Sparingowa porażka piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w Puławach

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali sparingowy mecz z Wisłą Puławy.
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali sparingowy mecz z Wisłą Puławy. Grzegorz Lipiec
W środowym meczu kontrolnym drugoligowych drużyn Wisła Puławy wygrała z Siarką Tarnobrzeg 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Sebastian Głaz 31 z karnego, 2:0 Konrad Nowak 67.

Wisła Puławy: Peńkoweć - Sedlewski, Poznański, Pielach, Łytwyniuk - Smektała, Głaz, Cierpka, Płonowski, Pożak - Nowak oraz Witan, Jakóbczyk i Sadura.

Siarka: Dybowski – Grzesik, Przewoźnik, Sylwestrzak, Dawidowicz – Stefanik, Stromecki, Łuczak, Płatek – Tomalski, Ropski oraz Jedynak, Witkowski, Barteczko, Głaz.

Mecz, który rozegrany został na sztucznej murawie boisku w Puławach mógł się podobać i mimo ciężkiego okresu przygotowawczego, jaki przechodzą piłkarze obu drużyn prowadzony był w dobrym tempie.

Pierwsza połowa była wyrównana, a jedyny gol padł z rzutu karnego podyktowanego za faul Radosława Sylwestrzaka. Gola zdobył Sebastian Głaz, ale zbieżność nazwisk z zawodnikiem, który gra w Siarce jest przypadkowa. W drugiej połowie gospodarze mieli już przewagę, którą udokumentowali golem strzelonym przez najskuteczniejszego zawodnika puławskiego zespołu Konrada Nowaka.

Mecz miał dwa oblicza, po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej, po zmianach dokonanych w Siarce przewaga należała do gospodarzy. Nie wynik był jednak w tym meczu najważniejszy. W Siarce zagrało między innymi Daniela Koczona, któremu trenerzy tarnobrzeskiego zespołu, ze względu na drobne urazy zawodnika dali mu odpocząć.

Kolejny sparingowy mecz rozegrają drugoligowi piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy zmierzą się z innym drugoligowcem drużyną Puszczy Niepołomice. Spotkanie z Puszczą rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które znajduje się w Woli Chorzelowskiej koło Mielca. Rozpocznie się on o godzinie 14.30.

W sobotę 11 lutego Siarkowcy zagrają ze Stalą Rzeszów oraz Izolatorem Boguchwała, 18 lutego zmierzą się z Koroną Kielce, 19 lutego z Radomiakiem Radom, natomiast na koniec okresu przygotowawczego 25 lutego zagrają z Motorem Lublin i Resovią Rzeszów.

Rundę rewanżową drużyna Siarki wznowi w sobotę 4 marca wyjazdowym spotkaniem z Rozwojem Katowice, które rozpocznie się o godzinie 15.

Materiał oryginalny: Sparingowa porażka piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w Puławach - Echo Dnia Podkarpackie