• KONIEC! Legia wygrywa w Puławach 4:1!

• GOOOL!!!!! ARMANDO SADIKU!!!!!

• Napastnik z Puław z kilku metrów głową pokonał Cierzniaka!

• GOOOL!!!! ROBERT HIRSZ!!!!!!

• Szczotka próbował zaskoczyć Cierzniaka próba z dystansu, ale golkiper Wojskowych był na posterunku!

• Legia dosyć szybko zapewniła sobie spokój w dzisiejszym meczu. Na warszawian czeka już Ruch Zdzieszowice, który ograł Górnika Łęczna.

• Cierzniak zmuszony do wysiłku po centrostrzale Smektały!

• Dobra teraz akcja puławian. Wywalczyli korner, ale znów nic z tego nie wynikło.

• Penkovets odbija piłkę po strzale Kopczyńskiego!

• Gospodarze starają się odgryzać, ale Cierzniak nie ma za bardzo co robić.

• Sadiku przestrzelił fatalnie z kilku metrów.

• Hirsz nie zdołał doskoczyć do futbolówki, będąc na wprost od warszawskiej bramki.

• a

• Limit zmian w obydwu zespołach już wyczerpany.

• Ploj za Meschię.

• Przed nami jeszcze ok. 20 minut spotkania. Czy doczekamy się kolejnych emocji?

• Meschia ukarany kartką.

• Kusal zmienił Sedlewskiego.

• Kartką ukarany został Szczotka.

• Pożak zameldował się w miejsce Darmocchwała.

• Hildeberto zastępuje Kucharczyka.

• Sadiku zmienia Guilherme.

• GOOOL!!!!! DOMINIK NAGY!!!!!

• Nagy oddał bardzo kiepskiej urody strzał.

• Po raz kolejny Guilherme do Chukwu. Tym razem rosły napastnik warszawian nie trafił po uderzeniu głową!

• 3930 kibiców ogląda mecz z wysokości trybun.

• Guilherme wyłożył piłkę do Chukwu, a ten nie trafił w światło bramki z kilkunastu metrów!

• Golkiper Wisły odbił futbolówkę po strzale Dąbrowskiego z kilku metrów!

• Sedlewski poza boisko. Będzie korner dla mistrza Polski.

• Zbyt mocne podanie zawodnika Legii.

• Moneta szukał w polu karnym kolegów, ale nie znalazł.

• Tym razem za mocna prostopadła piłka do Smektały.

• Smektała zagrał kąśliwie przed bramkę Legii, ale Hirsz nie dopadł do futbolówki!

• W przerwie trenerzy nie zdecydowali się na roszady w składzie.

• Nic dobrego ze stałego fragmentu gry nie wynikło.

• Wisła wywalczyła korner.

• Legioniści oddali piłkę miejscowym, a Moneta zaraz wróci do gry.

• Moneta leży na murawie.

• Od środka tym razem zaczynają piłkarze z Puław!

• Mamy wrażenie, że jest już po meczu. Warszawianie w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia.

• a

a

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI! Do przerwy Wisła Puławy - Legia Warszawa 0:2!

• Nagy dziubnął piłkę, a następnie Dąbrowski soczyście uderzył, ale po drodze odbiła się od defensywy puławian i Penkovets nie miał problemów z obroną tego strzału.

• Arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry 3 minuty!

• Na szczęście Meschia wrócił już i jest gotowy do gry.

• Tym razem na murawie cierpi jeden z gospodarzy.

• Naprawdę ciężko gospodarzom od ładnych kilku minut wymienić kilka podań.

• Puławianie zmuszeni są do ciągłego biegania za piłką. Może to się odbić w drugiej połowie.

• Znoszonego na noszach Czerwińskiego zastępuje Jędrzejczyk.

• Na murawie leży jeden z warszawian. Będzie potrzebna zmiana!

• Meschia przyblokowany, a do futbolówki nie zdążył Darmochwał! Zakotłowało się pod warszawską bramką.

