Mecz Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Beniaminek...

Mecz Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE. Beniaminek Ekstraklasy, czy kandydat do awansu?

Fortuna Puchar Polski, 1/16 finału
2017-08-09 19:00

Miedź Legnica

1

Sandecja Nowy Sącz

2

• Koniec meczu. Sandecja rzutem na taśmę wygrywa 2:1 z Miedzią Legnica i w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Dziękujemy za uwagę!

• Gol dla Sadecji. Wojciech Trochim kapitalnie strzela i pokonuje Sapelę trafiając w samo okienko.

• Ależ teraz zamieszanie przed polem karnym Miedzi! Egerszegi fauluje i otrzymuje żółty kartonik!

• Osyra blokuje dośrodkowanie Piszczka. Korner dla Sandecji.

• Sądeczanie wychodzą obronną reką po dośrodkowaniu Marquitosa z narożnika boiska.

• Dobre dośrodkowanie Marquitosa z rzutu wolnego! Piasecki strzela głową, ale blokuje go Straus. Korner dla Miedzi.

• Żółty kartonik dla Szufryna.

• Cztery minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

• Przesadził teraz z emocjami trener Miedzi Dominik Nowak! Sędzia główny odsyła go na trybuny!

• Osyra do Kwame i mamy spalonego. Rzut wolny dla Sandecji.

• Ależ kapitalnie zrobił to Trochim! Pomocnik Sandecji dostał świetne podanie na sam na sam z Sapelą i świetnym lobem pokonał wysuniętego golkipera Miedzi!

• GOOOOLLL DLA SANDECJI!

• Szansa Miedzi! Marquitos odebrał strąconą przez Santanę Piaseckiego piłkę, obrócił się i strzelił nad bramką!

• Niebezpieczna strata Łobodzińskiego, ale ostatecznie bez zagrożenia pod bramką Miedzi. Sapela łapie podanie Trochima.

• Sandecja nadal w natarciu. Goście wciąż mają nadzieje na dogrywkę!

• Ależ bomba w wykonaniu Łobodzińskiego! Piłka mija bramę o centymetry!

• No i mamy wyrównanie sił! Drugą żółtą kartką za faul taktyczny ukarany Basta i obie drużyny będą grać teraz w dziesiątkę!

• Bardzo słabe dośrodkowanie Barana z prawej strony. Aut dla Miedzi.

• Piasecki sfaulowany na połowie rywala. Rzut wolny dla Miedzi.

• Bardzo niedokładne zagranie Trochima na prawą stronę. Od bramki zacznie Sapela.

• Zbyt mocne zagranie Zielińskiego w kierunku "Łobo". Aut dla Sandecji.

• Teraz Marquitos przytomnie blokuje dośrodkowanie z prawej strony.

• Sapela ofiarnie piąstkuje dośrodkowanie Strausa z lewej strony.

• Błąd Sapeli! Pusta bramka i Trochim nie trafia w bramkę!

• Nie szczędzi dziś kartek sędzia Wajda. Zieliński ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Nikt nie przecina dośrodkowania Marquitosa z rzutu wolnego. Od autu wznowi Sandecja.

• Jeszcze jednej zmiany dokonuje Dominik Nowak. Augustyniak wchodzi za Santanę.

• Zmiana taktyczna w Miedzi. Bożić za Gargułę.

• Łobodziński sfaulowany na linii pola karnego Sandecji. Wydaje się że powinien być to rzut karny, jest tylko wolny.

• Groźnie pod bramką Miedzi! Szufryn strzela z pola karnego i kapitalnie broni Sapela!

• Piłkę po akcji Sandecji za linię końcową wybija Osyra. Korner dla Sandecji.

• Zmiana w Miedzi. Łobodziński za Żylińskiego.

• To jest czerwona kartka! De Amo znów brzydko fauluje. Sędzia karze zawodnika drugą żółtą kartką i wyrzuca zawodnika z boiska!

• Korner dla Sandecji. Trochim wrzuca i znów bezbłędni w defensywie legniczanie. Od własnej bramki wznowi za chwilę Sapela.

• Groźnie teraz w polu karnym Miedzi! Dośrodkowanie Trochima na raty wybijają legniczanie.

• Kwame ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Korner dla Miedzi. Garguła dośrodkowuje, Radliński piąstkuje.

• Piasecki z jakimś urazem. Przerwa w grze.

• JAK TO NIE WPADŁO?! Po błędzie sądeckiej obrony do piłki w polu karnym dopadł Piasecki i jego strzał pod poprzeczkę jakimś cudem broni Radliński!

