Puchar Polski. Obrońca trofeum w półfinale. Arce wystarczył remis w rewanżu z Chrobrym

JCZ
Arka - Chrobry 1:1
Arka - Chrobry 1:1 Przemyslaw Swiderski
Puchar Polski. Bez niespodzianki w trzecim ćwierćfinale. Arka Gdynia dopełniła formalności i jako trzeci przedstawiciel Ekstraklasy zameldowała się w półfinale. W rewanżu zremisowała z Chrobrym Głogów 1:1. Dwumecz wygrała 3:1. O finał drużyna Leszka Ojrzyńskiego zagra z Koroną Kielce.

W zeszłej edycji, która zakończyła się zdobyciem trofeum po raz drugi w historii, Arka miała większe problemy na tym etapie. Musiała odrabiać straty z Drutex-Bytovią Bytów. Zrobiła to, ale dopiero po trafieniu w 76 minucie.

W tym roku sprawę awansu do 1/2 finału przesądziła w pierwszym spotkaniu. Dlatego trener Leszek Ojrzyński, mając świadomość dwubramkowej przewagi i weekendowy wyjazd do Płocka na ligowy mecz z Wisłą, wystawił dzisiaj dość rezerwowy skład. Głodni gry piłkarze chcieli udowodnić, że również oferują odpowiednią jakość.

To właśnie trafienie zmiennika, Filipa Jazvicia, dało Arce prowadzenie. Akcja bramkowa była typową dla tej drużyny. Marcin Warcholak wrzucił z autu w pole karne, a głową piłkę do siatki skierował dobrze ustawiony Chorwat, który zawalczył w powietrzu ze znacznie niższym zawodnikiem. W doliczonym czasie drugiej połowy Jazvić miał szansę na drugiego gola, ale kopnął w poprzeczkę.

Chrobry w pierwszej połowie właściwie nie istniał. Ani razu nie zatrudnił zmarzniętego Krzysztofa Pilarza. Arka miała inne okazje, ale żadnej nie wykorzystała. Po przerwie wyraźnie odpuściła. Chrobremu udało się za to doprowadzić do wyrównania – w 70 minucie Damian Kowalczyk po uderzeniu w nogę Adama Dancha wyrównał na 1:1 i takim wynikiem to spotkanie się zakończyło.

Piłkarz meczu: Filip Jazvić