Mecz Czarnogóra - Polska. Gramy w Podgoricy. Tutaj racą trafiono Akinfiejewa [ZDJĘCIA]

JCZ
Gorąca Podgorica. Tutaj racą trafiono Akinfiejewa
Gorąca Podgorica. Tutaj racą trafiono Akinfiejewa Petar Jovanovic/E-stock/SIPA/EAST NEWS
Mecz Czarnogóra - Polska. Organizatorzy zamontowali specjalnie siatki oddzielające trybuny od boiska, żeby zapobiec wszelkim incydentom. Czy to wystarczy? Początek o 20:45. Relacja LIVE w GOL24.pl

W polskich piłkarzach ciągle pozostają niemiłe wspomnienia sprzed pięciu lat, kiedy petardami rzucano w kierunku Przemysława Tytonia. - Nie jest to przyjemny teren. Pamiętamy jak latały krzesełka i race - mówi Kamil Glik. - Wszyscy są przygotowani na to, co może się dziać, sędziowie też. Gdyby to się powtórzyło, a tam było również rzucanie krzesełkami, to jestem przekonany, że mecz potrwa trochę krócej. Musimy podejść do tego na spokojnie, skupić się na sobie, a nie na tym, co dzieje się wokół boiska - dopowiada Robert Lewandowski, którego z kolei w Bukareszcie rumuńscy kibice ogłuszyli petardą.

Spotkanie w 2012 roku zostało przerwane na parę minut przez sędziego Kristinna Jakobssona. Ale je dokończono. Czy i tym razem będzie podobnie? Organizatorzy postanowili zamontować specjalne siatki, które miałyby uchronić przed rzucaniem przedmiotów na płytę boiska. Obiekt w Podgoricy pomieści 17 tys. widzów. Z Polski ma być dziś 700. Zawody poprowadzi Węgier Viktor Kassai.

Niemiłe i znacznie świeższe wspomnienia z Podgoricy mają również Rosjanie. W marcu 2015 roku podczas meczu eliminacji do Euro 2016 zaraz po pierwszym gwizdku racą w głowę został trafiony Igor Akinfiejew. Bramkarz upadł na murawę i już się z niej nie podniósł. Został zmieniony, a zaraz potem z poparzoną szyją przewieziony do szpitala. Sędzia Deniz Aytekin wysłał na chwilę piłkarzy do tunelu.

I choć mecz został po 20 minutach wznowiony, to jednak go nie dokończono. Kibice po raz drugi rzucili bowiem na boisko race oraz petardy (fani z Rosji też się nie popisali - rzucali na murawę niebezpieczne przedmioty). Czarnogóra została ukarana walkowerem i meczem bez publiczności. Rosja musiała zapłacić 25 tys. euro grzywny.