• Zmiana w Sandecji. Piszczek za Korzyma.

• Niecelny strzał z dystansu Gałeckiego. Od własnej bramki wznawia Sapela.

• Ależ akcja Miedzi! Wszystko rozpoczął Garguła, który świetnie rozprowadził piłkę na lewą stronę do Kwame, ten włączył turbo i wparował w pole karne Sandecji. Tam odegrał do Piaseckiego, który obrócił się z piłką i jego strzał blokuje w ostatniej chwili jeden z defensorów Sandecji!

• Po raz kolejny koronkowo chcieli rozegrać akcję gospodarze. Niestety zagranie Piaseckiego było niedokładne.

• Po raz kolejny faulowany Santana. Rzut wolny dla Miedzi.

• SŁUPEK!! Ależ to rozegrali legniczanie! Piłka jak po sznurku powędrowała od Egereszegiego, poprzez Zielińskiego i Marquitosa do Santany, ale strzał Hiszpana paruje na słupek Radliński!

• Santana sfaulowany na własnej połowie. Rzut wolny dla legniczan.

• Zbyt mocna wrzutka Strausa z lewej strony. Akcję zamykał jeszcze Gałecki, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką Sapeli.

• Zdecydowanie przeciągnięte dośrodkowanie Marquitosa ze stałego fragmentu. Piłka za linią końcową i od bramki zacznie Radliński.

• Żyliński sfaulowany niedaleko szesnastki gości. Rzut wolny dla Miedzi.

• Długa piłka do Santany. Ten jednak nie zdążył do tego podania - szybszy był golkiper Sandecji.

• Zaczynamy drugą połowę.

• I jeszcze Danek za Mraza.

• Mamy zmianę w Sandecji przed rozpoczęciem drugiej połowy. Trochim zmienia Cetnarskiego.

• Obie jedenastki wracają na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Na tą chwilę w 1/8 finału Pucharu Polski Miedź zmierzy się z Sokołem Ostróda, która po 45 minutach prowadzi 1:0 z Górnikiem Zabrze.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Miedź wygrywa 1:0 z Sandecją!

• GOOOOOOLLL DLA MIEDZI! Pewnie rzut karny zamienia na bramkę Łukasz Garguła!

• RZUT KARNY DLA MIEDZI! Garguła faulowany w polu karnym Sandecji! Sam poszkodowany podejdzie do piłki ustawionej na jedenastym metrze.

• Kolejna setka Miedzi! Znów Piasecki marnuje sytuację sam na sam z Radlińskim!

• Ależ szansa Miedzi! Garguła świetnie zagrał podcinką przed bramkę do Kwame, ale temu przeszkodził Piasecki i piłka ostatecznie mija bramkę Sandecji!

• Ależ teraz kocioł w polu karnym Sandecji! Adu Kwame wszedł jak w masło w szesnastkę gości, leżąc odegrał do Żylińskiego ale jego strzał blokuje obrońca Sandecji!

• Marquitos sfaulowany w środku pola. Rzut wolny dla Miedzi.

• Ależ teraz ładnie przepuścił piłkę między nogami Barana Marquitos. Hiszpan traci jednak piłkę.

• Ależ sytuacja Miedzi! Frank Adu Kwame kapitalnie zagrał w tempo do Piaseckiego, który wychodzi sam na sam z Radlińskim. Górą bramkarz Sandecji, nie będzie nawet rzutu rożnego.

• Za mocne zagranie Santany w kierunku Adu Kwame. Radliński wznowi grę od własnej bramki.

• De Amo faulem zatrzymuje kontrę Sandecji. Obrońca Miedzi ukarany żółtym kartonikiem.

• Łukasz Sapela pewnie łapie dośrodkowanie Mraza ze stojącej piłki.

• Omar Santana ostro fauluje Barana na własnej połowie. Hiszpan ukarany żółtą kartką.

• Adu Kwame ze stoickim spokojem odbiera piłkę Cetnarskiemu i rozpoczyna atak swojego zespołu. Dobry mecz rozgrywa dziś ten lewy obrońca.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Marquitosa na pole karne Sandecji. Osyra nie miał szans, aby choćby trącić piłkę głową. Od własnej bramki zacznie zaraz Radliński.

• Ależ szansa Miedzi! Po ładnym rozegraniu legniczan piłka trafiła do Santany, ale jego strzał blokuje Krachunov!

• Żyliński sfaulowany przy linii środkowej. Rzut wolny dla Miedzi.

