija skrzydła.

• Miłosz Kozak traci piłkę na rzecz Michała Nalepy przy linii bocznej.

• ...szansę debiutu otrzymuje również Adam Ryczkowski, który zmienia Damiana Gąskę.

• Podwójna zmiana w Wigrach. Miłosz Kozak zastępuje Łukasza Wrońskiego...

• Rafał Siemaszko wykorzystał dobre dośrodkowanie Mateusza Szwocha z rzutu wolnego, rezerwowy Arki celną główką podwyższa prowadzenie gości.

• Gol, już 2:0 prowadzi Arka Gdynia, zdobywcą bramki Rafał Siemaszko!

• Jeszcze jedna zmiana w Arce Gdynia. Michał Nalepa zmienia Yannicka Sambeę.

• Za ostry faul na Kamilu Zapolniku kartkę otrzymuje Damian Zbozień.

• Na wysokości pola karnego obok linii bocznej faulowany Dariusz Formella. Goście mają okazję do dobrego dośrodkowania.

• ...a Adriana Karankiewicza zastąpił Kamil Adamek.

• Dwie zmiany. Josipa Barisicia zmienia Rafał Siemaszko...

• Arkowcy przejęli piłkę i starają się uspokoić grę przez wymienienie kilku podań na własnej połowie.

• Gospodarze mieli szansę wyprowadzić dynamiczny kontratak, ale spowolnił go Mateusz Radecki. Pomocnik Wigier gra dziś zbyt statycznie.

• Damian Kądzior fauluje Marcina Warcholaka w okolicach linii bocznej.

• Damian Gąska minął kilku rywali na prawym skrzydle, już wydawało się, że stanie oko w oko z bramkarzem, ale w ostatniej chwili zablokował go jeden z obrońców.

• Wigry podobnie jak w pierwszej połowie od pierwszych minut próbują zdominować rywala.

• Mateusz Radecki nie opanował piłki w polu karnym, ale po błędzie rywala ta do niego wróciła. Z kilku metrów pomocnik biało-niebieskich uderza ponad poprzeczką!

• Piekielnie mocne podanie od Damiana Kądziora do Kamila Zapolnika, napastnik Wigier nie zdołał opanować piłki.

• Mocne dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu rożnego kompletnie nieudane, pomocnik przenosi wrzutkę ponad poprzeczką.

• Mecz wznowiony, przy piłce Wigry Suwałki!

• Pierwsza połowa powoli dobiega końca, zawodnicy wracają już na boisko.

• Trener Dominik Nowak powinien chyba dokonać zmian w składzie. Póki co wygląda na to, że posadzenie na ławce Kamila Adamka i Miłosza Kozaka nie było najlepszym pomysłem.

• Mecz ogląda się dobrze, obie drużyny tworzą sobie sytuacje strzeleckie, w Wigrach brakowało kreatywności pod polem karnym rywala, w ekipie Arki natomiast lepszej skuteczności. Wracamy już za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy - do przerwy Wigry przegrywają z Arką 0:1.

• Znacznie przeciągnięte dośrodkowanie Marcina Warcholaka z lewej flanki, piłka mija linię końcową.

• W końcówce pierwszej połowy do ataku w końcu odważniej zebrali się gospodarze. Wydaje się, że póki co grali zbyt defensywnie.

• Bardzo mocny strzał zza pola karnego w pełnym biegu oddał Łukasz Wroński, piłka mija poprzeczkę o metr!

• Gol, Mateusz Szwoch pewnie wykorzystuje jedenastkę! Piłka w prawym rogu bramki, bramkarz w lewym!

• Rzut karny dla Arki, ręką w polu karnym zagrał Vaclav Cverna!

• Frank Adu perfekcyjnie powstrzymuje Marcusa Da Silvę przy linii końcowej, grę wznowi golkiper Wigier.

• Bardzo groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego Dominika Hofbauera mogło zagrozić bramce Wigier, ale wciąż pewny w swoich interwencjach pozostaje Damian Podleśny.

