Sparing: Jagiellonia Białystok - Zemplin Michalovce 1:0. Zadecydował rzut karny

Wojciech Konończuk
W meczu sparingowym Jagiellonia Białystok pokonała słowacki zespół ekstraklasowy Zemplin Michalovce 1:0. O wygranej Żółto-Czerwonych zadecydował gol, strzelony w pierwszej połowie z rzutu karnego przez Afimico Pululu - nowego napastnika Żółto-Czerwonych.

Sparing ze Słowakami poprzedziła na stadionie miejskim przy ul. Słonecznej prezentacja kadry Jagiellonii na najbliższy sezon PKO Ekstraklasy. Przed meczem trener Jagi Adrian Siemieniec zaznaczył, że potyczka z Zemplinem jest przymiarką do ligowej inauguracji z Rakowem Częstochowa (22 lipca na wyjeździe), ale nie wyklucza korekt w składzie.

Jagiellonia - Zemplin 1:0. Nowi mieli duży wkład w strzelenie gola

Szkoleniowiec Jagi wybrał ustawienie 4-4-2 i być może właśnie ten system taktyczny będzie podstawowy w spotkaniach o punkty. W wyjściowym składzie znaleźli się trzej piłkarze, pozyskani przez Jagiellonię w letnim okienku transferowym: Adrian Dieguez, Dominik Marczuk i Afimico Pululu. Dwaj ostatni mieli duży wkład w jedynego gola potyczki.

Akcje w 32. minucie przechwytem zaczął Bojan Nastić, bez przyjęcia piłkę zgrywali Pululu (piętą) i Jesus Imaz (głową) a w polu karnym sfaulowany został Marczuk. Sprawiedliwość wymierzył z 11 metrów urodzony w Angoli, a wychowany we Francji Pululu.

Wcześniej Jagiellonia miała przewagę i kilka sytuacji, ale Paweł Olszewski chybił, a Imaz uderzył zbyt lekko. Goście nie przeprowadzili w zasadzie żadnej akcji, która zmusiłaby do pokazania możliwości przez Zlatana Alomerovicia.

- Z przebiegu całego spotkania byliśmy drużyną lepszą, kontrolowaliśmy mecz i wygraliśmy zasłużenie - komentuje Dominik Marczuk. - Mieliśmy też jeszcze sytuacje, by zdobyć jedną i drugą bramkę, ale fajne jest to, że zagraliśmy na zero z tyłu - dodaje jeden z wyróżniających się zawodników Jagiellonii w sparingu z Zemplinem.

Obrona Jagiellonii radziła sobie z dośrodkowaniami

Po zmianie stron więcej do powiedzenia mieli goście ze Słowacji, ale miało to przełożenie głównie na liczbę stałych fragmentów gry. Z dośrodkowaniami bez zarzutu radziła sobie jednak białostocka defensywa. Ze strony gospodarzy wyróżnić należy akcję z 52. minuty, kiedy po szybkiej wymianie podań zablokowany został strzał Tomasza Kupisza.

W przerwie meczu prezes Jagielloni przedstawił i powitał wszystkich sponsorów drużyny. Między innymi Kuchnia Vikinga przedłużyła umowę z białostockim klubem. Na przodzie koszulki pojawiły się reklamy Enea i Kuchni Vikinga

W niedzielę - 17 lipca Jagiellonia rozegra jeszcze sparing z trzecioligową Olimpią Zambrów. Początek o godz. 11 na stadionie przy ul. Elewatorskiej 4.

WYNIK

• Jagiellonia Białystok - MFK Zemplin Michalovce 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Afimico Pululu (33-karny).
  • Jagiellonia (I połowa): Zlatan Alomerović - Paweł Olszewski, Dusan Stojinović, Adrian Dieguez, Bojan Nastić, Dominik Marczuk, Taras Romanczuk, Rui Nene, Bartłomiej Wdowik, Jesus Imaz, Afimico Pululu.
  • Jagiellonia (II połowa): Zlatan Alomerović (80. Miłosz Piekutowski) - Dominik Marczuk (70. Kacper Tabiś), Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez (70. Miłosz Matysik), Bojan Nastić (70. Jakub Lewicki), Tomasz Kupisz, Taras Romanczuk (70. Jarosław Kubicki), Rui Nene (70. Jose Naranjo), Michal Sacek, Bartłomiej Wdowik (70. Wojciech Łaski), Jesus Imaz (80. Alan Rybak).