• Straus przecina krosowe podanie Osyry w kierunku Zielińskiego. Aut dla Miedzi.

• Gramy dalej. Za chwilę piłkę z piątki wykopie Radliński.

• Arbiter zarządza krótką przerwę na uzupełnienie płynów. Dodatkowo obaj trenerzy udzielają wskazówek swoim piłkarzom.

• Chcieli teraz koronkowo rozegrać akcję legniczanie. Santana zagrał na skrzydło do Piaseckiego, ten wycofał piłkę do Marquitosa, ale jego w porę uprzedził Szufryn. Sandecja przejmuje piłkę.

• Tym razem Santana próbował strzału z dystansu. Bardzo nieudane uderzenie, piłka mija bramkę o kilka metrów.

• Zbyt mocne zagranie Santany w kierunku urywającego się prawą stroną Garguły. Nie rozgrywa dziś Hiszpan dobrych zawodów.

• Osyra sfaulowany przed własnym polem karnym. Rzut wolny dla Miedzi.

• Pierwszy chyba strzał Miedzi w tym spotkaniu. Płaskie uderzenie Piaseckiego z 18 metra mija bramkę Radlińskiego o dobre 2 metry.

• Żyliński przecina dośrodkowanie Basty z prawej strony. Piłka w rękach Sapeli.

• Osyra wybija dośrodkowanie Mraza z narożnika boiska. Jeszcze z dobitką popędził Straus ale jego strzał z 20 metrów pewnie łapie Sapela.

• Ładna akcja Sandecji! Basta zagrał na wolne pole do Dudzica, ale jego płaskie dogranie blokuje przytomnie Osyra. Korner dla Sandecji.

• Nieudane zagranie Osyry w kierunku Kwame. Miedź ma jednak aut.

• Szufryn wybija dośrodkowanie Garguły z rzutu rożnego.

• Wywalczyli teraz legniczanie rzut rożny. Z narożnika boiska będzie wrzucać Garguła.

• Tym razem faul Osyry. Kolejny rzut wolny dla drużyny gości.

• Faul Egerszegiego w ofensywie. Rzut wolny dla Sandecji.

• Ładna teraz akcja kombinacyjna Santany z Gargułą. Piłkarzom Sandecji udaje się jednak oddalić zagrożenie.

• Zbyt mocne podanie Piaseckiego dostał teraz Kwame. Od własnej bramki wznowi za parę chwil Radliński.

• Dał się teraz ograć Żyliński przy linii bocznej. Aut dla gości.

• Za mocne zagranie Garguły w kierunku uwalniającego się Piaseckiego. Radliński łapie piłkę.

• Próbował teraz Cetnarski uderzenia z dystansu. Niezła próba - piłka mija bramkę Sapeli o jakiś metr.

• Dobra interwencja Sapeli. Piąstkuje on pewnie dośrodkowanie z narożnika boiska.

• Dudzic nabił Osyrę przy linii końcowej. Będzie rzut rożny dla Sandecji.

• Dominuje jak na razie walka w środku pola. Bez ciekawszych sytuacji bramkowych.

• Faul Osyry na własnej połowie. Rzut wolny dla Sandecji.

• Bliski błędy był teraz Sapela. Golkiper Miedzi o mało co nie zagrał piłki pod nogi nadbiegającego Dudzica.

• Na raty piłkarze Sandecji wybijają dośrodkowanie Garguły ze stałego fragmentu.

• Piasecki ostro sfaulowany niedaleko pola karnego Sandecji. Rzut wolny dla Miedzi.

• Zbyt mocne zagranie Krachunova w kierunku Dudzica, Od autu będzie wyrzucać zaraz Kwame.

• Dobrze teraz Kwame przecina podanie Korzyma. Miedź przejmuje piłkę.

• Tym razem lewą stroną próbował przedrzeć się Dudzic, ale nadal na posterunku defensorzy Miedzi.

• Od razu przerzut na prawą stronę do Dudzica. Tam jednak przegrywa on główkę z Adu Kwame. Aut dla Miedzi.

• Startujemy! Od środka Sandecja.

• Arbiter Tomasz Wajda właśnie wyprowadził obie jedenastki na murawę! Startujemy już za parę chwil!

• Pod nieobecność Wojciecha Łobodzińskiego w pierwszym składzie legnickiej Miedzi opaskę kapitańską założy dziś Łukasz Garguła. Natomiast kapitanem Sandecji jest Dawid Szufryn.

