Udany debiut Leonardo

Marcin Szczepański
Inter Mediolan, na którego ławce trenerskiej zadebiutował brazylijski szkoleniowiec Leonardo, pewnie pokonał wicelidera Serie A Napoli 3:1. Dwie bramki zdobył Thiago Motta.

Szlagierowe spotkanie 19 kolejki Serie A nie zawiodło. Były emocje i bramki, szczególnie w pierwszej połowie. Inter rozpoczął strzelanie już w 3. minucie, a na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Thiago Motta, który zdobył ładną bramkę po zagraniu Dejana Stankovicia.

Trzy minuty później piłka wylądowała w bramce Interu, ale sędzia dopatrzył się słusznie pozycji spalonej. Wyrównanie jednak przyszło jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie Napoli egzekwowało czwarty rzut rożny, a piłkę celnym strzałem głową w bramce Interu umieścił Michele Pazienza.

Inter jednak nie miał zamiaru oddawać inicjatywy gościom. W 37. minucie Maicon wykonywał rzut wolny z prawej strony pola karnego, a świetnie w pole karne wbiegł Esteban Cambiasso i głową pokonał Morgana De Sanctisa.

W drugiej połowie Inter postawił kropkę nad "i", a formalności dopełnił Motta, zdobywając swoją drugą bramkę. Po stracie gola na 1:3 Napoli opadło z sił i do końca nie stworzyło już poważnego zagrożenia pod bramką rywali.

Leonardo, który jeszcze niedawno prowadził AC Milan, może spokojnie zaliczyć debiut w Interze za udany. Z pewnością kredyt zaufania jaki otrzymał od działaczy i kibiców na początku swojej pracy po zwycięstwie nad Napoli znacznie się powiększył.