Koszmar Wisły sprawdzi formę legionistów

Piotr Szymański
We wtorkowe popołudnie legioniści rozegrają drugi sparing na zgrupowaniu na Cyprze. Rywalem będzie APOEL Nikozja, zespół, który zakwalifikował się do Ligi Mistrzów kosztem Wisła Kraków. I jest rewelacją rozgrywek.

W sobotę Legia bez większych problemów pokonała w cypryjskiej Achnie zespół rezerw Ajaxu Amsterdam (3:0). Bohaterem tamtego spotkania był młody Jakub Kosecki, który zdobył dwie bramki i wypracował rzut karny. Wszystkie gole padły po przerwie, gdy trener Maciej Skorża zdecydował się wymienić niemal całą jedenastkę. Prawdopodobnie taki wariant zastosuje także dzisiaj.

Cały czas drobne urazy leczą Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak, Miroslav Radović i Danijel Ljuboja. Występ tej czwórki stoi pod znakiem zapytania.

Rywal Wojskowych będzie zespół bardzo dobrze znany polskim kibicom. To przecież APOEL Nikozja awansował w sierpniu do Ligi Mistrzów kosztem krakowskiej Wisły. Cypryjczycy zdobyli bramkę dającą upragniony awans na 3 minuty przed końcem rewanżu. Mimo, że pierwszy mecz wygrali gracze Białej Gwiazdy (1:0), to w spotkaniu na Cyprze wyraźnie lepsi byli gospodarze (porażka Wisły 1:3).

Wczoraj piłkarze APOEL-u zremisowali bezbramkowo w lidze na własnym terenie z Olympiakosem Nikozja. Podopieczni Ivana Jovanovicia zajmują 4. miejsce w tabeli, ze stratą czterech punktów do prowadzącej Omonii Nikozja. Trudno liczyć, że niecałe 24 godziny po ostatnim meczu, Cypryjczycy raz jeszcze zagrają w najmocniejszym zestawieniu.

Kolejny sparing legioniści rozegrają w środę, a zmierzą się z kolejnym zespołem z wyspy Afrodyty - Arisem Limassol. Na piątek zaplanowano mecz z Lokomotiwem 2 Moskwa.

Źródło: Legia Warszawa

Sparingi - czytaj więcej o zimowych grach kontrolnych polskich zespołów!