• Pogoda w Legnicy nie będzie dziś rozpieszczać piłkarzy, jest ostry upał. Wygląda jednak na to, że za jakieś pół godziny słońce schowa się za trybunami i warunki do gry się polepszą.

• Szkoleniowiec Miedzi - Dominik Nowak dokonał aż 7 zmian w porównaniu z meczem ligowym z GKS-em Katowice. Radosław Mroczkowski dokonał dokładnie tylu samu zmian w porównaniu ze zwycięskim meczem ligowym z Jagiellonią.

• Zwycięzca dzisiejszego spotkania w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzy się z Górnikiem Zabrze, bądź Sokołem Ostróda, którzy to będą rozgrywać swój mecz również o godzinie 19:00.

• Pełna obsada sędziowska meczu Miedź - Sandecja:

Arbiter główny: Tomasz Wajda Asystent #1: Sławomir Kowalewski Asystent #2: Piotr Szypuła Sędzia techniczny: Marcin Bielawski

• Ławki rezerwowe obu ekip:

Miedź: Smołuch - Łobodziński, Augustyniak, Vojtus, Bartczak, Bożić, Stasiak

Sandecja: Gliwa - Trochim, Danek, Piszczek, Piter Bućko, Maślanka

• Witamy ze Stadionu im. Orła Białego w Legnicy! Już za kilkanaście minut rozpocznie się tu starcie w ramach 1/16 Pucharu Polski: Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz.

Amadeusz Żurawiecki

©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

W środę Miedź na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy podejmie beniaminka tegorocznych rozgrywek LOTTO Ekstraklasy Sandecję Nowy Sącz. Zapowiada nam się ciekawy pojedynek. Pierwszy gwizdek arbitra prowadzącego to spotkanie zaplanowany jest na godzinę 19:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Miedź przygodę w Pucharze Polski rozpoczęła od pewnego zwycięstwa 3:1 z III-ligową Stalą Rzeszów. Potem przyszły 2 remisy na początek rozgrywek Nice 1 Ligi. W ostatniej kolejce Miedź zremisowała 1:1 z katowicką "GieKSą". Legniczanie bramkę na wagę 1 punktu zdobyli dopiero w 98. minucie spotkania, kiedy to Jakub Vojtus pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną przez Piotra Idzika.

- Puchar Polski traktujemy poważnie. Dlaczego mamy nie rywalizować na dwóch frontach? Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, a kadra jest odpowiednio liczebna – mówi trener Miedzi, Dominik Nowak.

Sandecja do Legnicy przyjedzie opromieniona historycznym, pierwszym zwycięstwem w LOTTO Ekstraklasie. W niedzielę beniaminek sprawił nie lada niespodziankę ogrywając w Białymstoku Jagiellonię 3:1. Bramki dla klubu z Nowego Sącza zdobyli Kolew, Cetnarski i Trochim. W sobotę Sandecję czeka domowa konfrontacja z Wisłą Płock. Bardzo więc możliwe, że trener Radosław Mroczkowski w Legnicy będzie oszczędzał kilku kluczowych zawodników.

- Wierzyliśmy do końca, że możemy zdobyć tu punkty i strzelić bramki. Także cieszymy się i pracujemy dalej - przyznaje szkoleniowiec Sandecji, Radosław Mroczkowski.

Ostatniego meczu w Legnicy „Biało-Czarni” nie mogli zaliczyć do udanych. W pożegnalnej kolejce poprzednich rozgrywek lepsi okazali się gospodarze – bramki zdobyli Marquitos i Tomasz Midzierski. Wówczas jednak Sandecja nie miała większej presji, bowiem już wcześniej zapewniła sobie awans do LOTTO Ekstraklasy. Przez ostatnie 5 lat doszło do 10 spotkań między obiema drużynami. 4 razy wygrywała w nich Miedź, 3 razy padał remis i tyle samo razy triumfowała Sandecja.

Zwycięzca tego spotkania w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzy się z kimś z pary Górnik Zabrze/Sokół Ostróda, których to spotkanie rozegranie będzie o tej samej godzinie.

Rozjemcą pucharowego starcia Miedzi z Sandecją będzie Tomasz Wajda z Żywca. Pierwszy gwizdek już o 19:00!

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz ONLINE

Spotkanie nie będzie transmitowane przez żadną stację telewizyjną. Tym samym zapraszamy do śledzenia relacji LIVE w GOL24.PL. Startujemy o godzinie 18:40.

Najdroższe transfery z Ekstraklasy tego lata! Kto, gdzie i za ile?