• Moneta zagrywał w pole karne z lewego skrzydła, a tam Chukwu na raty bezskutecznie próbował pokonać golkipera rywali!

• a

• Czekamy na kolejne sytuacje bramkowe. Tempo zawodów troszkę siadło.

• Kapitalny doping na puławskim obiekcie. są kibice z Warszawy, Puław, Radomia i Siedlec.

• Obraz gry nie może nikogo dziwić. Dłużej przy futbolówce utrzymują się warszawianie, którzy wywalczyli kolejny korner.

• Przed gospodarzami trudny moment. Szybko dosyć stracone dwie bramki. czy podopieczni Adama Buczka jeszcze powalczą?

• GOOOL!!!!! TOMASZ SEDLEWSKI niefortunnie kieruje futbolówkę do własnej siatki po uderzeniu głową!

• Chukwu wyłożył futbolówkę byłemu pomocnikowi krakowskiej Wisły, a ten z ok. 10 metra pokonał golkipera rywali!

• GOOOL!!!!! KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI!!!

• Chukwu bezpardonowo potraktował Sedlewskiego.

• Groźnie pod bramką Legii! Do piłki dopadł Meschia, ale z kilku metrów nie trafił w światło bramki!

• Szczotka pogubił się na lewym skrzydle. Grę wznowi Cierzniak.

• Pierwszy korner dla stołecznych, ale nic z niego nie wynikło.

• Puławianie w jednolitych, czerwonych strojach. goście zaś w ciemnych, zielonych kompletach.

• Od środka rozpoczynają goście! Gramy, gramy!

• Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę!

• Przypomnijmy, organizatorzy spodziewają się kompletu widzów.

• Zawody poprowadzi Bartosz Frankowski z Torunia, który w obecnej kampanii sędziował dwa mecze w LOTTO Ekstraklasie.

• Wisła Puławy - Legia Warszawa : dziś[ pierwszy, historyczny mecz pomiędzy tymi zespołami

• Wojskowi w 4 meczach LOTTO Ekstraklasy zgromadzili 4 oczka.

• Legia natomiast w weekend przegrali w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 0:1. Ponadto, warszawianie pożegnali się z marzeniami o Lidze Mistrzów.

• Puławianie kiepsko rozpoczęli drugoligowe rozgrywki: dwa mecze - dwie porażki, zero strzelonych goli i ostatnie miejsce w tabeli. W piątek ulegli oni w Katowicach Rozwojowi 0:2.

• rezerwowi Wisły: Madejski (GK), Ploj, Szymankiewicz, Pożak, Sulkowski, Kusal, Brzeski

• a

• a

a

• Sen o Warszawie w Puławach.

• Rezerwowi Legii: Szumski (GK), Jędrzejczyk, Moulin, Berto, Sadiku, Pasqato

• Witamy serdecznie z Puław! Grzeje niemiłosiernie! Oba zespoły już się rozgrzewają!

Sebastian Chmielak

Wisła Puławy - Legia Warszawa ONLINE. Przygodo, trwaj! ©Bartek Syta / Polska Press

Wisła Puławy - Legia Warszawa ONLINE. Już dziś rozpoczyna się batalia w 1/16 finału Pucharu Polski. Bardzo interesująco zapowiada się pojedynek w Puławach, gdzie miejscowa Wisła zmierzy się z mistrzem Polski, Legią Warszawa. Będzie to bez wątpienia hitowe wydarzenie w historii klubu z Lubelszczyzny. Mecz z wysokości trybun obejrzy komplet widzów. Początek zaplanowany jest na godzinę 18:00. Relacja LIVE prosto ze stadionu w GOL24.

