Wisła Puławy przegrała sparing z Legionovią

Karol Kurzępa
KS Wisła Puławy
Pierwszoligowi piłkarze "Dumy Powiśla" musieli uznać wyższość grających o ligowy szczebel niżej rywali z Legionowa. Goście wygrali w meczu kontrolnym w Puławach 2:0.

Już w 6. minucie spotkania wynik otworzył Krystian Wójcik, który wykorzystał karnego. Natomiast w drugiej połowie gola strzałem z rzutu wolnego zbył Paweł Garyga.

Gospodarze byli w tym meczu stroną dominującą i stworzyli więcej okazji bramkowych, ale brakowało im skutecznego wykończenia. - Zarówno w jednej jak i w drugiej połowie mieliśmy olbrzymią przewagę, a Legionovia nie stworzyła sobie żadnej sytuacji do strzelenia bramki - mówi Robert Złotnik, II trener Wisły. - Natomiast gole padły po dwóch olbrzymich błędach naszych zawodników, które nie powinny się przydarzyć. Traktujemy to jednak jako kolejną jednostkę treningową i mamy materiał do tego aby zbudować 11 i 18 na mecz w Bytowie. Po raz kolejny próbowaliśmy kilku wariantów ustawienia i kilku sposobów rozgrywania piłki i już jakiś pomysł powoli się rodzi - dodaje.

Dla miejscowych była to już piąta porażka w meczu kontrolnym w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni Adama Buczka wygrali tylko dwa z 11 zimowych sparingów, z kolei cztery zremisowali.

W najbliższą sobotę Wisłę czeka próba generalna przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Puławianie podejmą wówczas Podlasie Biała Podlaska. Z kolei 4 marca “Dumę Powiśla” czeka wyjazdowa inauguracja zmagań na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Pierwszym tegorocznym przeciwnikiem biało-niebieskich w meczu o punkty będzie Bytovia Bytów.

Wisła Puławy - Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: Wójcik 6 (karny), Garyga 52.

Wisła Puławy: Nazar Penkowec - Fabian Hiszpański (46 Tomasz Sedlewski), Jakub Poznański (46 Arkadiusz Maksymiuk), Klimas Gusočenko, Iwan Łytwyniuk (46 Łukasz Turzyniecki ), Jakub Smektała (46 Łukasz Skrzypek), Adrian Cierpka (46 Sebastian Głaz), Toni Kolehmainen (46 Adrian Popiołek), Łukasz Płonowski (46 Konrad Szczotka), Piotr Darmochwał (46 Dawid Pożak), Sylwester Patejuk (46 Konrad Nowak). Trener: Adam Buczek

Legionovia Legionowo: Adam Wilk - Maciej Goliński, Siniša Borenovič, Aleksandar Bajat, Wojciech Kalinowski, Mikołaj Grzelak, Marek Krotofil (44 Patryk Koziara), Paweł Garyga (75 Konrad Zaklika), Krystian Wójcik (60 Ernest Dzięcioł), Arkadiusz Madeński (46 Mateusz Kwiatkowski), Daniel Kraska (60 Mateusz Wajdzik). Trener: Mirosław Jabłoński

Materiał oryginalny: Wisła Puławy przegrała sparing z Legionovią - Kurier Lubelski