Zagłębie Lubin wygrało sparing na koniec zgrupowania

Paweł Witkowski / Gazeta Wrocławska
Zagłębie Lubin wygrało ostatni sparing w Turcji
Zagłębie Lubin wygrało ostatni sparing w Turcji Maciej Stanik
Piłkarze Zagłębia Lubin wygrali mecz sparingowy z wicemistrzem Słowacji FK Senica 3:1. Dla Miedziowych był to ostatni punkt zgrupowania w słonecznej Alanyi (Turcja) przed powrotem do mroźnej Polski.

W towarzyskim starciu jako pierwsza prowadzenie zdobyła ekipa naszych południowych sąsiadów, wykorzystując rzut karny w 48. minucie. Po 10 minutach, też z jedenastki, wyrównał Szymon Pawłowski. Kilka chwil później kapitan Zagłębia zdecydowanie wparował w pole karne, minął dwóch zawodników i było już 2:1. Wynik ustalił Ivan Hodur, który wykorzystał niepewne zachowanie obrońców.

Miedziowi prezentowali się znacznie lepiej od obecnie czwartej ekipy ekstraklasy słowackiej. Przeważali już od pierwszych minut. To dobrze rokuje przed startem polskiej ligi. Lubinianie będą mieli o co walczyć. Ustalono już wysokość premii za punkty wywalczone w rozgrywkach. Za każde zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie Miedziowi otrzymają 100 tys. zł do podziału, jeśli tylko zajmą minimum 12. miejsce w tabeli.

Zagłębie Lubin - FK Senica 3:1 (0:0)

Gole dla Zagłębia: Pawłowski 58 karny i 66, Hodur 84

Zagłębie: Ptak (46 Forenc) - Kowalczyk, Banaś (46 Horvath), Vidanov, Costa - Rachwał (58 Hodur) - Pawłowski, Rakowski (58 Reina), Sloboda (46 Woźniak), Małkowski (46 Abwo) - Szczepaniak (46 Sernas)

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

KONKURS dla zakochanych kibiców - "Święty Walenty, kibic zawzięty"! Wygrywaj w serwisie CalaPolskaKibicuje.pl