Skrót meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund. BVB nie dało szans Bawarczykom na ich obiekcie

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Borussia Dortmund okazała się lepsza od Bayernu Monachium w hicie 27. kolejki Bundesligi. BVB na Alianz Arena triumfowało w Der Klassiker 2:0. Do Bramki Bawarczyków trafili Karim Adeyemi oraz Julian Ryerson. W końcówce blisko strzelenie gola był także Harry Kane, ale angielski snajper był na pozycji spalonej.

Gole z meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund

W dwóch poprzednich meczach w Bundeslidze z ekipami z dołu tabeli Bayern strzelił 13 goli i mogło się wydawać, że kryzys ma za sobą. W starciu z BVB znów jednak zaprezentował się nieskutecznie i doznał piątej w sezonie porażki.

Wynik meczu już w 10. minucie otworzył Karim Adeyemi. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Julian Ryerson. Do siatki Bawarczyków trafił w 83. minucie. W końcówce rywalizacji swojego 32. gola w sezonie mógł zdobyć Harry Kane, ale ale bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej snajpera reprezentacji Anglii.. Borussia odniosła pierwsze od 10 lat ligowe zwycięstwo w Monachium.

Borussia lepsza od Bayernu w Der Klassiker

Wcześniej Bayer Leverkusen rzutem na taśmę pokonał Hoffenheim 2:1. Zespół Xabiego Alonso pozostaje niepokonany w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, a rozegrał już 39 spotkań w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy. 34 z nich wygrał. Piłkarze Alonso po raz ostatni w oficjalnych występach przegrali 27 maja 2023 w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).

Siedem kolejek przed końcem sezonu Bayer ma 73 punkty, a broniący tytułu Bayern Monachium - 60. Borussia (53) awansowała na czwartą pozycję.