Reprezentacja Polski U-17 wygrała mecz inauguracyjny eliminacji Euro 2024. Pewne zwycięstwo z Łotwą. Następne spotkanie z Mołdawią

Jakub Maj
Jakub Maj
Reprezentacja Polski U-17, która grała na mistrzostwach Europy 2023. Spotkanie z Niemcami. EAST NEWS
Polska reprezentacja do lat 17 bardzo dobrze zaczęła eliminacje do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni wygrali z Łotwą 3:0 i są aktualnie liderem swojej grupy. Następne spotkanie odbędzie się 30 września. Rywalem Mołdawia.

Łotwa U-17 - Polska U-17 0:3

Reprezentacja Polski U-17 zachwyciła kibiców, kiedy w maju grała na mistrzostwach Europy. Młodzi zawodnicy wyszli z grupy strzelając najwięcej bramek. W ćwierćfinale Biało-Czerwoni trafili na Serbię, którą pokonali 3:2. W półfinale zagraliśmy z Niemcami, którzy okazali się lepsi (3:5).

Młodzieżowa kadra U-17 zaczęła eliminacje do kolejnej wielkiej imprezy - mistrzostw Europy 2024. Kadra Marcina Włodarskiego w grupie II trafiła na Łotwę, Szwecję i Mołdawię.

Na pierwszy ogień Biało-Czerwoni grali z Łotwą. Na prowadzenie wyszliśmy pod koniec pierwszej połowy, kiedy pecha miał bramkarz rywala. Piłka po stałym fragmencie gry odbiła się od pleców Plavinsa i wpadła do siatki. Kilka minut później Potulski bardzo dobrze wykończył akcję głową. Trzecia bramka padła w 2. połowie. Tym razem także zaskoczyliśmy przeciwnika wrzutką. Głową uderzył Izunwanne.

Po pierwszej kolejce Biało-Czerwoni są liderem grupy. W równoległym spotkaniu Szwecja wygrała z Mołdawią 3:2. Polacy zagrają z Mołdawią 30 września natomiast z ekipą ze Skandynawii 3 października.

• Skład Polski: Jeleń, Szwiec, Kriegler, Potulski, Mazurek, Adkonis, Dziewiatowski, Popielec, Sarapata, Jasiak, Izunwanne
  • Selekcjoner: Marcin Włodarski
  • Bramki: Plavins (sam.), Potulski, Izunwanne

REPREZENTACJA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...