Remis nie zadowoli nikogo

Krzysztof Dziedzic
Korona Kielce 1:4 Zagłębie Lubin
Korona Kielce 1:4 Zagłębie Lubin Francuz
O godzinie 17:45 na inaugurację 14. kolejki rozrywek ekstraklasy Korona Kielce podejmować będzie lubińskie Zagłębie. Żaden z zespołów nie myśli o remisie.

Korona Kielce
W ostatniej kolejce kielczanie zanotowali remis z zawsze groźną Lechią Gdańsk. Kielczan należy pochwalić, także za to, że udało im się przetrwać 90 minut bez czerwonej kartki. W ostatnich tygodniach to nie lada wyczyn dla Korony. Największym problem złocisto-krwistych przed meczem z ekipą Franciszka Smudy są choroby. Podczas przerwy na mecze kadry przeziębieni byli Jacek Kiełb, Edi Andradina, Aleksandar Vuković, Paweł Sobolewski, Łukasz Cichos i Nikola Mijailović. Forma strzelcka drużyny Marka Motyki jednak rośnie. Tydzień temu w specjalnie zorganizowanym sparingu pierwsza drużyna ograła piłkarzy Młodej Ekstraklasy aż 7:0.

Zagłębie Lubin
W ostatnich spotkaniach Zagłębia gra czystą, a przede wszystkim ładną dla oka piłkę. Lubinianie kryzys mają już za sobą i możemy być pewni, że nie odpuszczą nikomu, a w każdym następnym meczu szukać będą cennych punktów. Do meczu z Koroną zespół przygotowywał Marek Bajor. Na ławce trenerskiej w Kielcach zasiądzie już jednak "Franz".

Historia
Jutrzejsze spotkanie, będzie spotkaniem numer czternaście. Do tej pory częściej zwyciężali goście, pokonując Koronę siedmiokrotnie. Cztery razy drużyny musiały podzielić się punktami. Korona wygrała tylko dwukrotnie, co więcej, ostatni raz udało jej się to uczynić ponad 17 lat temu.

Ostatnie spotkania nie pozwala mieć wątpliwości kto jest faworytem tej rywalizacji. W ubiegłym sezonie, na zapleczu Ekstraklasy, Zagłębie zdeklasowało rywala, wbijając Koronie aż cztery bramki.