Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:3. Sparingowy protest kibiców

Piotr Wiśniewski/Dziennik Bałtycki
Kibice dopingowali Arkę zza płotu w sparingowym meczu z Jagiellonią
Kibice dopingowali Arkę zza płotu w sparingowym meczu z Jagiellonią Tomasz Bołt/Polskapresse
Drugi sparingowy mecz Arki Gdynia toczony był w cieniu protestu kibiców wobec zarządu. Sympatycy żółto-niebiescy dopingowali swój zespół zza płotu tuż obok Narodowego Stadionu Rugby.

Więcej zdjęć w serwisie Gdynia.Naszemiasto.pl

Na trybunach, w porównaniu z meczem z Polonią, stawiła się garstka ludzi, a to wskutek ograniczeń nałożonych przez gdyński klub (999 biletów na sparingi rozgrywane na NSR).

W środowym sparingu trener Petr Nemec sprawdził kolejnych piłkarzy w kontekście gry w Arce. W ataku zagrali: Dusan Uskovic (o którym już wcześniej pisaliśmy, podobnie jak o jego rodaku - Romanie Konecnym) oraz Kameruńczyk Christian Toko Edimo. Edimo na boisku pojawił się w drugiej połowie. Razem z nim za zdobywanie bramek odpowiedzialny był Janusz Surdykowski. 45-minutowy test zaliczyli ponadto: Marcin Siedlarz, Damian Adamczyk, Japończyk Nakano oraz Tomasz Mikołajczyk. Edimo do Arki trafił z rezerw FC Koeln. Ma 19 lat i mierzy 176 cm. Występował w kadrze U-19 i U-20 na mistrzostwach świata, a także Pucharze Afryki.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Nowotka (25-sam.), 1:1 Frankowski (37-karny), 1:2 Dzalamidze (41), 2:2 Flis (72), 2:3 Rasiak (82)