Sprawiedliwości stało się zadość. UEFA zaliczyła bramkę Krychowiaka z Nigerią! [PRIMA APRILIS]

red
Obrońca reprezentacji Nigerii wybijał piłkę już zza linii bramkowej
Obrońca reprezentacji Nigerii wybijał piłkę już zza linii bramkowej screen TVP
W meczu towarzyskim z Nigerią mieliśmy dużego pecha. Sędzia Michael Oliver najpierw nie uznał prawidłowego gola Grzegorza Krychowiaka w 43. minucie, a po zmianie stron podyktował dla gości rzut karny z kapelusza. Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Grzegorz Krychowiak musnął głową dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra Zielińskiego. Na linii (a właściwie już w bramce) rozpaczliwie interweniował jeszcze obrońca Nigerii, Leon Balogun i ku rozpaczy biało-czerwonych i kibiców na Stadionie Wrocław, sędzia nie uznał ewidentnie prawidłowego trafienia. Na szczęście mamy Zbigniewa Bońka, który zdecydował się interweniować w tej sprawie w UEFA.

"VAR-zna decyzja UEFA! Mecz z Nigerią z wynikiem 1:1, gratulacje Grzegorz Krychowiak" - napisał w niedzielny poranek na Twitterze prezes PZPN.

Jak udało się nam dowiedzieć, Boniek, który ma bardzo dobre relacje z europejską federacją i prezydentem Aleksandrem Ceferinem, zwrócił pisemnie uwagę na fakt nieuznanej bramki w poniedziałek 26 marca (trzy dni po meczu). UEFA przychyliła się do prośby Bońka i po dokładnych wideoweryfikcjach za pomocą systemu VAR, zaliczyła bramkę dającą Polakom prowadzenie. Tym samym wynik meczu z Nigerią został zweryfikowany na 1:1. Brawo prezesie!

AKTUALIZACJA

Niestety, ale musimy potwierdzić, że ten news jest tylko primaaprilisowym żartem. Mamy nadzieję, że czytając go chociaż przez kilka sekund uśmiech pojawił się na waszych twarzach.