Środa na zachodzie 2. ligi - Olimpia o krok od awansu

Bartek Hak
Piłkarze z Grudziądza są blisko pierwszej ligi
Piłkarze z Grudziądza są blisko pierwszej ligi Grzegorz Mehring / Dziennik Bałtycki
Dzięki zwycięstwu w Wałbrzychu oraz porażce Miedzi Legnica, już tylko jedno oczko dzieli lidera rozgrywek 2. ligi grupy zachodniej od awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Grudziądzanie nie bez trudu pokonali dziś Górnika Wałbrzych na wyjeździe. Pierwszego gola dla Olimpii zdobył Jarosław Ratajczak w 27. minucie gry. Chwilę wcześniej to gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia jednak trafili tylko w słupek. Druga część meczu ułożyła się znakomicie dla gości. Kontrę swojego zespołu wykończył Przemysław Sulej. Później piłkarze lidera kontrolowali już przebieg spotkania niemal do końca. Niemal, ponieważ w ostatniej minucie wałbrzyszanie mogli zdobyć gola honorowego - rzut karny za faul na Danielu Zinke wykonywał Marcin Morawski, ale uderzył jedynie w poprzeczkę.

Tymczasem legnicka Miedź podejmowała u siebie zupełnie nieprzewidywalną Chojniczankę. Goście w ostatniej kolejce przegrali u siebie z Górnikiem Wałbrzych 0:3, a w Legnicy pokusili się o zwycięstwo. Przyjezdni już do przerwy prowadzili 2:0. Pierwszego gola strzelił głową po dośrodkowaniu z kornera Grzegorz Jakosz. Wynik podwyższył na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry Sławomir Ziemak. Miedź tego dnia stać było jedynie na honorowego gola autorstwa Jakuba Grzegorzewskiego. Tym samym 'Miedzianka' do miejsca premiowanego awansem traci już 5 punktów.

Skoro przegrała Miedź, Olimpii w awansie przeszkodzić mogą już tylko dwa zespoły - Zawisza Bydgoszcz i GKS Tychy. Ci drudzy zmierzyli się dziś z Ruchem Zdzieszowice. W przypadku straty punktów w tym spotkaniu tyszanie nie byli by już w stanie przeszkodzić liderowi rozgrywek. Ostatecznie po dramatycznym spotkaniu zdołali jednak wygrać 3:2 i do prowadzących biało zielonych tracą 9 punktów, natomiast do bydgoszczan 3.

Wczoraj wicelider - bydgoski Zawisza - ograł Bałtyk Gdynia. Więcej o tym meczu można przeczytać tutaj.

Wyniki 31. kolejki spotkań drugiej ligi grupy zachodniej:
Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (Imeh 45', Bojas 57')
Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (Gryszczyński 52', Pietrowski 75' - Lachowski 3', Suker 90')
Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 1:2 (Grzegorzewski 83' - Jakosz 23', Ziemak 42')
Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 0:2 (Ratajczak 27', Sulej 51')
Tur Turek - Elana Toruń 3:2 (Sędziak 34', Witczak 58', Topolski 90' - Ichenacho 66', Nowasielski 82')
GKS Tychy - Ruch Zdzieszowice 3:2 (Kruczek 45', Furczyk 79', Jaromin 82' - Kasprzyk 55', Bukowiec 72')
Czarni Żagań - Lechia Zielona Góra 2:1 (30' Tracz, 53' Pawela - 10' Figiel)