Ruch Zdzieszowice - Elana Toruń 3-0. Zdzichy przerwały domowe fatum (ZDJĘCIA)

Mirosław Szozda
Paweł Gamla (z lewej) i Marcin Lachowski (nr 16) dali wygraną Ruchowi Zdzieszowice w meczu z Elaną Mirosław Szozda
Blisko dziewięć miesięcy czekali kibice Ruchu Zdzieszowice na wygraną swojego zespołu na stadionie przy ul. Rozwadzkiej w meczu ligowym. Złą passę Zdzichy przerwały z toruńską Elaną, a największy udział w sukcesie miał Marcin Lachowski, zdobywca dwóch bramek.

Gospodarze od początku przejęli inicjatywę i bramkarz Elany miał sporo roboty. Po upływie kwadransa obronił uderzenie Lachowskiego, ale dziewięć minut później górą był zawodnik gospodarzy, który wykorzystał podanie Marka Sobika. Miejscowi wciąż atakowali, lecz w kolejnych akcjach świetnie między słupkami toruńskiej bramki spisywał się Przemysław Kryszak. Elana od czasu do czasu dawała się we znaki defensywie Ruchu, ale po drugiej stronie boiska równie dobrą formę prezentował Tomasz Kasprzik. Przed przerwą jeszcze jedną udaną interwencją popisał się golkiper gości, który końcami palców zdołał obronić strzał „Lachy” i miejscowi mieli jedynie rzut rożny.

Po zmianie stron trochę więcej spokoju gospodarzom mógł dać Marek Sobik, ale zmarnował asystę dopiero co wprowadzonego Denisa Sotora z bliska posyłając futbolówkę nad poprzeczką. Miejscowi nie zniechęcali się jednak w ofensywie i w 58. minucie dopięli swego po raz drugi. W roli egzekutora tym razem wystąpił środkowy obrońca - Paweł Gamla. Po rzucie wolnym futbolówka trafiła pod nogi Gamli, który z bliska podwyższył prowadzenie. Wspomniany wcześniej Sotor zaliczył asystę przy bramce na 3-0. Lachowski bez namysłu uderzył z kilkunastu metrów i zapewnił efektowną wygraną swojemu zespołowi. Sobotni sukces zdzieszowiczanie okupili żółtymi kartkami, które eliminują z udziału w środowym pojedynku z Polkowicami dwóch obrońców: Sławomira Kierdala i Michała Bachora.

Ruch Zdzieszowice – Elana Toruń 3-0 (1-0)
1-0 Lachowski – 24., 2-0 Gamla-58., 3-0 Lachowski-70.

Ruch: Kasprzik – Kierdal, Bachor, Gamla, Łączek – Sobik (80.Bella), Kapłon (79.Ł.Damrat), Szyndzielorz (85.Sendecki), Kiliński (46.Sotor) - Lachowski, Hanzel. Trener: Stanisław Wróbel.

Elana: Kryszak – Więckowski, Wypij, Buszko, Młodzieniak (83.Czyżniewski) – Ciężkowski (88.Żbikowski), Tofil (62.Bołądź), Wróbel, Świderek – Elsner, Zamiatowski. Trener: Robert Kościelak.