Wojciech Konończuk
Kamil Zapolnik strzelił dwa gole dla Wigier, walnie przyczyniając się do pokonania przez suwalczan Olimpii Zambrów Fot. wojciech Drażba
W spotkaniu sparingowym pierwszoligowe Wigry Suwałki wygrały 3:1 z występującą szczebel rozgrywkowy niżej Olimpią Zambrów.

To był pożyteczny sparing. Zważywszy na fakt, że drużyna grała po dwóch tygodniach ciężkich treningów, pokazaliśmy się z dobrej strony – ocenia trener bramkarzy Wigier Andrzej Olszewski.

Suwalczanie mogli po raz pierwszy w zimowym okresie przygotowawczym zaprezentować się przed swoimi sympatykami na wybudowanym niedawno boisku przy SP Nr 10.

– Przyszła spora grupa kibiców, jak na środek tygodnia i wczesną godzinę rozegrania meczu. Z naszej gry, szczególnie w drugiej połowie, fani z pewnością mogą być zadowoleni – zaznacza Olszewski.

Do przerwy więcej dogodnych sytuacji mieli zambrowianie, ale to gospodarzy wyszli na prowadzenie. W 25. minucie dośrodkowanie Miłosza Kozaka wykorzystał Vaclav Cverna. Radość Wigier nie trwała długo, bo po kilkudziesięciu sekundach uderzeniem głową wyrównał Łukasz Grzybowski.

Po zmianie stron przewaga pierwszoligowców była już wyraźna, a o wyniku przesądził były piłkarz Olimpii – Kamil Zapolnik. Napastnik Wigier najpierw wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim, a potem zamknął celnym strzałem akcję Damiana Kądziora i Łukasza Wrońskiego.

W Wigrach, pod nieobecność chorego Hieronima Zocha, cały mecz rozegrał w bramce Patryk Sobolewski. Spisał się dobrze, ale suwalski klub ciągle szuka jeszcze jednego golkipera.

– Chodzi nam o zawodnika, który będzie w w stanie podjąć rywalizację z Hirkiem. Jest kilka tematów i mam nadzieję, że na sobotni mecz sparingowy z MKS Ełk taki bramkarz się u nas pojawi – kończy Olszewski.

Suwalczanie poszukują jeszcze ofensywnie grającego młodzieżowca, a po przejściu do Wisły Kraków Jakuba Bartkowskiego – także prawego obrońcy.

Wynik

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:1 (1:1).

Bramki: 1:0 - Cverna (25), 1:1 - Grzybowski (27), 2:1 - Zapolnik (77-karny), 3:1 - Zapolnik (88).

Wigry:
Sobolewski - Remisz, Cverna (67. Wichtowski), Wichtowski (46. Bucholc), Adu Kwame, Karankiewicz (46. Augustyniak), Dadok (67. Radecki), Radecki (46. Gąska), Rusiak (46. Kądzior), Kozak (46. Wroński), Jaworowski (46. Zapolnik).

Olimpia:
Fabiański (46. Kapica) - Byszewski, Kuczałek, Kołodziejski, Kotus (46. Włodarczyk), Bach (46. Wójcik), Michałowski, Osoliński, Sołdecki (60. Jastrzębski), Grzybowski (46. Brzeski), Piasecki (46. Szerszeń).

Materiał oryginalny: Wigry - Olimpia 3:1. Kamil Zapolnik pogrążył w meczu kontrolnym swój były zespół - Kurier Poranny