ROW znów pakuje "piątkę" rywalowi. Tur Turek na deskach

Beata Fojcik
Kamil Kostecki dobrze kierował grą ROW-u
Kamil Kostecki dobrze kierował grą ROW-u Mirosław Szozda
To było jednostronne widowisko. Energetyk ROW Rybnik pewnie pokonał Tura Turek 5:0, pozwalając gościom na oddanie jednego celnego strzału na bramkę Daniela Kajzera. Wynik mógł być wyższy, ale gospodarzom czasami brakowało skuteczności.

W piątkowy wieczór grała tylko jedna drużyna i całkowicie zdominowała przeciwnika. ROW mógł zdobyć bramkę już wcześniej, ale udało się dopiero w 17. minucie gry. Na 14. metrze piłkę otrzymał Rafał Kurzawa. Ładnie zmylił obrońców i uderzył lewą nogą na długi słupek bramki Marcina Staniszewskiego, który w tej sytuacji był bez szans.

Kolejna bramka padła w 29. minucie meczu. Z lewego skrzydła piłkę wzdłuż bramki posłał Buchała. Najpierw nie trafił w nią Daniel Kutarba, ale akcje zamykał kapitan zielono-czarnych, Kamil Kostecki i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Trzecie trafienie było już autorstwa Rolanda Buchały, który pomimo asysty obrońców uderzył z woleja, z ok. 12 metrów. Dzięki tej bramce gospodarze schodzili do szatni z wysoką zaliczką.

W 49. minucie gry to Tur oddał strzał na bramkę Kajzera. Silnym uderzeniem z dystansu popisał się Filip Serocki, ale bramkarz ROW-u zanotował świetną interwencję.

W 75. minucie Kurzawa z rzutu rożnego posłał piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Błażej Radler i podwyższył wynik spotkania na 4:0. Była to debiutancka bramka doświadczonego obrońcy w barwach rybniczan.

W ostatnich sekundach meczu sam na sam ze Staniszewskim wyszedł Jarosław Wieczorek. Zakładając bramkarzowi Tura "siatkę" ustalił wynik starcia na 5:0.

Energetyk ROW Rybnik - Tur Turek 5:0 (3:0)
1:0 Kurzawa 17'
2:0 Kostecki 29'
3:0 Buchała 38'
4:0 Radler 75'
5:0 Wieczorek 90+3'

Energetyk ROW: Kajzer - Radler, Grolik, Szary, Szatkowski (65' Kasprzyk), Kutarba (64' Kachel), Muszalik, Kostecki, Kurzawa (80' Staniczek), Wieczorek, Buchała (71' Gładkowski).

Tur Turek: Staniszewski - Grala, Augustyniak (76' Bąk), Buła, Buda, Buszta (58' Puchalski), Pęzik, Twardowski, Serocki, Wolańczyk (82' Baran), Karaś.