Torres dał Chelsea zwycięstwo z Manchesterem City (ZDJĘCIA, WIDEO)

Damian Wiśniewski
Wynikiem 2:1 skończył się pojedynek między Chelsea a Manchesterem City na Stamford Bridge. Bohaterem gospodarzy jest z całą pewnością Fernando Torres, który strzelił zwycięskiego gola w 90. minucie gry, a do tego zaliczył wspaniałą asystę. Było to pierwsze w tym sezonie ligowym trafienie El Nino.

Sam mecz z całą pewnością nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Tempo gry było naprawdę szybkie i obie ekipy stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych. Już w pierwszych dwóch kwadransach kilka z nich zmarnował Fernando Torres, ale zdołał się zrehabilitować w 33. minucie spotkania.

To on właśnie przeprowadził fantastyczną akcję prawą stroną i dośrodkował futbolówkę w pole karne Harta. Tam trafiła ona pod nogi Schurrle i niemiecki zawodnik nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Hiszpański napastnik The Blues już po chwili mógł podwoić prowadzenie swojej ekipy, jednak piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek. Swoją okazję do wyrównania mieli również w końcówce goście, jednak Petr Cech świetnie obronił strzał Sergio Aguero. Nie udało się mu za pierwszym razem, powiodło mu się za drugim. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Argentyńczyk otrzymał fantastyczne prostopadłe podanie i nie dał szans bramkarzowi.

Po przerwie znów kapitalną sytuację miał argentyński napastnik, ale tym razem górą był bramkarz reprezentacji Czech. Mecz oglądało się z dużą przyjemnością, jednak na rozstrzygnięcie musieliśmy czekać do samiutkiej końcówki. Fatalne nieporozumienie pomiędzy Nastasiciem i Hartem wykorzystał Torres i do asysty dorzucił gola.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Chelsea wygrała u siebie 2:1 z Manchesterem City, a warty odnotowania jest kolejny bardzo dobry mecz Fernando Torresa. Czyżbyśmy byli świadkami przełamania El Ninho?