Sebastian Szymański przełamał się w Fenerbahce. Asysta reprezentanta Polski w meczu ligi tureckiej

Bartosz Głąb
Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł).
Sebastian Szymański (Fenerbahce Stambuł). BeIN Sports
Sebastian Szymański od pewnego czasu zmagał się z kryzysem na tureckich boiskach. Pomocnik reprezentacji Polski od połowy stycznia nie brał udziału przy żadnej z bramek zdobytych przez Fenerbahce. Wreszcie w 31. kolejce rozgrywek 24-latek zanotował ładną asystę w rywalizacji przeciwko Adana Demirspor. Mecz zakończył się zwycięstwem klubu ze Stambułu 4:2, a jednego z goli dla przeciwników strzelił Mario Balotelli.

Sebastian Szymański skończył serię bez gola i asysty w Fenerbahce

W pierwszej części sezonu ligi tureckiej Sebastian Szymański był jednym z najważniejszych piłkarzy Fenerbahce. Do połowy stycznia reprezentant Polski miał na swoim koncie 9 goli i 8 asyst, co pasowało go ścisłej czołówce ligi w klasyfikacji kanadyjskiej. Jednak do tego momentu wyraźnie spuścił z tonu. Do momentu marcowej przerwy na kadrę, zagrał w 14 meczach Fenerbahce i ani razu nie miał udziału przy bramce dla swojego zespołu.

W półfinale baraży o awans do Euro 2024 24-letni piłkarz pojawił się na murawie w 72. minucie zmieniając Piotra Zielińskiego. Chwilę później wpisał się na listę strzelców, zdobywając piątą bramkę dla reprezentacji Polski. W meczu finałowym przeciwko Walii wszedł na boisko w dogrywce i był jednym z piłkarzy, którzy skutecznie wykorzystali rzut karny w serii "jedenastek".

Sebastian Szymański z asystą w lidze tureckiej

Po powrocie do klubu znów znalazł się w wyjściowym składzie Fenerbahce. Do przerwy klub ze Stambułu remisował u siebie z Adaną Demirspor 1:1, a na listę strzelców w barwach gości wpisał się nieco zapomniany już Mario Balotelli.

Po przerwie gospodarze podkręcili tempo i strzelili jeszcze 3 gole, tracąc tylko jednego. Przy ostatnim z trafień dla Fenerbahce piękną asystę zaliczył Sebastian Szymański. Polak posłał perfekcyjne podanie z rzutu wolnego na głowę Serdara Dursuna, który ustalił wynik meczu na 4:2.

Fenerbahce po 31 spotkaniach zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli, ze stratą 2 punktów do liderującego Galatasaray. Oba kluby zmierzą się w bezpośrednim meczu już w następnej kolejce. Wielkie derby Stambułu zostaną rozegrane w niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 20:30.