Skromna wygrana Liverpoolu z AFC Bournemouth (ZDJĘCIA)

Tomasz Stanisławski
W ostatnim meczu 2. kolejki ligi angielskiej Liverpool pokonał na Anfield AFC Bournemouth 1:0. Całe spotkanie w barwach ekipy gości rozegrał reprezentant Polski, Artur Boruc.

Początek meczu należał zdecydowanie do beniaminka. Kilka składnych akcji, ciekawych rozwiązań, ale brak strzałów. Oglądając zespół Eddiego Howie można było odnieść wrażenie, że nie jest to ich drugi mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej, a setny. Wszystko pokrzyżowało się w 27. minucie meczu kiedy to Christian Benteke wpakował z najbliższej odległości piłkę do bramki Artura Boruca.

Tutaj warto zatrzymać się na dłużej. Jesteśmy na lewej stronie boiska, Jordan Henderson patrzy na piłkę, a później w pole karne rywali. Decyduje się na dośrodkowanie, które mija wszystkich zawodników, mija również Coutinho, który jest na przynajmniej dwu metrowym spalonym. No właśnie, jest na spalonym i co robi? Atakuje piłkę całym ciałem i absorbuje uwagę polskiego bramkarza. Sędzia nie gwiżdże, bo Brazylijczyk nie dotyka piłki. Każda powtórka upewniała nas w przekonaniu, że gola być nie powinno.

Dalsza część pierwszej połowy to ataki uskrzydlonych The Reds. Dośrodkowania, strzały, ataki skrzydłami. To wszystko musiało przyśpieszać tętno Artura Boruca. Jednak wraz z kolegami udało mu się dotrwać do końca i zejść na przerwę tylko z jednobramkową stratą.

Druga połowa również rozpoczęła się od huraganowych ataków gości. Tylko tym razem pozostało tak praktycznie do końca. (Benteke miał drugą szansę na gola ale strzelił w poprzeczkę). Pomocnik Bournemouth, Ritchie trafił nawet w słupek bramki Mignoleta, ale piłka nie chciała tego wieczora zatrzepotać w siatce. Minęło 90 minut, sędzia zakończył mecz i dał odetchnąć kibicom na Anfield Road.

Gra Bournemouth pozwala myśleć tym zawodnikom o utrzymaniu w Premier League. Potrzebują jednak więcej szczęścia przy próbach zdobycia gola. A Liverpool? I tutaj mamy zagwozdkę. Drugi mecz, w którym piłkarze nie porywają i drugi, który wygrywają.