Piłkarze Odry Opole po dobrej grze pokonali w sparingu 1-ligowca

Marcin Sagan
Dawid Wolny zdobył zwycięską bramkę dla Odry.
Dawid Wolny zdobył zwycięską bramkę dla Odry. Mariusz Matkowski
Niebiesko-czerwoni wygrali w Głogowie z ekipą Chrobrego 1-0. Gola zdobył w 22. min Dawid Wolny.

Do rozpoczęcia rundy wiosennej zostało jeszcze dwa i pół tygodnia. Trener Odry Jan Furlepa zapowiadał, że sparingi pod koniec okresu przygotowawczego będą najważniejsze. Chrobry obok MKS-u Kluczbork, z którym Odra zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe to ekipy z 1 ligi. Te starcia kontrolne szkoleniowiec niebiesko-czerwonych określał jako najważniejsze.

Jeśli mecz kontrolny z Chrobrym miał być wykładnikiem formy Odry, to sprawdzian wypadł bardzo pozytywnie. Pierwsze 10 minut było najsłabszymi w wykonaniu opolan. Przez resztę meczu prezentowali się natomiast bardzo solidnie.

- Nie najlepiej weszliśmy w mecz - oceniał drugi trener Odry Piotr Plewnia. - Chrobry jako zespół z wyższej ligi chciał od początku narzucić swoje warunki. W miarę szybko się z tym uporaliśmy i z każdą minutą graliśmy pewniej.

W 22. min padł, jak się później okazało, jedyny gol w meczu. Z prawej strony podawał Mateusz Wrzesień, a Dawid Wolny w polu karnym ładnie obrócił się z piłką i precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce. To bardzo ważne, że ten zawodnik zdobył gola. To było bowiem jego pierwsze trafienie w okresie przygotowawczym, a nic innego tak bardzo nie frustruje napastnika jak brak strzelanych bramek. W poprzednim sparingu ze Stalą Brzeg nie wykorzystał on dwóch dogodnych sytuacji. W Głogowie na szczęście się przełamał.

Odrę należy pochwalić za mądrą i skuteczną grę w defensywie. Gospodarze nie stworzyli sobie klarownych okazji do zdobycia gola.

- Gra obronna to największy plus tego sparingu - zaznaczał trener Plewnia.

Opolanie kontrolowali grę. Groźnie na bramkę Chrobrego strzelali jeszcze: Mateusz Gancarczyk, Marcin Wodecki i Szymon Skrzypczak, ale wynik już się nie zmienił.

Chrobry Głogów - Odra Opole 0-1 (0-1)
Bramka dla Odry: Wolny
Odra (1 połowa): Ziarko - Sobczyński, Peroński, Przystalski, Brusiło - Mateusz Wrzesień (jesienią Rozwój Katowice), Wepa, Niemczyk, Stasiowski, Marek Gancarczyk - Wolny. (2 połowa): Weinzettel - Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk - Mateusz Gancarczyk, Gabriel Nowak (ROW Rybnik), Sypek, W. Gancarczyk, Marcin Wodecki (Legionovia Legionowo) - Szymon Skrzypczak (Górnik Zabrze). Trener Jan Furlepa.

Materiał oryginalny: Piłkarze Odry Opole po dobrej grze pokonali w sparingu 1-ligowca - Nowa Trybuna Opolska