• Frank Adu Kwame szukał dryblingu w pobliżu linii bocznej, wywalczył tylko wrzut z autu.

• Mateusz Szwoch crossowym podaniem w pole karne szukał Dariusza Formelli, napastnik nie miał nawet szans zdążyć do tego podania.

• Intensywność spotkania nieco spadłą, do głosu próbują dojść goście, ale w ich zagraniach brakuje jakości.

• Ponownie w akcji wychowanek Arki, tym razem jego zbyt lekki dośrodkowanie bez problemów łapie Damian Podleśny.

• Dariusz Formella oddaje ekwilibrystyczny strzał z woleja na bramkę, ale nie udało mu się zmusić nawet bramkarza do interwencji.

• Póki co nie widać różnicy klas rozgrywkowych między tymi zespołami, można wręcz stwierdzić, że lepiej prezentują się gospodarze.

• Akcję gości kończy Damian Podleśny, łapiąc w rękawice główkę Dariusza Formelli.

• Dośrodkowania z prawej strony boiska próbuje Janusz Buccholc, piłka przelatuje ponad polem karnym.

• Damian Gąska faulowany przez Mateusza Szwocha w środku pola.

• Górne podanie Marcusa Da Silvy pada łupem Damiana Podleśnego.

• Na trybunie gości pojawili się w końcu sympatycy Arki Gdynia, przywitani przez kibiców Wigier gromkimi brawami.

• Rzut rożny dla suwalczan, po wrzutce strzał głową oddaje Adrian karankiewicz, obrońca uderza ponad poprzeczką.

• Świetny strzał Damiana Kądziora z prawego narożnika pola karnego, z trudem broni Pavels Steinbors!

• Jeszcze jedno przewinienie na połowie Arki Gdynia, tym razem tuż przed polem karnym. Kamil Zapolnik faulowany przez Yannicka Kakoko.

• Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego delikatna wrzutka została wybita przez obronę.

• Ostry faul na Damianie Kądziorze na połowie goście. Wigry mają rzut wolny 30 metrów od bramki Arki.

• Piłka trafiło w pole karne pod nogi Marcusa Viniciusa, który nie był przygotowany na podanie, uderzył bardzo niecelnie.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i piłka w grze, mają ją goście!

• Za nami przywitanie obu drużyn, czas na losowanie stron...

• Obie drużyny meldują się na murawie Stadionu Miejskiego w Suwałkach!

• Na trybunach póki co sporo wolnych krzesełek, pojawiła się już natomiast choćby delegacja Polskiego Związku Piłki Nożnej z Januszem Basałajem na czele.

• Obie drużyny powoli kończą już rozgrzewkę. Do spotkania pozostało już mniej niż kwadrans!

• Arka zmagania w pucharze zaczęła w Zambrowie, gdzie pokonała Olimpię 1:0. Następnie, również na wyjeździe, pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1. W pierwszym meczu ćwierćfinału przegrała z Drutex-Bytovią Bytów 1:2, by wygrać u siebie 1:0 i awansować do półfinału dzięki bramce zdobytej na wyjeździe.

• Wigry rozpoczęły marsz do 1/2 "pucharu tysiąca drużyn" w Suwałkach od zwycięstwa z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 2:1. Potem uporali się z Górnikiem w Zabrzu 2:0, a następnie w dwumeczu o półfinał pokonały trzecioligowy GKS Jastrzębie 2:3 (2:1 na Śląsku i 1:1 u siebie).

• Przypomnijmy sobie drogę obu drużyn do półfinału Pucharu Polski.

• Oba zespoły w komplecie rozgrzewają się na murawie stadionu przy ulicy Zarzecze. Do meczu pozostało nieco ponad pół godziny!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa.

• W Suwałkach dzisiaj na trybunach pojawi się komplet widzów!

• Na rozgrzewce pojawili się właśnie bramkarze obu drużyn.

• W bramce Wigier stanie dziś Damian Podleśny - młodzieżowy reprezentant Polski zaliczy tym samym debiut w nowym zespole.

• W składzie Arki brakuje choćby Miroslava Bożoka czy Konrada Jałochy.

