Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk pokonała Viktorię 1889 Berlin 4:2 w pierwszym meczu sparingowym rozegranym w tym roku podczas zgrupowania w Turcji.

Gra biało-zielonych lepiej wyglądała w pierwszej połowie, kiedy na boisku grali podstawowi piłkarze. I tę część biało-zieloni wygrali 3:1 z Viktorią, która co dzień występuje w niemieckiej czwartej klasie rozgrywkowej. Dobrze prezentował się Sławomir Peszko, który najpierw zaliczył asystę przy golu Flavio Paixao, a potem sam strzelił bramkę. Wcześniej jednak drużyna z Berlina wyrównała po celnym strzale Ozana Pekdemira z 18 metrów z rzutu wolnego. Wynik pierwszej połowy ustalił Marco Paixao wykorzystując błąd defensywy rywali.

W drugiej połowie na boisku pojawili się zmiennicy w składzie biało-zielonych i gra nie była już tak płynna. Viktoria miała swoje szanse, ale dwukrotnie dobrze interweniował Damian Podleśny, a raz uratował go słupek. Tymczasem Lechia podwyższyła wynik, a gola strzelił Piotr Wiśniewski po zagraniu Sebastiana Mili. W końcówce spotkania Viktoria wykorzystała prosty błąd gdańszczan w środku pola i strzeliła swojego drugiego gola.

W drużynie trenera Piotra Nowaka nie zagrali Simeon Sławczew, Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Pawłowski i Mateusz Bąk. W piątek Lechia zagra kolejny sparing, z rosyjskim Terekiem Grozny.

Lechia Gdańsk - Viktoria 1889 Berlin 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (2), 1:1 Ozan Pekdemir (15), 2:1 Sławomir Peszko (21), 3:1 Marco Paixao (38), 4:1 Piotr Wiśniewski (74), 4:2 Christian Skoda (86)

Lechia: (I połowa) Milinković-Savić - Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Chrapek - F. Paixao, Krasić, Wolski, Peszko - M. Paixao. (II połowa) Podleśny - Stolarski, Vitoria, Joao Nunes, Perger - Gamakow - Fila, Mila, Wiśniewski, Haraslin - Mak.

Materiał oryginalny: Lechia Gdańsk strzeliła cztery gole Viktorii Berlin. Pierwszy wygrany sparing [SKRÓT MECZU] - Dziennik Bałtycki