Sparing: Jagiellonia Białystok - Unia Swarzędz 6:0. Hat-trick Gajosa

Jakub Seweryn
Maciej Gajos ustrzelił hat-tricka w sparingu
Maciej Gajos ustrzelił hat-tricka w sparingu Michał Janucik
Jagiellonia Białystok pokonała trzecioligową Unię Swarzędz 6:0 w meczu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim. Bohaterem tego meczu był zdobywca hat-tricka, Maciej Gajos.

Piąta drużyna Ekstraklasy była zdecydowanym faworytem tego meczu i to potwierdziła już w pierwszym kwadransie gry. W 13. minucie gry dośrodkowanie Pawła Sawickiego zamienił na gola Maciej Gajos, a ledwie 120 sekund później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 po ładnej akcji prawą stroną Niki Dzalamidze z Filipem Modelskim. Nie minęło pół godziny gry, a Jagiellonia prowadziła już różnicą trzech goli. Tym razem zespołową akcję podopiecznych Michała Probierza wykończył Białorusin Paweł Sawicki.

W drugiej połowie Jagiellonia kontynuowała strzelanie. Dziesięć minut po przerwie Łukasz Tymiński dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Mateusza Piątkowskiego, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. Chwilę później, po akcji z Pawłem Sawickim, uderzenie napastnika Jagiellonii obronił bramkarz Unii, ale skuteczną dobitką popisał się Maciej Gajos i podwyższając wynik na 5:0 skompletował swojego hattricka. Wynik w 71. minucie ustalił z rzutu karnego Dominik Prusaczyk i Jagiellonia ostatecznie rozbiła trzecioligową Unię 6:0. Co ciekawe, w końcówce jeszcze oba zespoły zmarnowały po jednej jedenastce. Najpierw Krzysztof Karpieszuk obronił uderzenie napastnika Unii, Krystiana Antczaka, a dosłownie trzy minuty później takim samym wyczynem popisał się jego vis-a-vis, Paweł Beser, który nie dał się pokonać Łukaszowi Tymińskiemu.

Dla Jagiellonii mecz z Unią był pierwszym z dwóch sparingów zaplanowanych na sobotę. Tuż po tym pojedynku żółto-czerwoni mieli się zmierzyć z pierwszoligowym Widzewem Łódź.

Jagiellonia Białystok – Unia Swarzędz 6:0 (3:0)

Bramki: Gajos 12’, 15’, 64’, Sawicki 28’, Piątkowski 55’, Prusaczyk 71-k.

Jagiellonia: K.Baran (46’ Karpieszuk) – Modelski, Madera (77’, Koncewicz), Wasiluk (67’ Pajnowski), Pajnowski (46’ Niemczynowicz) – Tymiński, Gajos (67’ Kaczmarczyk) – Dzalamidze (62’ Świderski), Piechniak (46’, Prusaczyk), Sawicki (77’ Pigiel) – Piątkowski (67’, Gajko)

Unia Swarzędz: Spychalski – Zandrowicz, Koralewski, Stawiński, Meskinis, Soboń, Borucki, Czapliński, Mikołajczyk, Gajda, Wasielewski.

II połowa: Beser - Czapliński, Neumann, Meskinis, Świergiel - Siwiński, Ciesielski, Dryjański, Luka, W. Antczak - K.Antczak