Regionalny Puchar Polski. Emocje w półfinałach. W finale Legia zmierzy się Victorią

red
Victoria Sulejówek
Jesteśmy coraz bliżej poznania triumfatora rozgrywek Pucharu Polski na Mazowszu. Po wyrównanych spotkaniach Legia II pokonała Mławiankę Mława, a Victoria Sulejówek okazała się lepsza od Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Warszawianie dobrze rozpoczęli mecz z Mławianką i chcieli jak najszybciej otworzyć wynik spotkania. Rezerwy Legii ostatnich tygodni nie mogły zaliczyć do udanych, więc awans do finału Pucharu Polski był dla tej drużyny priorytetem. Goście trafili do siatki w 38. minucie, w której Michał Góral popisał się celną główką.

Gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do przerwy, wtedy znać o sobie dał Maciej Rogalski. Doświadczony pomocnik Mławianki, który ma na swoim koncie wiele występów w Ekstraklasie w 44. minucie doprowadził do wyrównania. Druga połowa było rozgrywana pod dyktando Legii, a w 80. minucie przewaga została udokumentowana trafieniem Piotra Cichockiego. Mławianka dzielnie walczyła bramkę, ale goście dobrze się bronili i nie wypuścili awansu z rąk.

Wielkie emocje były w starciu Victorii ze Świtem. Gospodarze objęli prowadzenie za sprawą trafienia Wojciecha Wociala, ale goście szybko wyrównali. Stracona bramka błyskawicznie zadziałała na gospodarzy, którzy już w następnej akcji ponownie prowadzili - ponownie po bramce Wociala. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego odpowiedziała bramką Karola Drwęckiego, a...dwie minuty później samobójcze trafienie Radosława Kamińskiego dało prowadzenie gospodarzom.

Strzelanie w pierwszej połowie zakończył Mariusz Gabrych, który w 31. minucie doprowadził do stanu 3:3. Druga połowa nie miała już takiej dramaturgii, a padła w niej jedna bramka. Wojciech Wocial skompletował hattricka i wprowadził swoją drużynę do finału. Dla gracza Victorii było to szczególne trafienie, bowiem dzięki niej przekroczył liczbę 150 bramek strzelonych dla Victorii.