Spartakus pokonał Sołę w Daleszycach 2:0. Pietras znów obronił karnego

Sławomir Stachura
W trzecioligowym meczu piłkarskim Spartakus Aureus wygrał w Daleszycach 2:0. W ekipie gospodarzy wyróżnił się Szymon Pietras, który obronił rzut karny

Spartakus Aureus Daleszyce - Soła Oświęcim 2:0 (1:0).
Bramki:
1:0 Bartosz Gębura 23, Mateusz Zawadzki 90 z karnego.
Spartakus: Pieras – Krzeszowski, Gębura, Bednarski, Zawadzki – Cedro (46. Kaleta) – Ostrowski (71. D. Wołowiec), Jeziorski , Janiec (85. Rosół) – Sot(87. Kobryń), Blicharski ( 68.Maciejski).

Drużyna trenera Andrzeja Więcka wygrała ważne spotkanie i walczy o pozostanie w gronie trzecioligowców. Gospodarze mieli od początku przewagę, ale młody zespół z Oświęcimia prezentował się dobrze i nie był to łatwy mecz dla Spartakusa.

- Mamy bardziej doświadczony zespół i to nam dzisiaj pomogło. Pomógł też Szymon Pietras, który w 45 minucie obronił rzut karny. To już trzecia jego tak udana interwencja w tym sezonie – cieszył się trener Andrzej Więcek.

Spartakus zdobył prowadzenie w 23 minucie, gdy dobrze dośrodkował w pole karne Mateusz Janiec, a piłkę do siatki ładnym strzałem posłał Bartosz Gębura. W samej końcówce meczu wynik ustalił Mateusz Zawadzki, który wykorzystał jedenastkę po faulu na Bartku Socie.

Materiał oryginalny: Spartakus pokonał Sołę w Daleszycach 2:0. Pietras znów obronił karnego - Echo Dnia Świętokrzyskie