Jagiellonia wygrała w Zambrowie

kgol
2016-11-20 bialystok jagiellonia ii - huragan wolomin fot. anatol chomicz / kurier poranny / gazeta wspolczesna / polska press Anatol Chomicz
Dzień po spotkaniu z Górnikiem Łęczna Jagiellonia Białystok rozegrała sparing z drugoligową Olimpią Zambrów i wygrała 2:0. Wśród dublerów z talii Michała Probierza błysnął Dawid Szymonowicz, który strzelił dwa gole.

W Zambrowie od pierwszych minut zaznaczyła się przewaga białostoczan. Zaraz po rozpoczęciu gry dogodnej okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Przemysław Mystkowski. Chwilę później z rzutu wolnego Piotra Czaplińskiego starał się zaskoczyć Marek Wasiluk, ale defensor Jagi nieznacznie chybił celu.

W 11. minucie przyjezdni dopięli swego. Do siatki po niepewnym piąstkowaniu bramkarza Olimpii zza pola karnego zaskoczył obrońca Dawid Szymonowicz. Defensywa zambrowian kolejny raz przysnęła w 38. minucie, gdy do bezpańskiej piłki, odbitej od słupka po strzale Wasiluka, ponownie dopadł Szymonowicz i ustalił wynik meczu.

Olimpia Zambrów – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 – Szymonowicz (11), 0:2 – Szymonowicz (38).
Olimpia: Czapliński (46. Fabiański) – Byszewski, Cyfert, Kołodziejski, Włodarczyk (46. Kotus), Zieliński (70. Jastrzębski), Kuczałek, Grzybowski, Przybylski, Falon (46. Szerszeń), Piasecki (60. Włodarczyk).
Jagiellonia: Węglarz – Gordon, Szymonowicz (85. Kiczuk), Wasiluk, Straus, Grzyb (82. Renkowski), Szymański, Łupiński (46. Toczydłowski), Polkowski, Novikovas (69. Prolejko), Mystkowski.