Przegrana i zwycięstwo Jagiellonii w sobotnich sparingach

Łukasz Roszkowski
W sobotę Jagiellonia Białystok rozegrała kolejne dwa mecze sparingowe podczas zgrupowania w tureckim Side. Podopieczni Tomasza Hajto i Dariusza Dźwigały przegrali pierwsze spotkanie z drugoligową Bytovią Bytów. W kolejnym meczu, który rozegrano o 15.30 białostoczanie pokonali 1:0 zespół ligi ukraińskiej Worskła Połtawa.

Sparingi - czytaj więcej o zimowych grach kontrolnych polskich zespołów!

Na to spotkanie duet trenerów postanowił wystawić graczy, którzy w poprzednich spotkaniach grali mniej. Od pierwszej minuty w bramce Jagiellonii zadebiutował młody Leszczyński. Oprócz niego w wyjściowej jedenastce pojawili się m.in. Porębski, Łupiński oraz Pawłowski. W ataku białostoczan wystąpił również Bartłomiej Grzelak, który praktycznie całą poprzednią rundę spędził na rechabilitacji po kontuzji, której doznał przed rozpoczęciem ligi.

Białostoczanie rozpoczęli spotkanie dosyć dobrze. Po dośrodkowaniu Grzegorza Arłukowicza piłkę w bramce strzałem z półwoleja umieścił Ermin Seratlić. Kolejne minuty tego spotkania nie były tak dobre w wykonaniu Jagiellonii. W 69. minucie bytowianie, którzy do rozgrywek 2. ligi przygotowują się również na zgrupowaniu w Turcji, wyrównali stan meczu. Na listę strzelców w tym wypadku wpisał się Dawid Ambroziak.

Kolejne minuty były wręcz zabójcze dla podopiecznych Tomasza Hajty. Na trzynaście minut przed końcem spotkania jego podopieczni stracili kolejną bramkę. Tym razem piłkę w bramce białostoczan umieścił Przemysław Brzeziański.

W ostatnich minutach spotkania piłkarze grający w T-Mobile Ekstraklasie mogli wyrównać rezultat tego spotkania, jednak nie wykorzystali nadarzającej się sytuacji.

W drugim meczu sparingowym białostoczanie w odmienionym składzie podejmowali zespół ligi ukraińskiej Worskła Połtawa. Na to spotkanie trenerzy wystawili do gry nieco inny skład niż ten grający w porannym spotkaniu. Przełożyło to się na lepszą grę od tej, którą białostoczanie prezentowali w meczu z Bytovią Bytów.

Jednak przez pierwszą połowę na boisku w tureckim Side utrzymwał się wynik remisowy. Cztery minuty po wznowieniu gry Dzalamidze zagrał prostopadłą piłkę do Marco Cetkovicia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Czarnogórzec pokazał, że w takich sytuacjach się nie myli i efektownie przerzucił piłkę nad bramkarzem gości zdobywając w ten sposób bramkę dla Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Bytovia Bytów 1:2 (1:0)

Bramki:
1:0 - Seratlić 31'
1:1 - Ambroziak 69'
1:2 - Brzeziański 76'

Jagiellonia Białystok: Michał Leszczyński - Grzegorz Bartczak, Tomasz Porębski, Przemysław Kostuch, Luka Pejović - Grzegorz Arłukowicz (46' Mirosław Kalista), Emil Łupiński, Damian Kądzior, Ermin Seratlić (46' Jegor Zubowicz) - Jan Pawłowski, Bartłomiej Grzelak

Bytovia Bytów: Gostomski (46' Oleszkiewicz) - Pufelski (46' Szmidke), Łapigrowski, M. Szałek, J. Szałek, Ambroziak, Bryndal, Waleszczyk (55' Kobiella), Pięta, Zejglic (46' Kłos), Retlewski (65' Brzeziański)

Jagiellonia Białystok - Worskła Połtawa 1:0 (0:0)

Bramka:
1:0 - Cetković 49'

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Gusić, Nowotka - Kupisz, Tymiński, Makuszewski - Dzalamidze, Burkhardt (26' Cetković, 66' Arłukowicz) - Frankowski (55' Seratlić)[/b]

Źródło: Jagiellonia Białystok, Bytovia Bytów

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

KONKURS dla zakochanych kibiców - "Święty Walenty, kibic zawzięty"! Wygrywaj w serwisie CalaPolskaKibicuje.pl