Tomasz Kuczyński
31.10.2020. Ruch Chorzów - Gwarek Tarnowskie Góry 5:1.    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
31.10.2020. Ruch Chorzów - Gwarek Tarnowskie Góry 5:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
Ruch Chorzów wygrał siódmy mecz z rzędu, pokonując w sobotę u siebie Gwarka Tarnowskie Góry 5:1 (2:1). Trener Niebieskich Łukasz Bereta został zapytany o sprawę pogłosek dotyczących przerwania sezonu w niższych ligach ze względu na duże przyrosty zarażeń koronawirusem w Polsce.

Ruch jest liderem w grupie trzeciej III ligi. Jednak gdyby teraz zakończono rozgrywki, Niebiescy nie awansowaliby do II ligi. Mówi o tym regulamin rozgrywek, do którego wprowadzono punkt dotyczący stanu epidemii.

Zobacz zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Gwarek Tarnowskie Góry

"W sytuacji braku możliwości dokończenia rozgrywek ze względu na siły wyższe, np. ogłoszenie stanu epidemii na terenie kraju, itp. po rozegraniu mniej niż 50% spotkań całego sezonu, wyniki wszystkich rozegranych dotychczas meczów zostaną anulowane, a kolejność drużyn w tabeli końcowej nie będzie ustalana" - czytamy w regulaminie rozgrywek 3. ligi piłkarskiej, grupa III (Lubuski ZPN, Dolnośląski ZPN, Opolski ZPN, Śląski ZPN).

Warunkiem uwzględnienia obecnej tabeli jest rozegranie co najmniej połowy kolejek w tym sezonie. W ten weekend rozegrano 15. kolejkę w grupie, w której prowadzi Ruch (14 meczów/35 punktów), przed Polonią Bytom (14/30) i Ślęzą Wrocław (13/27).

O sprawę zawieszenia lub nawet zakończenia sezonu zapytano w sobotę po wygranej z Gwarkiem Tarnowskie Góry trenera Ruchu Chorzów Łukasza Beretę.

- Mam nadzieję, że będziemy grać cały czas, jesteśmy rozpędzeni. Można powiedzieć, że wygrywamy każdy mecz. Każdy mecz, który był rozegrany w październiku został wygrany, więc mam nadzieję, że będziemy grać aż do Górnika i cały czas będzie zwycięsko - stwierdził szkoleniowiec Niebieskich.

Zobacz bramki z meczu Ruch - Gwarek (31.10.2020)

Wspomniany przez Beretę mecz przy Cichej z rezerwami Górnika Zabrze kończy granie Ruchu w tym roku - zaplanowany jest w 19. kolejce, 28 listopada. Wcześniej chorzowianie mają zagrać z Miedzią II Legnica (8 listopada, wyjazd), Pniówkiem Pawłowice (14 listopada, dom) i LKS-em Goczałkowice-Zdrój (21 listopada, wyjazd).