Trener Islandii: Nic dziwnego, że w Polsce panuje prawdziwa futbolowa mania

Jakub Seweryn, Agencja TVN/x-news
Polska - Islandia
Polska - Islandia Bartek Syta/Polska Press
Reprezentacja Polski pokonała Islandię 4:2 dzięki świetnej drugiej połowie. To właśnie na to uwagę zwrócił trener wyspiarskiej drużyny Heimir Hallgrimsson.

Heimir Hallgrimsson: Gratulacje dla reprezentacji Polski i PZPN. Nic dziwnego, że w Polsce panuje prawdziwa futbolowa mania. Macie ekscytujący zespół i nie dziwię się, że czekacie z niecierpliwością na Euro 2016, gdyż to będzie przyjemność oglądać waszą kadrę we Francji. My musimy jednak skupiać się na grze Islandii. To był dla nas dziwny mecz, zazwyczaj nie tracimy tyle bramek, a chyba nigdy nie straciliśmy czterech bramek w drugiej połowie. Nie możemy być z tego powodu szczęśliwi, ale graliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie. Następnym razem spróbujemy zagrać lepiej.

Jeśli zagramy raz jeszcze z Polską podczas Euro 2016, to postaramy się nie zagrać tak, jak dziś w drugiej połowie. Pierwsza połowa była dla nas całkiem dobra, choć byliśmy zbyt pasywni i nie umieliśmy utrzymać się przy piłce. Po bramce na 1:1 byliśmy bardziej agresywni, ale zbyt mocno się odsłoniliśmy, z czego Polacy skrzętnie skorzystali. Z pewnością następnym razem zagralibyśmy przeciwko tej drużynie inaczej.

Reprezentacja Polski jest zespołem atakującym z dużą lekkością, atakujący wieloma zawodnikami. Aby się obronić przed takim zespołem, trzeba być solidnym w obronie i zamknąć wolne przestrzenie. Po wyrównaniu odsłoniliśmy się i to było Polakom na rękę. To była różnica pomiędzy pierwszą a drugą połową. Nie ulega wątpliwości, że to będzie jednak dla nas bardzo wartościowy materiał szkoleniowy. Na Euro zagramy z bardzo silnymi zespołami, a Polska jest jedną z najsilniejszych drużyn w Europie.