Korona Kielce zremisowała z Wartą Poznań

SAW
Drużyna trenera Macieja  Bartoszka zremisowała pierwszy zimowy sparing.
Drużyna trenera Macieja Bartoszka zremisowała pierwszy zimowy sparing. Sławomir Stachura
W pierwszym zimowym meczu kontrolnym rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim, grająca w ekstraklasie Korona Kielce zremisowała z drugoligową Wartą Poznań 0:0.

Korona Kielce – Warta Poznań 0:0

Korona: Darko Brljak (61 Michal Peškovič) - Bartosz Rymaniak (46. Vladislavs Gabovs), Radek Dejmek (46. Bartosz Kwiecień), Djibril Diaw (46. Dmitrij Wierchowcow), Rafał Grze-lak - Dani Abalo (31. Michał Suchanek, 61. Bartosz Biel), Vanja Marković (31. Jakub Mrozik, 61. Maciej Załęcki), Mateusz Możdżeń (31. Marcin Cebula, 61. Jakub Żubrowski), Nabil Aankour (31. Jakub Kotarzewski, 61. Adrian Uniat), Miguel Palanca (31. Tomasz Zając, 61. Mohamed Essam) - Jacek Kiełb (31. Michał Smolarczyk, 61. Michał Przybyła).

Trenerowi Korony Maciejowi Bartoszkowi szyki pomieszało Zagłębie Lubin, odwołując wcześniejszy sparing ze względu na boisko. Na tej samej murawie Korona zagrała z drugoligową Wartą, ale Bartoszek, chcąc dać pograć prawie wszystkim zawodnikom, robił podwójne zmiany praktycznie na każdej pozycji. Mecz rozegrano systemem 3x30 minut.

Korona miała przewagę, a najdogodniejszą okazję na pokonanie drugoligowca w 17 minucie. Hiszpan Miguel Palanca nie wykorzystał jednak rzutu karnego, piłka po jego strzale trafiła w słupek i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Sport Echo Dnia

Materiał oryginalny: Korona Kielce zremisowała z Wartą Poznań - Echo Dnia Świętokrzyskie