• Niespodziewanie na ławce gospodarzy zasiądzie dziś choćby Kamil Adamek, Miłosz Kozak czy Rafał Augustyniak.

• Znamy składy obu zespołów na to spotkanie - nie obyło się bez niespodzianek!

• Dobry wieczór Państwu, zapraszamy na wieczór z Pucharem Polski! Na relację live z meczu Wigry Suwałki - Arka Gdynia zaprasza serdecznie Piotr Bernaciak!.

Adrian Milewski

Mecz Wigry Suwałki - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Piotr Kwiatkowski

Mecz Wigry Suwałki - Arka Gdynia ONLINE. W zaplanowanym na wtorek pierwszym półfinale Pucharu Polski piłkarze Arki Gdynia zagrają na biegunie zimna z miejscową drużyną Wigier Suwałki. Dla gospodarzy będzie to pierwszy w 70-letniej historii klubu mecz o tak wysoką stawkę. Gdynianie wystąpią w roli zdecydowanego faworyta, a mimo to czują przed rywalem respekt. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Wigry Suwałki - Arka Gdynia ONLINE

Piłkarze Arki Gdynia po ostatniej ligowej wygranej z Koroną Kielce aż 4:1 z pewnością w bardzo dobrych nastrojach przystąpią do pierwszego meczu półfinałowego. Dobre nastawienie na mecz z grającym o klasę niżej przeciwnikiem w zupełności nie sprawia, że Arka może być w stu procentach pewna korzystnego wyniku.
Trener żółto-niebieskich Grzegorz Niciński doskonale pamięta potyczki z suwalskim zespołem podczas rozgrywek pierwszoligowych, które trzy razy z kolei wygrały Wigry a tylko w tym ostatnim starciu górą była Arka. - Jesteśmy faworytem, ale drużyna Wigier nie ma nic do stracenia. Na pewno ich nie zlekceważymy. Spodziewamy się trudnej przeprawy. – kwituje przed meczem szkoleniowiec gdynian.

Arka na swojej drodze do półfinału nie miała zbytnio wymagających przeciwników. W pierwszych rundach wyeliminowali IV-ligową Romintę Gołdap i II-ligową Olimpię Zambrów. 1/8 Finału to starcie z trzecioligowym KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim oraz ćwierćfinał z Drutex-Bytovią Bytów. Nieco trudniejszą drogę drabinki Pucharu Polski mieli gospodarze wtorkowego spotkania – Wigry Suwałki.

Suwalski pierwszoligowiec wyeliminował kolejno Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, Górnika Zabrze oraz III-ligowe GKS Jastrzębie. Teraz przyszedł czas na dwumecz z Arką Gdynia i to wydarzenie od kilku dni w Suwałkach jest tematem numer jeden. Wigry wiosną nie rozegrały jeszcze żadnego ligowego spotkania, więc półfinał będzie ich pierwszym ważnym meczem w 2017 roku. Biało-niebiescy ostatnie dwa tygodnie okresu przygotowawczego spędzili na Cyprze gdzie w doskonałych warunkach przygotowywali się do zbliżających spotkań. Trzeba przyznać, że Wigry są przed tym meczem wielką niewiadomą, gdyż po różnych wynikach ze sparingów nie można czegokolwiek wnioskować, a wyjściowe jedenastki na te spotkania nie były takie same. Jak podkreśla szkoleniowiec suwalczan - wszyscy zawodnicy są dobrze przygotowani. - Znamy swoje umiejętności i przed dwumeczem z Arką nie stoimy na straconej pozycji - zapewnia Dominik Nowak.

Sonda

Puchar Polski: Kto wygra mecz Wigry Suwałki - Arka Gdynia?

Mecz Wigry Suwałki - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu od godziny 17:45 w Polsacie Sport. Początek transmisji z meczu Wigry Suwałki - Arka Gdynia od godziny 17:55 w Polsacie Sport. Spotkanie komentować będą Cezary Kowalski i Tomasz Łapiński (z Suwałk).

18:00 mecz Wigry Suwałki - Arka Gdynia