Wisła Puławy - Legia Warszawa ONLINE

Wisła Puławy bardzo słabo rozpoczęła sezon w II lidze. Dwie porażki, zero strzelonych bramek i ostatnie miejsce w tabeli nie napawają optymizmem przed kolejnymi starciami. W piątek Duma Powiśla przegrała w Katowicach z Rozwojem 0:2, a tydzień wcześniej musiała uznać wyższość na własnym obiekcie Siarki Tarnobrzeg (0:1).
Zupełnie inne nastroje wokół zespołu panowały po pierwszych spotkaniach w pucharze Polski. W połowie lipca podopieczni Adama Buczka ograli 3:2 pierwszoligowy Raków Częstochowa, a siedem dni później po rzutach karnych pokonali innego pierwszoligowca, Pogoń Siedlce (1:1 po 90 minutach, 2:2 po 120, w 4:3 w rz. karnych dla puławian). Postawa w turnieju "tysiąca drużyn" napawała optymizmem puławskich kibiców przed startem II ligi. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna. Do Wisły wróciły stare grzechy - brak strzelonych bramek. Między innymi to zaważyło, że w Nice 1. Lidze Duma Powiśla zakotwiczyła jedynie na jeden sezon. Dziś natomiast rywalizacja z mistrzem Polski, do której nikogo na pewno nie trzeba dodatkowo mobilizować. W takim spotkaniu puławscy piłkarze mogą się pokazać z dobrej strony. Pytanie, czy wykorzystają nadarzającą się okazję.

Mistrz Polski, który w obecnej kampanii już sobie nagrabił. Cztery punkty - w czterech meczach LOTTO Ekstraklasy plasują go na 10. miejscu. Jedynym, ligowym łupem warszawian jest jak na razie Sandecja Nowy Sącz (2:0). O marzeniach, o Lidze Mistrzów też można już zapomnieć. Nie udało się odrobić strat z Astany (1:3) i mimo zwycięstwa 1:0 na Łazienkowskiej, to Kazachowie mogli cieszyć się z awansu do 4 rundy el. LM. Legia zdobyła najwięcej razy ze wszystkich klubów puchar Polski, bo aż 18-krotnie. Zawodnicy z Warszawy na pewno chcieliby zdobyć trofeum po raz kolejny, a pierwszym etapem w tym przedsięwzięciu jest oczywiście ogranie Wisły Puławy.

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Rozwój Katowice - Wisła 2:0 (4.08, 2. liga)
Wisła - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (29.07, 2. liga)
Wisła - Pogoń Siedlce 1:1, pd. 2:2, rz.k. 4:3 (22.07, puchar Polski)
Wisła - Raków Częstochowa 3:2 (15.07, puchar Polski)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Legia 1:0 (5.08, LOTTO Ekstraklasa)
Legia - FC Astana 1:0 (2.08, el. LM)
Legia - Sandecja Nowy Sącz (29.07, LOTTO Ekstraklasa)
FC Astana - Legia 3:1 (26.07, el. LM)
Legia - Korona Kielce 1:1 (22.07, LOTTO Ekstraklasa)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:

Co ciekawe, dotychczas obie ekipy nie miały okazji ze sobą rywalizować. Czeka nas dziś zatem pierwsze, historyczne starcie puławian z Legią Warszawa.

NA KOGO ZWRÓCIĆ UWAGĘ:

Jarosław Niezgoda - wychowanek Opolanina Opole Lubelskie, ale to w Puławach został ukształtowany piłkarsko. Przy Hauke-Bossaka spędził osiem lat. Stamtąd wybił się do Warszawy, gdzie zdołał zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Ruchu. Tam zanotował 10 trafień w 27 spotkaniach.

ARBITER SPOTKANIA:

Rozjemcą zawodów będzie Bartosz Frankowski z Torunia, który w obecnej kampanii prowadził dwa spotkania w LOTTO Ekstraklasie (Sandecja - Arka, Wisła Kraków - Wisła Płock).

Wisła Puławy - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport (w internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV). Komentują Mateusz Borek i Arkadiusz Onyszko. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godz. 18! Zapraszamy na relację live z Puław!