Wisła uświetniła jubileusz Olimpii. Strzelali już nowi zawodnicy

Bartosz Karcz
Wisła Kraków rozegrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Krakowianie gościli w Wojniczu, gdzie uświetnili jubileusz 70-lecia miejscowej Olimpii, występującej w tarnowskiej klasie okręgowej. „Biała Gwiazda” pewnie wygrała 10:1, a pierwszy raz okazję występu w nowej drużynie mieli bramkarz Julian Cuesta, Zoran Arsenić oraz Carlos Lopez. Dwaj ostatni wpisali się na listę strzelców.

Zgodnie z oczekiwaniami, Wisła miała przewagę od samego początku spotkania. Już w 6 min ładnym strzałem popisał się Tomasz Cywka i uzyskał prowadzenie dla gości.

W kolejnych minutach Wisła dalej znacznie przeważała i strzelała kolejne bramki. Głową trafił do siatki po rzucie rożnym Arkadiusz Głowacki, z bliska gola strzelił Rafał Boguski. Po pół godzinie trener Kiko Ramirez dokonał szeregu zmian i wiślacy jeszcze podkręcili tempo, strzelając między 40, a 44 minutą cztery bramki. Hat-trick ustrzelił Zdenek Ondrasek, a swoje premierowe trafienie w barwach Wisły zaliczył Zoran Arsenić.

W drugiej połowie wiślacy nie grali już tak skutecznie, nieco zwolnili tempo, ale i tak bramki zaczęły padać. Dwa trafienia zaliczył m.in. Carlos Lopez, nowy napastnik Wisły. Szczególnie pierwszy gol, zdobyty precyzyjnym uderzeniem, mógł się podobać.

W końcówce Olimpia zdobyła jeszcze honorowego gola z rzutu karnego i wszyscy na stadionie byli zadowoleni z udanego jubileuszu.

Kolejny sparing Wisła zagra w środę z Rakowem Częstochowa.

Olimpia Wojnicz – Wisła Kraków 1:10 (0:7)
Bramki: 0:1 Cywka 6, 0:2 Głowacki 17, 0:3 Boguski 30, 0:4 Ondrasek 37 karny, 0:5 Arsenić 40, 0:6 Ondrasek 42, 0:7 Ondrasek 44, 0:8 Lopez 68, 0:9 Strojny 72 samob,, 0:10 Lopez 74 karny, 1:10 Kamiński 77 karny.
Olimpia: Sołtys – Setlak, Kijak, Malisz, Lądwik – Oszust, Nowak, Kamiński, Kleszcz, Kusion – Senderek. Grali również: Stefański, Tadel, Strojny, Gostek, Biedroń, H. Migoń, M. Migoń.
Wisła: Cuesta – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Bartkowski – Boguski, Laskoś, Brlek, Stilić, Słomka – Brożek. Grali również: Buchalik, Chorążka, Żemło, Lopez, Drzazga, Ondrasek, Arsenić, Bartosz, Porębski, Skórski, Purcha.
Sędziował: Tomasz Pilarski (Tarnów). Widzów: 500.

Materiał oryginalny: Wisła uświetniła jubileusz Olimpii. Strzelali już nowi zawodnicy - Gazeta Krakowska