Mecz Rumunia - Polska. Awantura na trybunach. Lewandowski ogłuszony petardą hukową [WIDEO]

red
Awantura na Rumunia - Polska
Awantura na Rumunia - Polska Bartek Syta
Mecz Rumunia - Polska 0:3. Około 55 tys. widzów oglądało starcie w grupie E eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Była spora grupa kibiców z Polski. W trakcie hymnu narodowego odpalili parę rac. Gospodarze na wyjście zawodników zaprezentowali kartoniadę z hasłem "Impreuna" (w tłum. "Razem"). Później doszło do zamieszek pod polską trybuną. W Łukasza Fabiańskiego próbowano trafić odpalonymi racami. A Robert Lewandowski został ogłuszony wybuchem petardy hukowej.

Dochodziła 20 minuta spotkania. Grupa rumuńskich pseudokibiców próbowała przedostać się do sektora Polaków. Nieomal doszło do zwarcia. Policja wraz ze stewardami szybko zareagowała, ale i tak polski sektor został obrzucony odpalonymi racami.

W 43 minucie sędzia na moment przerwał mecz, ponieważ race został rzucone na murawę w kierunku Łukasza Fabiańskiego.

AKTUALIZACJA (21:55):
Jeszcze gorzej działo się po przerwie. Podczas gdy Polacy przygotowywali się do obronienia stałego fragmentu gry, obok Roberta Lewandowskiego spadła odpalona petarda hukowa. Piłkarz został ogłuszony jej wybuchem. Potrzebował pomocy medycznej. Po chwili powrócił na boisko. Sędzia nie zdecydował się przerwać meczu.